6:3
(1:2, 2:1, 3:0)

Aktualizováno.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Štourač (od 36. minuty Svoboda I.) - Šerý, Vlašín P., Ambrož, Chlubna, Kochánek, Kučera - Křenek, Dostál, Pejchal - Krča, Burian, Štěpánek - Vlašín M., Střecha, Roupec

Sestava HC Štika Rosice:
Huzlík - Dobšák, Pospíšil, Hemala, Sabol, Kazlepka, Buhaj, Krejčí, Krobauer, Hakl, Novotný, Křen, Majola, Chmelický.

Branky: 20. Štěpánek (Krča, Burian), 40. Pejchal (Křenek, Dostál), 40. Kochánek (Burian), 47. Pejchal (Křenek, Šerý), 53. Křenek (Vlašín P., Pejchal), 54. Vlašín M. (Chlubna) - 3. Buhaj (Sabol), 15. Krejčí (Pospíšil), 36. Křen (Hemala, Novotný).

Rozhodčí: Čuňočka - Jochman, Mikoviny
Vyloučení: 8:4, navíc Ambrož (HHK) a Pospíšil (ROS) 5+DKU za hrubost, v čase 58:54 naříženo TS ve prospěch domácích - neproměněno.
Využití: 1:2, v oslabení 0:0
Střely na branku: 39:24 (7:8, 13:6, 19:10)
Procentuální úspěšnost brankářů:
(HHK) Štourač - 76,92% - 10 zákroků - 35 min.
(HHK) Svoboda I. - 100,00% - 11 zákroků - 25 min.
(ROS) Huzlík - 84,62% - 33 zákroků - 60 min.
Diváci: 212

V sobotním podvečeru se střetli na našem zimním stadionu domácí HHK a Štika Rosice. První vzájemné utkání, přes vyrovnaný počet střel obou mužstev, skončil jednoznačným vítězstvím dnešního domácího týmu.

Utkání začalo svižně. Obě mužstva se střídala v ofenzivní činnosti. Ve 3. minutě měli rosičtí výhodu přesilové hry, kterou bleskově využili. Střela Buhaje končí v naší brance - 0:1. Další oslabení našeho týmu bylo znát na výkonu. Rosické Štiky pořádně kousaly a při čtvrtém vyloučeném hráči HHK opět udeřily. V patnácté minutě odskočili soupeři na rozdíl dvou gólů. Přesnou střelou, do pravého horního růžku naší svatyně, se představil rosický Krejčí - 0:2. V závěru první třetiny se konečně prosadilo naše družstvo. Po přihrávce Viktora Buriana a Michala Krči střílí první gól Lukáš Štěpánek - 1:2.

Druhá třetina přinesla ještě větší tlak domácích na soupeřovu branku. Přesto ne a ne se prosadit. Místy drtivý tlak končil ve výstroji pozorného Huzlíka v bráně Rosic. Ve 33. minutě se do sebe v pěstním souboji pustili dva obránci, Pavel Ambrož a rosický Pospíšil. V tomto souboji jednoznačně vyhrál náš obránce. Oba provinění hráči dostali vyšší tresty na 5 minut + do konce utkání. V 36. minutě to byly opět rosické Štiky, které potřetí pořádně kously. Další gól si připsal útočník Rosic Křen - 1:3. Po tomto obdrženém gólu trenéři poslali do branky Ivo Svobodu. V samotném závěru druhé třetiny se dvakrát prosadili naši hráči. Nejprve v 39. minutě využil přesilovou hru Martin Pejchal, kterému přihráli Lukáš Dostál a David Křenek - 2:3. Půl minuty na to se prosadil střelou od modré Tomáš Kochánek, kterému po vyhraném buly nahrával Viktor Burian - 3:3. Tímto průběžným výsledkem skončila druhá část.

Ve třetí části mělo na ledě naše mužstvo jednoznačnou převahu. Ve 46. minutě šli domácí poprvé v utkání do vedení. Přihrávku Kamila Šerého a Davida Křenka proměnil podruhé v utkání Martin Pejchal - 4:3. V 51. minutě se do šance dostaly rosické Štiky, které nastřelily spojnici břevna a levé tyčky. O minutu později jde naše družstvo do dvougólového vedení. Přihrávku Petra Vlašína a Martina Pejchala zužitkoval střelou zápěstím David Křenek - 5:3. Poslední gól byl k vidění v 54. minutě. Luboš Chlubna vybojoval kotouč za brankou a po pravé straně vybruslil do prostoru, kde přihrávkou přes hráče soupeře přihrál Michalu Vlašínovi, který nechytatelnou bombou vymetl horní růžek Huzlíkovy svatyně - 6:3. Do konce utkání již ke změně stavu nedošlo, a tak si domácí připsali zaslouženou výhru.

Po prohře Kroměříže se posunulo první mužstvo HHK do čela tabulky Krajské ligy JM a ZL. V příštím týdnu zajíždí HHK do Hodonína, kde vyzvou místní rezervu SHK. Utkání se bude hrát v neděli od 17 hodin.