Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Štourač) - Kučera, Vlašín P., Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček - Pejchal, Dostál, Sobotka, Krča, Střecha, Vlašín M., Roupec, Rozmarín, Chlubna, Štěpánek, Kudláček.

Sestava SK Minerva Boskovice:
Chvátal (Hrachovina) - Fabiánek, Honzek, Dufek, Maksa, Hrazdil, Václavík, Skácel, Sekanina, Špok, Hnilička, Krejčiřík, Karný, Bednář, Surý, Veselý, Pelikán.

Branky: 15:07 Krča (Střecha), 19:55 Krča (Střecha, Vlašín M.), 46:41 Ambrož (Vlašín M., Krča) - 15:30 Pelikán (Maksa), 26:09 Špok (Bednář), 28:05 Bednář (Špok, Dufek), rozhodující samostatný nájezd Pelikán.

Rozhodčí: Čuňočka - Kráĺ, Sofka
Vyloučení: 10:10, navíc Ambrož (HHK) 10 min. OT, Skácel, Chvátal, Bednář (BOS) 10 min. OT a v čase 67:44 nařízeno TS proti hostujícímu týmu - neproměněno.
Využití: 2:1, v oslabení 0:0
Střely na branku: 26:47 (9:12, 4:11, 10:17, 3:6, 0:1)
Procentuální úspěšnost brankářů:
(HHK) Juda J. - 91,49% - 43 zákroků - 70 min.
(BOS) Chvátal - 88,46% - 23 zákroků - 70 min.
Diváci: 573

V neděli bylo na programu třetí, rozhodující utkání o titul mistra Krajské ligy Jižní Moravy a Zlínska. Po sobotní prohře v Boskovicích se muselo rozhodnout až ve třetím utkání.

Rekordní divácká návštěva viděla od úvodní buly fantastické nasazení plné osobních soubojů. Ve 3. minutě měli hosté výhodu přesilové hry, kterou nedokázali využít. Další možnost pro Minervu přišla ve 12. minutě, kdy měla opět výhodu přesilové hry. I tato přesilovka zůstala nevyužita. Na první gól čekali diváci až do začátku 16. minuty. Kapitán HHK Michal Krča přesnou střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Asistenci u této branky si připsal Filip Střecha - 1:0. Radost z vedení našemu týmu dlouho nevydržela. Boskovičtí vyrovnali po pouhých 23 vteřinách. Autorem vyrovnávacího gólu byl Pelikán - 1:1. Do konce první části chybělo 15 sekund, když se na trestnou lavici poroučel boskovický obránce Surý. Kratičkou přesilovku využil pět vteřin před klaksonem Michal Krča. Asistenci u druhé branky si připsal Michal Vlašín a Filip Střecha.

Druhá perioda přinesla dva góly. A oba padly do naší branky. Nejprve se ve 27. minutě prosadil útočník hostí Špok a vyrovnal na 2:2. Ve 28. minutě musel jeden z domácích hráčů na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Čtvrtou přesilovou hru boskovičtí využili. Střelu Špoka tečoval před brankou Bednář. Na změnu dráhy letu kotouče byl gólman HHK Jarda Juda krátký - 2:3. V této části utkání měli boskovičtí hráči herně navrch. Lépe bruslili a několikrát zle zahrozili. Přesto zůstal stav nezměněný a do kabin šli v lepší náladě hráči Boskovic.

Ve třetí části se na ledě hodně přitvrdilo. Hlavní rozhodčí udělil v této části celkem 34 trestných minut. Z toho dva osobní tresty, po jednom na každé straně. Ve 45. minutě mělo naše družstvo výhodu přesilové hry, ve které vyrovnalo. Zpětnou přihrávku Michala Krči zpracoval na modré Michal Vlašín, který vyslal kotouč na Chvátalovu svatyni. Tuto jedovatou střelu tečoval před brankou Pavel Ambrož. Na změnu směru dráhy puku byl Chvátal krátký - 3:3. Ve 49. minutě zajel jeden z boskovických hráčů v plné rychlosti do našeho brankáře, který zůstal otřesený na ledě. Po ošetření mohl pokračovat ve hře. V 51. minutě dostal osobní desetiminutový trest Pavel Ambrož. V poslední minutě šel na trestnou lavici za sekání Skácel. Po 60 minutách základní hrací doby byl stav nerozhodný, a tak po tříminutové přestávce následovalo desetiminutové prodloužení.

Nastavení začalo naší přesilovou hrou, kterou nedokázalo mužstvo zužitkovat. V 67. minutě dostal Krejčiřík dvouminutový trest za krosček. V témže čase navíc osobní desetiminutový trest brankář hostí Chvátal za nesportovní chování. V následné přesilové hře měli domácí hráči několik vyložených šancí, které neproměnili. Po jedné z mnoha příležitostí boskovický gólman úmyslně posunul branku, za což hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které Lukáš Dostál nedokázal proměnit. Po 70 minutách hry došlo utkání až do samostatných nájezdů. Po úpravě ledové plochy začaly nájezdy, ve kterých ani jeden z našich hráčů nedokázal překonat golmana Chvátala. Naopak hráči boskovické Minervy byli v této herní činnosti lepší a hned v prvním nájezdu rozhodl o vítězství a zisku titulu mitra kraje Pelikán.

Hráči HHK Velké Meziříčí nedokázali obhájit loňský triumf a po prohraném třetím finálovém utkání obsadili druhé místo v Krajské lize Jižní Moravy a Zlínska.

Autor: zARM :: Dne: 19.03.2017 v 21:27:36

Tým: A tým