» A tým » Do Play-off jdeme z prvního místa!

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Štourač) - Šerý, Vlašín P., Ambrož, Kučera, Kochánek, Vondráček - Křenek, Dostál, Sobotka - Krča, Rozmarín, Pejchal - Vlašín M., Střecha, Burian - Štěpánek, Kudláček

Sestava HK Kroměříž:
Svoboda (Strašák) - Osina, Gazda T., Vávra, Šťastný, Vaněk, Paksi - Laciga, Jelínek, Hradil, Zavřel, Gazda M., Nedbal, Spružil, Murín, Brada, Ditrich

Branky: 29:32 Sobotka (Vlašín P.), 30:34 Střecha (Krča, Pejchal), 43:14 Křenek (Dostál, Sobotka), 54:27 Sobotka (Dostál, Křenek) – 22:21 Gazda M. (Ditrich), 50:18 Murín (Šťastný, Gazda T.)

Rozhodčí: Lerch – Kacetl, Procházka
Vyloučení: 4:2
Využití: 0:1, v oslabení 0:0
Střely na branku: 32:23 (7:10, 10:8, 15:5)
Procentuální úspěšnost brankářů:
(HHK) Juda J. - 91.30% - 21 zákroků - 60 min.
(KRO) Svoboda - 87,50% - 28 zákroků - 60 min.
Diváci: 273

V sobotním utkání se střetl tým s nejlepší defenzivou - HHK Velké Meziříčí s týmem s nejlepší ofenzivou - HK Kroměříž. V prvním vzájemném utkání vyhráli kroměřížští doma 5:3.

Od úvodního buly se hrál hokej druholigové úrovně. Obě družstva dbala na kvalitní obranu s rychlými přechody do útočných pásem. Oba celky držely v první třetině kvalitními výkony brankáři. V 11. minutě měli hosté první možnost ke vstřelení gólu. V přesilové hře sice několikrát nebezpečně vystřelili, ale toužebného gólu se nedočkali. Naopak, v polovině oslabení se do přečíslení dostali Lukáš Sobotka s Davidem Křenkem. Jejich příležitost však zneškodnil golman Kroměříže Svoboda. V 16. minutě se mužstvo domácích opět muselo bránit v oslabení. A opět úspěšně. V poslední minutě první třetiny zasáhl jeden z hostujících hráčů Davida Křenka vysokou holí do obličeje. Tohoto zákroku si hlavní rozhodčí nevšiml. Následné dohrání Davida Křenka u mantinelu již hlavní arbitr potrestal dvouminutovým trestem, který se přesunul do prostřední části.

I toto oslabení dokázal náš tým ubránit a tak na světelné tabuli svítil stále bezbrankový stav. Ve 22. minutě se dočkali kroměřížští. Při závaru v našem obranném pásmu se ke kotouči dostal Martin Gazda, který ho pohotově zametl do naší svatyně - 0:1. V polovině zápasu dvakrát udeřili naši hráči. Nejprve se v čase 29.32 min. po přihrávce Petra Vlašína prosadil Lukáš Sobotka - 1:1. V čase 30.34 min. otočil výsledek Filip Střecha, který se dostal do úniku po přihrávce Michala Krči. První střelu přes obránce stačil Svoboda vyrazit před sebe. Na pohotovou dorážku byl už kroměřížský brankář krátký - 2:1. Druhou asistenci u tohoto gólu si připsal Martin Pejchal. Tímto stavem také skončila druhá část.

Ve třetí periodě viděli diváci opět kvalitní hokej. Ve 44. minutě dostal do dvougólového vedení naše družstvo David Křenek, kterému nahrávali Lukášové Sobotka a Dostál - 3:1. Ve 49. minutě měli hosté početní výhodu. Po vyhraném buly se usadili v našem obranném pásmu a celou přesilovku točili naši čtveřici bez možnosti vystřídání. To se také projevilo v závěru, kdy již naši hráči nedokázali vzdorovat přesným přihrávkám kroměřížských. Střela Šťastného se odrazila od jednoho z bránících hráčů na hůl Murína, který měl před brankou dostatek času na zakončení 3:2. V 53. minutě se do šance dostal David Křenek. Jeho střela zápěstím skončila na brankové konstrukci. V 55. minutě opět úřadovala první útočná formace HHK. Po přihrávce Lukáše Dostála a Davida Křenka zaznamenal druhou přesnou trefu v utkání Lukáš Sobotka 4:2. V závěru očekávaný tlak hostí nepřišel a tak si HHK připsalo poslední výhru v základní části. Toto vítězství zajistilo našemu týmu dobrou výchozí pozici do Play-off.

Ve středu a čtvrtek 23.2.2017 je na programu poslední kolo základní části, ve kterém má HHK volno. Poslední kolo definitivně rozhodne o složení čtvrtfinálových dvojic.

První čtvrtfinálové utkání sehrají naši hráči ve středu 1.3.2017 od 18 hodin na našem zimním stadionu.