HHK VM - HC Orli Uničov
3:6
(2:2, 1:3, 0:1)

Aktualizováno.

Góly a asistence: 10:12 Roupec (Šerý), 18:57 Šerý (Matov, Urban), 28:48 Střecha (Vlašín P.) – 14:41 Žajgla (Paška), 17:34 Korhoň (Halouska, Čuřík), 21:26 Korhoň (Sršeň), 27:34 Navrátil J. (Handl), 23:19 Navrátil J. (Navrátil L), 46:52 Žajgla (Paška, Halouska).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Štourač) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Burian V., Vondráček, Kochánek, Chlubna – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Maštera – Urban, Matov, Roupec.

Sestava HC Orli Uničov: Sedlář (Axman M.) – Kreisel, Paška, Hromádka D., Fekiáč, Halouska, Navrátil L. – Čuřík, Sršeň, Vrána – Handl, Gerhát, Korhoň – Galuška, Navrátil J., Žajgla.

Rozhodčí: Skopal, Reich – Nechvátal, Ludvík
Delegát: Staněk
Vyloučení: 6:9, využití: 1:2, v oslabení: 0:1
Střely na branku: 25:21 (11:6, 9:9, 5:6)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Slavíček (HHK) - 71,43% - 15 zákroků – 60 min.
Sedlář (UNI) - 88,00% - 22 zákroků – 60 min.
Diváci: 448

Po sobotním těsné prohře v Uničově se semifinálová bitva přesunula do Velkého Meziříčí. Na oba soupeře čekalo po 22 hodinách již třetí semifinálové utkání. Obě mužstva si byla vědoma důležitosti utkání. Vítěz tohoto utkání bude mít mečbol a hodně se přiblíží k velkému finále krajské ligy.

Utkání začalo ve svižném tempu. Útoky se střídaly na obou stranách, příležitosti však zneškodnili pohotoví brankáři. Ve 4. minutě ujel po pravé straně do útočného pásma Viktor Burian, jeho střela zápěstím orazítkovala pravou týčku Sedlářovy svatyně. V následné skrumáži v brankovišti dorážel kotouč do branky Pavel Ambrož, ale gólman soupeře byl pozorný. V 11. minutě šli hráči HHK do vedení. Přihrávku Kamila Šerého zpracoval ve středním pásmu Jirka Roupec, který po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma. Jeho jedovatá střela z kruhu překvapila gólmana hostí, který vrchním hřbetem lapačky střelu pouze ztlumil. Kotouč se následně dostal až za brankovou čáru – 1:0. V 15. minutě měli po faulu výhodu přesilové hry hráči Uničova, ta trvala pouhých 11 vteřin. Po špatném vyhození se kotouče zmocnil Paška, který bleskově poslal touš do brankového prostoru. Zde byl dobře postavený Žajgla, který pohotovou střelou vyrovnal – 1:1. V 18. minutě šli hosté do vedení po nádherném uvolnění se Korhoně, který prošel mezi dvěma bránícími beky HHK. Následovala přesná střela k pravé tyčce nad beton Zdeňka Slavíčka – 1:2. V 19. minutě měli hráči HHK přesilovou hru, na jejíž využití potřebovali pouhých 9 vteřin. Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Kamil Šerý, který vymetl horní růžek Sedlářovy branky – 2:2. Asistenci u této branky si připsal Patrik Matov a Ondřej Urban. Po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V přestávce mezi první a druhou třetinou ukázali fanouškům svoje umění hráči třetí třídy HHK. Jejich snažení diváci odměnili bouřlivým potleskem.

Druhá třetina začala lépe pro hostující tým. Ve 22. minutě se do útočného pásma dostal uničovský Sršeň, který na našeho brankáře vyslal tvrdou přízemní střelu, kterou gólman HHK vyrazil betonem. Následnou dorážku z hole Korhoně již nedokázal zastavit – 2:3. Při této akci se zranil útočník Uničova Sršeň, který nekontrolovaně vrazil do brankové konstrukce. Následně byl s otřesem mozku odvezen záchrannou službou do nemocnice v Třebíči. Ve 24. minutě se do přečíslení dostala čtvrtá útočná formace HHK. Ve vyložené šanci se ocitl Patrik Matov, jeho střelu zápěstím vyrazil brankář Uničova. Ve 28. minutě šli hosté do dvougólového vedení, když Zdeňka Slavíčka překonal Handl – 2:4. Za minutu to bylo zase o gól. Přihrávku z hloubky vlastního pásma vyslal Petr Vlašín na najíždějícího Filipa Střechu. Ten se po pravé straně dostal do útočného pásma a bekhendem zavěsil pod břevno – 3:4. Ve 34. minutě měli domácí výhodu přesilové hry. Po špatné rozehrávce bylo odpískané zakázané uvolnění a hra se přesunula do našeho pásma. Po vhazování se kotouče zmocnil Libor Navrátil, který vyslal střelu směrem na naší branku. Tuto střelu dokázal před brankou tečovat jeho bratr Jaromír a zvýšil na 3:5. Ve 37. minutě měli naši hráči 45 vteřin výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale kontaktní gól se jim vstřelit nepodařilo. V poslední minutě prostřední části si vypracoval šanci Filip Střecha, který z levého kruhu vypálil projektil. Ten zastavila až Sedlářova maska.

Ve třetí periodě měli v úvodu velkou šanci hráči HHK, kteří měli téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru. Ale výsledek této početní výhody byl žalostný. Žádná střela neohrozila brankáře soupeře. A tak ve 47. minutě hostující tým udeřil naposledy. Střelu Čuříka zastavilo břevno naší branky, ale následná střela z hole Žajgly již skončila v naší brance – 3:6. Do konce třetí části si hráči Uničova komfortní náskok pohlídali a v sérii hrané na tři vítězství se ujali vedení 2:1.

Další utkání semifinále je na programu v sobotu 17. března na zimním stadionu v Uničově. V případě vítězství HHK se rozhodující utkání odehraje v neděli od 17.30 hod. na ZS ve Velkém Meziříčí.