TJ Sokol Březina - HHK VM 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Sestava TJ Sokol Březina:
Jakubčík (Hynšt) - Pokorný, Švejda, Vlček, Sedláček, Štěrba, Jirůšek, Cívka, Hroudný, Boček, Kozel, Dupljaku, Kousalík, Nevřela, Přibyl, Dvořák, Malíř
Sestava HHK Velké Meziříčí:

Šoustal (Juda) - Šerý, Burian V., Kochánek, Rašner, Pokorný, Vondráček - Křenek, Matov, Sobotka, Střecha F., Maštera, Střecha T., Pejchal, Bula, Peschout, Rozmarín, Strnad

Branky: 07:47 Boček (Hroudný), 16:55 Boček, 19:34 Boček (Pokorný), 51:25 Hroudný (Švejda, Pokorný), 53:11 Hroudný (Cívka, Boček) - 12:30 Střecha T. (Střecha F.), 32:30 Pokorný (Střecha F.)

Rozhodčí: Sofka - Šustr, Procházka
Delegát: Dědek
Vyloučení: 10:10, navíc Bula (HHK) 10+20 min. OT za nesportovní chování, Křenek (HHK) TH
Využití: 1:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 28:34 (9:14, 6:7, 13:13)
Diváci: 148

Utkání „blbec" začalo již páteční cestou po D1, kdy se cesta do Vyškova protáhla o 45 minut. Takže prakticky bez rozcvičky a po kratičkém rozbruslení do zápasu.
Od začátku utkání se hrálo hodně tvrdě. Ve 2. minutě byl ve středním pásmu zasažen loktem do obličeje Filip Střecha. Domácí Cívka se poroučel na trestnou lavici. Nabídnutou přesilovku hráči HHK nevyužili. Dvě střely Adama Rašnera zneškodnil Jakubčík. V 8. minutě se do šance dostal Filip Střecha. První střela se odrazila od gólmana, následná dorážka skončila vysoko v ochranné síti. Ještě v téže minutě se dočkali domácí první branky. Střelu Hroudného tečoval před brankou Boček. Kotouč zaplul k pravé tyčce naši branky – 1:0. Po této brance byli domácí lepším mužstvem. Lépe bruslili a vypracovali si několik šancí. V 11. minutě se po chybné rozehrávce domácích dostal do šance Milan Strnad. Jeho střela zápěstím skončila ukryta ve výstroji brankáře Jakubčíka. V polovině 13. minuty čaroval v útočném pásmu s kotoučem Filip Střecha, několikrát se krásně uvolnil před dotírajícími hráči Sokola, vybruslil za branku a zpětnou přihrávkou našel Tomáše Střechu, který se nemýlil – 1:1. Po vyrovnání byli domácí jako opaření. Škoda, že této šance nevyužil David Křenek, který už překonal gólmana Březiny. Kotouč, který směřoval do branky, odpálil do středního pásma bránící hráč. V 17. minutě se tvrdou střelou prezentoval Adam Rašner. Jeho střelu vytěsnil brankář Březiny betonem. Z následného protiútoku se prosazuje Boček, který blafákem překonal Romana Šoustala – 2:1. V 19. minutě se ve středním pásmu srazili tři hráči. Hlavní rozhodčí viděl faul Kamila Šerého. Domácí měli výhodu přesilové hry, kterou bleskově využili. Střelou do levého růžku zkompletoval hattrick Boček – 3:1. V závěru třetiny hákoval domácí hráč, druhou část začali hráči HHK přesilovou hrou.

V početní výhodě dobře kombinovala první formace HHK, ale chyběla tomu přesná střela. Ve 23. minutě vyslal křižnou přihrávku Richard Peschout na najíždějícího Honzu Bulu. Ten tečoval kotouč, který jen těsně minul Jakubčíkovu branku. Ve 25. minutě byl za zdržování hry při vhazování vyloučen Richard Peschout. V oslabení se obětavě položil do střely Tomáš Kochánek, následně došlo k dalšímu faulu. Domácí měli krátkou dvojnásobnou přesilovku. Ve 30. minutě byl za protesty vyloučen na 10 minut Honza Bula. Ve 33. minutě vyvezl do útočného pásma kotouč Filip Střecha, napřáhl a puk se odrazil od tyčky na levý kruh. Zde se nacházel David Pokorný, který střelou z první nedal gólmanovi šanci – 3:2. V závěru druhé části byli hráči dost podrážděni. Zejména po hrubém faulu domácího Cívky, který během utkání seděl na trestné celkem čtyřikrát.

Třetí třetina začala neproměněnou šancí Filipa Střechy, který neprostřelil brankáře. Ve 42. minutě nastřelil domácí Dupljaku tyčku. Vyhozený kotouč mimo hrací plochu končí vyloučením dalšího hráče HHK. V přesilovce si připsal několik dobrých zákroků, Roman Šoustal. Ve 49. minutě putoval předčasně do kabin Honza Bula, který se u hlavního rozhodčího dožadoval vyloučení domácího hráče. V 51. minutě putoval předčasně do kabin další hráč HHK, David Křenek. Ten obdržel trest ve hře za bodnutí špičkou hole. Následnou početní výhodu domácí využili – 4:2. Konečnou podobu výsledku dal v 54. minutě domácí Hroudný. Do konce utkání již žádná branka nepadla, a tak si hráči HHK připsali druhou prohru v sezoně. Po výhře Uherského Ostrohu kleslo Velké Meziříčí na druhou příčku krajské ligy.