Dynamiters Blansko HK - HHK VM 3:11 (1:5, 0:3, 2:3)

Sestava Dynamiters Blansko HK:
Šenk (Vystrčil) - Sedláček, Hejduk, Pilát, Němec, Jakubec, Antoňů - Nohel, Král, Drenčko, Vítek, Berka, Hussein, Majola, Jílek, Antal, Šála, Grünwald
Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda (Šoustal) - Šerý, Vlašín P., Kochánek, Burian, Pokorný, Ambrož - Křenek, Matov, Sobotka, Strnad, Střecha F., Střecha T., Rozmarín, Vlašín M., Pejchal

Branky: 12:14 Drenčko (Antoňů, Král), 55:12 Jílek (Hussein), 59:55 Jílek (Sedláček) - 05:23 Křenek (Matov, Sobotka), 07:56 Křenek (Sobotka), 08:40 Střecha T., 15:44 Sobotka (Matov, Šerý), 16:59 Rozmarín (Vlašín M.), 23:33 Střecha T. (Strnad, Burian V.), 36:04 Rozmarín (Ambrož), 36:33 Sobotka (Matov, Křenek), 44:33 Šerý (Střecha F., Křenek), 51:08 Křenek (Matov, Vlašín P.), 57:05 Křenek (Vlašín P., Matov)

Rozhodčí: Goňa - Kozák, Zapletal
Delegát: Sklenář
Vyloučení: 7:5
Využití: 2:2, v oslabení 0:0
Střely na branku: 26:43 (9:15, 7:14, 10:14)
Diváci: 125

V sobotu začala druhá polovina základní části, ve které mužstva hrají na venkovních stadionech se světlými dresy. Doma se pak představí v dresech tmavých. Velkomeziříčští hokejisté zajížděli do Blanska. V prvním kole na našem ledě hráli Dynamiters po celé utkání vyrovnanou partii. Dalo se tedy čekat, že v odvetném utkání Blansko bude chtít obrat HHK o body.

Deset minut před začátkem utkání přivezl sekretář KVV ČSLH Ing. Sklenář registrační průkaz Davida Křenka, který tak mohl po skončení trestu konečně nastoupit do utkání.

Po úvodním buly se do první šance zápasu dostal Patrik Matov, jeho střela skončila nad brankou. Ve 2. minutě měli několik šancí domácí hráči. Nebezpečná byla druhá příležitost, kdy křižnou přihrávku a následnou střelu „z první“ vyrazil Jarda Juda betonem. Ve 4. minutě si do útočného pásma nabruslil domácí Vítek a z levého kruhu vystřelil. Brankář HHK ukryl kotouč ve výstroji. V 5. minutě úřadovala útočná lajna tří „S“. Na jejím konci zakončil Tomáš Střecha backhandem do výstroje Šenka. V 6. minutě byla k vidění krásná kombinace první lajny. Na jejím konci přihrál touš Lukáš Sobotka Davidu Křenkovi na levý bod pro vhazování a ten dal střelou z první úvodní gól utkání – 0:1. V 7. minutě se do zakončení dostal domácí Hussein, Jarda Juda střelu ukryl v lapačce. V 8. minutě zavel puk do útočného pásma Patrik Matov, přenechal kotouč v tandemu jedoucímu Davidu Křenkovi, který nadvakrát překonal Šenka v bráně – 0:2. Za necelou minutu padl další gól, když si Tomáš Střecha vzal puk v našem pásmu, projel středním pásmem, kde se zbavil bránícího hráče a nikým neatakován mířil na Šenka, kterého střelou zápěstím k tyčce překonal – 0:3. Ve 12. minutě putoval na trestnou lavici, za podražení při bránění, Filip Střecha. Domácí se usadili v našem obranném pásmu. Zpětnou přihrávku z hole Antoňů zachytil na modré Drenčko. Jeho střela přes hráče skončila v horním růžku naší branky – 1:3. Vzápětí se vyfauloval domácí Sedláček. V závěru přesilovky se vyfaulovali ještě dva další hráči Blanska. Hráči HHK měli k dispozici dvě minuty dvojnásobné přesilovky. V polovině početní výhody se prosadila první formace HHK. Střelu Kamila Šerého vyrazil Šenk na levý kruh, zde zpracoval kotouč David Křenek, který křižnou přihrávkou našel Lukáše Sobotku. Ten střelou do odkryté klece využil přesilovku – 1:4. O minutu později se prosadila třetí formace. Michal Vlašín vybojoval puk ve středním pásmu a nabruslil do blanenského pásma. Z pravé strany sjížděl k brance Petr Rozmarín, na jeho hůl mířila přihrávka. Od hokejky se kotouč odrazil za Šenkova záda – 1:5. Ve 20. minutě projel do pásma Dynamiters Martin Pejchal, který nastřelil blanenskou tyčku.

Na začátku druhé části měli domácí přesilovou hru, která byla 39 vteřin dvojnásobná. V té měli domácí několik příležitostí, které pochytal Jarda Juda. Ve 24. minutě připravil o kotouč útočníka Blanska Viktor Burian. Následně se puku zmocnil Milan Strnad, který poslal přihrávku na útočnou modrou najetému Tomáši Střechovi. Ten z pravého kruhu mířil přesně – 1:6. Ve 28. minutě se do brejku dostal blanenský útočník Jílek, který však neměl takovou rychlost. Čistě ho připravil o kotouč vrátivší se Petr Vlašín. Ve 33. minutě se do samostatného nájezdu dostal Tomáš Střecha, po jeho střele se ozvala tyčka Šenkovy branky. Ve 36. minutě přesilovka HHK. Tvrdá střela z hole Pavla Ambrože se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde byl připraven k dorážce Petr Rozmarín, který našel skulinku mezi bruslí brankáře a tyčkou – 1:7. Ještě v téže minutě se prosadila první formace HHK. Křižnou přihrávku z hole Davida Křenka, proměnil v další gól Lukáš Sobotka – 1:8.

Ve 42. minutě ustřelil Tomáš Střecha Šenkovi masku, následovalo přerušení hry. Ve 44. minutě nesmyslně zajel po odpískání do brankáře HHK domácí útočník Šála. Ve 45. minutě si v útočném pásmu nabruslil před branku Kamil Šerý, který blafákem překonal Šenka. Ve 45. minutě měl velkou šanci Petr Rozmarín, kterému k zakončení chyběl pouze kousek štěstí. V 52. minutě vymetl horní růžek Šenkovy branky David Křenek – 1:10. V 55. minutě si domácí vytvořili souvislejší tlak, který zakončil druhým gólem domácích Jílek – 2:10. V 56. minutě hlavní rozhodčí vyloučil domácího Vítka za podražení. Faulovaný Martin Pejchal si zajel za rozhodčím a trest zrušil. V 57. minutě ukázal připravenost do zápasu Roman Šoustal, který lapačkou chytil puk směřující na střídačku. V 58. minutě poslal Petr Vlašín do brejku Davida Křenka. Ten vstřelil jedenáctý gól HHK. V Závěru zápasu měli domácí dvojnásobnou přesilovku, kterou 5 vteřin před koncem střelou do horního růžku využili.

Zápas skončil jednoznačným vítězstvím HHK. V dalším kole čeká hráče HHK velmi těžký soupeř, tým Uničova. Tým z Hané nás v prvním kole dokázal na svém ledě porazit. Utkání se hraje v neděli od 17.30 hod.