HHK VM - HC Lvi Břeclav 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Šoustal (Juda) - Šerý, Burian V., Kochánek, Rašner, Vondráček - Křenek, Rozmarín, Sobotka, Roupec, Střecha F., Střecha T., Peschout, Strnad, Pejchal.

Sestava HC Lvi Břeclav:

Král (Martinčík) - Zháňal, Dora, Göndör, Zugar, Papp, Průdek, Gabriška, Lenkovič, Klimovič, Nešpor, Abazaj, Juránek, Sedláček.

Branky: 28:21 Střecha T. (Střecha F., Šerý), 46:48 Střecha T. (Kochánek), 52:48 Rašner (Pejchal), 55:45 Roupec (Sobotka, Křenek) - 02:88 Gabriška (Klimovič), 32:26 Gabriška (Klimovič, Papp), 45:47 Průdek (Gabriška).

Rozhodčí: Brzobohatý M. - Brzobohatý P., Husák
Delegát: Chocholouš
Vyloučení: 2:2
Využití: 1:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 22:21 (8:8, 4:6, 10:7)
Diváci: 248

V desátém kole zavítali na zimní stadion do Velkého Meziříčí břeclavští Lvi. A nutno podotknou, že dělali králi zvířat opravdu radost. Během utkání byli břeclavští hráči našim rovnocenným soupeřem. Ale pojďme postupně. Trenér Karel Vejmelka nemohl v utkání počítat s několika hráči základní sestavy. Některé skolila viróza a některým hráčům vystavila stopku vleklá zranění. Do utkání tak mužstvo nastoupilo se 14 hráči do pole.

Od začátku utkání měli hráči HHK převahu, ale byl to soupeř, který první skóroval. V závěru 3. minuty, po chybné rozehrávce naší obrany, nastřelil Gabřišku do brusle Klimovič a kotouč obloučkem zapadl do naší branky – 0:1. V 5. minutě byl v útočném pásmu faulován Martin Pejchal a domácí tým měl první přesilovku utkání. V té si hráči HHK vypracovali několik příležitostí, ale bez gólového efektu. V polovině 10. minuty měli početní výhodu také břeclavští hokejisté, ale i tato výhoda zůstala neproměněna. V 13. minutě se do brejku dostal Tomáš Střecha, jeho střela však skončila vysoko nad horní tyčkou Královy branky. Hubeným a překvapivým vedením soupeře skončila první třetina.

V prostřední části viděli diváci hokej bez jediného vyloučeného. Běžela 29 minuta, když se do útočného pásma prohnal Tomáš Střecha, obkroužil kolem brankoviště a nekompromisně zavěsil pod horní víko – 1:1. Radost ze vstřeleného gólu nám vydržela jen krátce. Po několika šancích soupeře se do našeho pásma dostal po pravé straně Gabřiška, který střelou mezi betony strhl vedení na stranu Břeclavi – 1:2. Ve 35. minutě se dostal do šance Adam Rašner, který nechat tvrdou ránou z pravého kruhu vyniknout gólmana soupeře. Ten střelu vyrazil betonem do rohu hřiště. Ve 36. minutě měli domácí hráči drtivý tlak, který hostující družstvo řešilo vyhozením kotouče na zakázané uvolnění. Rychlé střídání hráčů z naší lavičky ke gólu nevedlo.

Ve třetí části měli domácí hráči drtivý tlak, ale brankář Lvů byl vždy na svém místě. Z velkého tlaku však přišla blesková odpověď hostí. Gabřiška poslal do brejku Průdka, který zvýšil backhandovým blafákem – 1:3. Tento nepříznivý stav vydržel přesně jednu minutu. Ve 47. minutě bleskově vybruslil z našeho pásma Tomáš Střecha, projel celým hřištěm a prostřelil brankáře – 2:3. V 50. minutě měl na hokejce vyrovnání Viktor Burian, který v závaru před brankou soupeře poslal kotouč do branky. V poslední chvíli se puku zmocnil obránce soupeře a vystřelil ho do středního pásma. V 53. minutě se fanoušci HHK dočkali. Z téměř nulového úhlu poslal tvrdou střelu na branku Adam Rašner. Gólman Břeclavi si vybral slabou chvilku, když mu puk propadl do branky – 3:3. V 55. minutě se na úteočné modré zbavil obránců Filip Střecha a směřoval sám na brankáře. V poslední chvíli ho sekl dojíždějící obránce. Hlavní rozhodčí následně vyloučil břeclavského hráče na dvě minuty. Drtivý tlak domácích hráčů nabral šťastného konce v polovině přesilovky, kdy si první formace dokonale rozebrala bránící čtveřici. Na jejím konci vstřelil vítězný gól Jirka Roupec – 4:3. V závěru utkání si vzal hostující trenér oddechový čas a při hře bez brankáře se pokusil o vyrovnání. To k radosti domácích hráčů a fanoušků nepřišlo a tak se po dokonalém obratu mohli všichni radovat z vítězství.

V tomto týdnu má krajská liga na programu dvě kola. V pátek zajíždí muži HHK do Vyškova, kde se na novém stadionu střetnou s nováčkem soutěže Sokolem Březina. V neděli se „A" mužstvo opět představí na domácím ledě, když se v okresním derby střetne s hráči Spartaku Velká Bíteš. Utkání začne v 17.30 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Utkání bylo jiné, nežli předchozí. Nebylo vůbec jednoznačné a dlouho jsme se trápili. Nezačali jsme dobře, soupeř vstřelil první branku a my se nedokázali střelecky prosadit a skórovat. A když jsme srovnali stav na 1:1, tak nám znovu ujel sám hráč a proměnil to. V poslední třetině jsme chtěli tlak stupňovat a utkání otočit. Soupeř se zaměřil na bránění a spoléhal na brejky. Z ojedinělého brejku zvýšil na 1:3. Pak se ukázal správný charakter týmu. Nedařilo se podle našich představ, ale utkání jsme srovnali a v přesilovce otočili na svoji stranu. Závěr byl dramatický až do konce, ale o to více si toho těsného vítězství cením. Je rozhodně cennější než ty předchozí jednoznačné vítězství. Ale stálo hodně sil.