HC Světlá nad Sázavou - HHK VM 1:9 (0:3, 0:4, 1:2)

Sestava HC Světlá nad Sázavou:
Zvolánek (26. Koubský) – Bradáč, Vacek, Šíma, Fibikar, Korýnek, Včela, Svoboda, Špatenka, Kopecký, Dolinský, Doležal Jak., Blažek, Přibyl M., Piskač, Doležal Jar., Přibyl J.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Šoustal) - Šerý, Vlašín P., Báňa, Ambrož, Kochánek, Vondráček, Pokorný, Burian – Maštera, Střecha F., Střecha T. – Křenek, Roupec, Peschout – Rozmarín, Strnad, Krča.

Branky: 58:10 Blažek (Doležal) – 00:30 Střecha F. (Vlašín P., Střecha T.), 05:50 Střecha T., 15:03 Rozmarín (Strnad, Ambrož), 22:50 Strnad, 23:48 Krča (Pokorný), 25:55 Střecha T. (Střecha F., Maštera), 29:27 Peschout, 44:13 Vlašín P. (Střecha T.), 46:15 Roupec (Ambrož, Peschout).

Rozhodčí:
Vyloučení: 2:8
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 22:31 (9:9, 7:12, 6:10)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Juda J. (HHK) - 95,45% - 21 zákroků – 60 min.
Zvolánek (SV) - 66,67% - 12 zákroků – 26 min.
Koubský (SV) - 76,92% - 10 zákroků – 34 min.
Diváci: 120

V posledním přípravném utkání zajížděli hráči HHK do Světlé nad Sázavou, kde se střetli s tradičním účastníkem pardubické krajské ligy.

V průběhu utkání se střelecky prosadily všechny formace. Domácí se dostávali do hry při přesilových hrách, ve kterých několikrát zle zatápěli bránícím hráčům HHK. Největší šance domácích přišla v polovině utkání, kdy měli téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru, ve které měli několik dobrých příležitostí. Tyto šance dokázala obětavě zblokovat bránící trojice hráčů HHK.

Lekci z produktivity domácím předvedly na ledě všechny formace. Čtyřmi kanadskými body se blýskl útočník HHK Tomáš Střecha, který svým pohybem dělal soupeři velké problémy. V posledním přípravném utkání se střelecky prosadili další „nováčci" v týmu. Jeden gól a jednu asistenci si připsali Milan Strnad a Richard Peschout.

Generálka na ostrý start soutěže týmu HHK vyšla a nyní se již bude mužstvo připravovat na prvního soupeře, kterým bude v sobotu Dynamiters Blansko HK.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Od začátku jsme hráli s chutí, střelecky se nám dařilo a na rozdíl od soupeře jsme dali v 1. třetině 3 góly. I ve 2. třetině jsme opět svoje šance proměnili a vedení postupně navyšovali. Soupeř se snažil, dostával nás pod tlak, zejména v přesilových hrách, kdy jsme dělali z mého pohledu zbytečné fauly. Výtečný výkon podal brankář Jarda Juda, který nás mnohokrát podržel.