TJ Náměšť nad Oslavou - HHK VM 'B'
4:3
(2:0, 0:1, 2:2)

Sestava TJ Náměšť nad Oslavou:
Sázavský A. (od 30. minuty Bednář) – Špaček, Strnad, Pálka, Sázavský M., Tóth, Krčál, Ošmera, Fiala, Bauer, Němec, Sklenář, Konečný.

Sestava HHK Velké Meziříčí 'B':
Šeba – Chlubna, Bradáč – Kudláček M., Pokorný – Válek, Invald – Hubl, Barák, Šoukal – Kampas J., Frühauf, Tůma – Křípal, Vrána, Musil.

Branky: 5. Konečný (Tóth), 16. Špaček (Fiala, Krčál), 58. Krčál (Fiala, Špaček), 60. Fiala – 32. Invald (Vrána, Musil), 45. Kudláček (Barák, Vrána), 56. Hubl.

Rozhodčí: Horký, Lainka.
Vyloučení: 8:4.
Využití: 1:1, v oslabení 1:0
Diváci: 102
Střely na branku: 32:36

Ani v 5. kole nadstavby se nepodařilo meziříčskému béčku vyhrát v Náměšti. Tentokrát to bylo díky nezvládnutému začátku, ale hlavně konci utkání.

Už v páté minutě šel na trestnou lavici domácí hráč. Hosté ovšem rozehráli přesilovku tak špatně, že se ve vlastním pásmu nechali obrat o puk forčekující dvojicí Tóth – Konečný a posledně jmenovaný otevřel skóre zápasu. Až do konce první třetiny pak byli jednoznačně lepším týmem domácí hokejisté. V 16. minutě navíc využili početní výhodu Špačkem, kterému nahráli Fiala a Krčál. Hostující hráči byli díky spoustě nepřesností v rozehrávce téměř pod neustálým tlakem a nakonec byli rádi, že úvodní část skončila jenom 2:0.

Hra se začala postupně vyrovnávat od začátku 2. třetiny. Hokejisté HHK zlepšili napadání svého soupeře, jemuž tím komplikovali přechod středního pásma. Sami pak zjednodušili kombinace a čím dál častěji se dostávali na dostřel branky Náměště. Ve 12. minutě jim to přineslo snížení stavu. Po přihrávkách Vrány a Musila prostřelil Bednáře Invald. Domácí se poté stáhli do vlastního pásma a začali se více soustředit na obranu a na brejky. Žádná šance ani na jedné straně se však už do konce 2. části neujala.

Na úvod poslední třetiny dohrávalo béčko HHK přesilovku, ale využít se mu podařilo až tu následující ve 45. minutě. Po ose Vrána – Barák se dostal puk k Martinu Kudláčkovi a ten srovnal na 2:2. Po této brance zatlačili meziříčští domácí hráče do jejich pásma a k vedoucímu gólu často chybělo jen velmi málo. Škoda, že se neujala aspoň jedna ze dvou dalších přesilovek HHK, protože zápas dospěl do divokého rozuzlení. V 56. minutě sebral ve středním pásmu puk Jindřich Hubl a svůj nájezd úspěšně zakončil. Náměšť vrhla poslední síly do útoku a bohužel pro hosty se k ní přiklonila i notná dávka štěstí. V 58. minutě nahodil Fiala zadovkou od mantinelu puk před Šebovu bránu, kde jej tečoval do jeho sítě Krčál. V poslední minutě pak slabě vyhozený kotouč zachytil na modré Fiala a jeho střela zapadla do brány HHK. Náměšť si tímto výsledkem vybojovala konečné šesté místo a meziříčské béčko pojede do Bíteše hrát už jenom o čest. Stane se tak v sobotu 28.2.2015 v 17.00 hodin.

Veverská Bítýška – Telč 4 : 3 po nájezdech

o 5. – 7. místo: Velká Bíteš „B“ – Náměšť 5:0 kontumačně - Náměšť nepřijela odehrát utkání