Sestava HC Zastávka:
Vybíral (Bašus) – Fišer, Fiala, Mikule, Stromecký, Šedý, Matal, Lesonický, Mareček, Gejdoš, Knotek, Koblížek, Vyhnalík, Fuchs, Kozárek.

Sestava HHK Velké Meziříčí "B":
Šeba (Hladík) – Kudláček M., Musil – Peterka, Pokorný - Šoukal, Frühauf, Malec – Hubl, Tůma, Vrána.

Branky: 7. Stromecký (Vyhnalík, Mikule), 14. Fišer (Šedý), 19. Šedý (Lesonický, Fuchs), 40. Šedý (Mareček), 45. Fuchs (Lesonický), 46. Koblížek (Šedý), 60. Kozárek (Vybíral) – 26. Pokorný (Frühauf), 42. Hubl (Vrána), 47. Frühauf (Pokorný), 60. Vrána.

Rozhodčí: Čuňačka – Husák, Strýček.
Vyloučení: 7:6, navíc Fišer (Zastávka) 10 min. za hákování
Využití: 2:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 51:27
Diváci: 27

Očekávaným tlakem začali domácí zápas 2. kola Krajské soutěže. Jejich soupeř, který dorazil pouze se dvěma pětkami mu odolával až do sedmé minuty. V ní otevřel při přesilovce skóre Stromecký. Od poloviny třetiny se hra vyrovnala a do pár slibných akcí se dostali i hosté. Co jim to však bylo platné, když vlastními chybami a nedůrazem nabízeli góly domácím. Nejdříve toho využil ve 14. minutě Fišer a minutu před koncem zvyšoval na, pro hosty až krutých 3:0, Šedý.

Meziříčští ovšem nic nevzdávali a hned od počátku prostřední části začali dobývat domácí pásmo. Přineslo jim to snížení stavu, o něž se zasloužil od modré Pokorný po přihrávce Frühaufa. Je jenom škoda, že další tutovky už brankou neskončily a tak přišel zákonitý trest. V poslední minutě druhé části se prosazuje opět Šedý a znovu dostává Zastávku do třígólového vedení. Jak ještě uvidíme, nebýt závěrů třetin, odvezli by si hosté minimálně bod.

Poslední část byla nahoru-dolů. Hráči béčka HHK nehledě na únavu vrhli všechny síly do útoku a už po dvou minutách snižuje Hubl po Vránově asistenci. Domácí hokejisty, jenž se víceméně soustředili na udržení stavu, zachránila ve 45. minutě ošemetná situace v brankovišti hostů, kdy jim rozhodčí uznal více než sporný gól. Gól, který rozhodl zápas. Již o minutu později totiž znechucení hosté dostávají šestou branku. Naštěstí po další minutě zabojovali meziříčští v útočném pásmu a když si Frühauf s Pokorným vyměnili role, bylo to 6:3. Ještě v 60. minutě koriguje Vrána po samostatném úniku na 6:4, ale závěr třetiny patřil už tradičně Zastávce. Nejlepším hráčem utkání byl jednoznačně brankář HHK Václav Šeba, jenž čelil celkem 51 střelám!

Ostatní výsledky 2. kola:
V. Bítýška – Náměšť 8:5
Bystřice - V. Bíteš „B“ 8:1

Příští kolo máme v neděli 23.10. 2016 premiéru na domácím ledě. Přivítáme zde od 16.15 hodin Veverskou Bítýšku.