4. Áčko veze vítězství z Uherského Brodu (2)
Áčko veze vítězství z Uherského Brodu (2)

Autor: Jiří Mráz

hc spartak_uhersky_brodHC Spartak Uherský Brod - HHK VM 2:8 (1:1, 0:5, 1:2)

Aktualizováno.

Sestava HC Spartak Uherský Brod:
Chovanec (od 29. minuty Málek) – Gureň, Heča, Mojžíš, Buráň, Tomek Surý - Bařinka, Budil, Bujáček, Mikulec, Klusák, Hladiš, Vaněk, Martinec, Marek, Pavlůsek, Vítek

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Šoustal (Juda) - Šerý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Vondráček, Burian – Křenek, Matov, Sobotka – Peschout, Bula, Pejchal – Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Rozmarín, Strnad

Branky: 7:53 Bařinka (Marek), 53:25 Budil (Buráň, Heča) - 12:06 Bula (Ambrož, Peschout), 25:21 Bula (Pejchal, Peschout), 26:56 Křenek (Sobotka, Vlašín P.), 28:09 Maštera (Střecha T., Střecha F.), 28:51 Strnad (Šerý), 29:24 Matov (Křenek, Sobotka), 44:49 Křenek (Matov, Ambrož), 55:09 Střecha F. (Maštera, Střecha T.)

Rozhodčí: Lidák - Bačák, Olšar
Delegát utkání: Váňa
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:1, v oslabení 0:0
Střely na branku: 21:36 (5:10, 10:15, 6:11)
Diváci: 100

V sedmém kole zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Brodu. Soupeř v minulém kole na domácím ledě podlehl ambicióznímu týmu z Hodonína a tak chtěl své fanoušky potěšit lepším výsledkem v utkání s týmem z Vysočiny.

Od začátku utkání diváci viděli velmi rychlý hokej. Na konci třetí minuty si připsal první zákrok Roman Šoustal, který se vyznamenal dalším dobrým zákrokem v 6. minutě, kdy se po špatné rozehrávce našich obránců do vyložené šance dostal domácí útočník. Střelu z mezikruží ukryl ve své lapačce. Na konci 8. minuty vstřelil Barinka úvodní branku utkání, když se po velmi těsném přechodu přes modrou útočnou lajnu domácí útočníci dostali do přečíslení, které využili. V 10. minutě vyvezl kotouč do útočného pásma Tomáš Střecha, který nahrál mezi kruhy Vojtovi Mašterovi. Jeho střelu zblokoval bránící hráč domácích vysoko do ochranné sítě. V 11. minutě vyslal na Chovance tvrdou střelu Patrik Matov. Ten touš ukryl bezpečně v lapačce. Další příležitost z hole Richarda Peschouta opět skončila ukryta ve výstroji domácího brankáře. Ve 13. minutě už se naše střídačka mohla radovat. Do útočného pásma prokličkoval Honza Bula, který našel skulinku u pravé tyčky a vyrovnal - 1:1. Ve 14. minutě byla k vidění první přesilová hra HHK. Na její úvod poslal trenér Karel Vejmelka první formaci, která domácím pořádně zamotala hlavu. Chyběl pouze gólový příspěvek. V 17. minutě rozehrával domácí obránce kotouč po hrazení. Ten se o sloupek, který drží tvrzené sklo, odrazil přímo před branku. Ve vyložené šanci Milan Strnad přestřelil. První část skončila nerozhodným stavem.

V druhé třetině se začali více prosazovat hráči HHK. Ve 23. minutě vlétl do útočného pásma Tomáš Střecha. Jeho střelu zápěstím zneškodnil Chovanec. Do vedení šli hráči HHK ve 26. minutě. Po levé straně zavezl puk do útočného pásma Richard Peschout, zde našel přihrávkou volného Martina Pejchala, který vyslal střelu na Chovancovu branku. Jemná teč z hole Honzy Buly usměrnila kotouč mezi nohy brankáře – 1:2. V polovině 27. minuty si jel vyřizovat účty k naší střídačce domácí obránce Mojžíš, který bodnul hokejkou Filipa Střechu do nohou. Následovala strkanice, kterou přerušila píšťalka hlavního rozhodčího Lidáka. Ten po poradě s čárovými rozhodčími poslal domácího hráče na dvě minuty na trestnou lavici. Nabídnutou početní výhodu bleskově využila první formace HHK. Gól si po přihrávce Petra Vlašína a Lukáše Sobotky připsal David Křenek – 1:3. Ve 28. minutě přidali další dva góly Vojta Maštera a Milan Strnad – 1:5. To už bylo moc na brankáře Chovance, kterého v brance nahradil Málek. Ten si čistý štít udržel necelou minutu, když ho překonal Patrik Matov – 1:6. V závěru třetiny měla drtivý tlak třetí formace HHK, její šance jen těsně neskončila gólem. Domácí v nastalém zmatku hráli v šesti hráčích. Přesilovku hráči HHK nevyužili.

Na začátku třetí části byl faulován útočník HHK před brankou Málka. Následovala další početní výhoda. Ve 42. minutě projel David Křenek celým kluzištěm až před Málka, kterého nepřekonal. Ve 44. minutě přihrál Pavel Ambrož za vlastní brankou Patriku Matovovi, který vlétl do útočného pásma a poslal Málkovi pozdrav. Ten kotouč neudržel a dojíždějící David Křenek svým druhým gólem v utkání zvýšil na 1:7. V 51. minutě měli domácí 97 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru. Tu však nevyužili. Na 2:7 domácí snížili až když trestnou lavici opustil druhý potrestaný hráč HHK. Konečnou podobu výsledku dal v 56. minutě Filip Střecha – 2:8.

Hráči HHK si z Uherského Brodu odvezli velmi cenné vítězství. V tabulce KL si drží druhou příčku za Uherským Ostrohem, který ještě letos nepoznal hořkost porážky.

V dalším kole se „A" mužstvo HHK před vlastními fanoušky střetně s týmem SHKM Hodonín, který stoupá tabulkou vzhůru. Utkání se hraje v sobotu od 17.30 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Soupeř začal utkání velmi živě a agresivně a vytěžil z toho i vedoucí branku, když jsme si o branku tak trochu koledovali svoji nedůsledností. Poté jsme přidali na důraze a vyrovnali. Rozhodující byla druhá třetina. Soupeř začal být podrážděný a z toho plynula i jeho nekoncentrovanost. My ji potrestali rychlými brankami, kdy jsme v rozmezí asi deseti minut udeřili a dali postupně pět branek a utkání tak rozhodli. V poslední části jsme nechtěli připustit komplikace a pustit soupeře do hry zbytečnými chybami. To se také povedlo, hru jsme kontrolovali a byli i nadále lepším týmem. S výkonem i výsledkem jsem velmi spokojen.