» A tým » Áčko otočilo zápas v posledních vteřinách

HC Štika Rosice - HHK VM
2:3
(0:0, 0:1, 2:2)

O našem vítězství rozhodl brankou ve vlastním oslabení 9 vteřin před koncem Lukáš Sobotka.

Sestava HC Štika Rosice:
Zavadil (Čížek) – Šoukal, Hájek, Pospíšil, Varholík, Vyhnalík, Drenčko, Krejčí, Krobauer, Hakl, Ludvík, Křen, Majola, Novotný, Král, Jelínek.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Wolf (Štourač) – Střecha L., Šerý, Vlašín, Sláma, Ambrož, Vondráček - Krča, Křenek, Sobotka, Pejchal, Marek, Burian, Štěpánek, Kudláček.

Branky: 43. Ludvík (Hakl, Jelínek), 47. Křen (Hakl) - 34. Sobotka, 58. Krča (Sobotka, Šerý), 59:51 Sobotka (Ambrož, Křenek).

Rozhodčí: Lerch - Kolečkář, Šustr.
Vyloučení: 1:3, navíc Král (Rosice) 5+DKU.
Využití: 0:1, v oslabení 0:1
Střely na branku: 28:35 (8:12, 7:9, 13:14)
Diváci: 70

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždělo první mužstvo HHK do nedalekých Rosic. Zde se střetlo s týmem naší konference, který v prvním vzájemném měření sil zvítězil na našem ZS. Náš tým chtěl rosickým Štikám tuto porážku vrátit.

Od první minuty se hrál velmi vyrovnaný hokej. Nutno podotknout, že na velmi špatném ledě, díky velmi teplému počasí, které v sobotu panovalo. Přestože měli naši hráči po celou první třetinu střeleckou převahu, gólu se diváci nedočkali. Na obou stranách se několikrát vyznamenali oba brankáři.

Ve druhé třetině se nejprve do vyložené šance dostal David Křenek, kterého uvolnil přesnou přihrávkou v útočném pásmu Kamil Šerý. Výsledkem nádherné herní situace byla nastřelená levá tyčka Zavadilovy branky. V polovině utkání nevybíravým způsobem fauloval domácí Král našeho obránce Libora Střechu. Za faul obdržel vyšší trest 5+OK. Po tomto zákroku již Libor v utkání nemohl pokračovat. Dalším odstoupivším hráčem našeho týmu byl Petr Vlašín, který měl problémy s pravým ramenem. V dlouhé přesilové hře se konečně gólově prosadil náš tým. Odpovědnost na sebe vzal Lukáš Sobotka, který projel celé kluziště a poslal kotouč k levé tyčce. Konečně vedeme! V závěru druhé třetiny o sobě dal vědět hlavní rozhodčí Lerch, který poslal za zdržování hry na trestnou lavici Kamila Šerého. Ten si po zakázaném uvolnění jel vyměnit hokejku. To se hlavnímu rozhodčímu nelíbilo, přijel k naší střídačce a vyžádal si hokejku ke kontrole. Osobně ji na ledě prohnul a poklepem usoudil, že je hokejka v pořádku. Tu následně odvezl na trestnou lavici a Kamila poslal za ní. V tomto oslabení domácí našeho golmana neohrozili a tak se šlo po 40 minutách do kabin za stavu 0:1 pro náš celek.

Vstup do třetí třetiny našim hráčům vůbec nevyšel. Na začátku 43. minuty domácí poprvé prostřelili Adama Wolfa v naší brance. O čtyři minuty později šli domácí dokonce do vedení a s námi to v tu chvíli vypadalo velmi špatně. Docházely nám rychle síly a téměř nikdo nevěřil, že s výsledkem můžeme ještě něco udělat. Přesto přišel famózní závěr třetí periody. Nejprve se v útočném pásmu nádherně uvolnil Kamil Šerý. Jeho tvrdá střela orazítkovala břevno domácí branky. O necelou minutu později přišla nádherná akce v útočném pásmu. Po přihrávce Kamila Šerého a Lukáše Sobotky vyrovnal svižnou střelou Michal Krča. Vše se schylovalo k samostatným nájezdům. Dramatický závěr zařídil hlavní rozhodčí Lerch, který půl minuty před koncem poslal na trestnou za krosček Honzu Bulu. Přesilovku domácí hodně podcenili. Zřejmě již čekali na nájezdy. V samém závěru zavezl kotouč za branku domácích Pavel Ambrož a zpětnou přihrávkou našel Davida Křenka, který nejprve provětral levý beton brankáře Zavadila. Odražený kotouč poslal David na pravý beton, který se odrazil na volného Lukáše Sobotku. Ten 9,9 vteřiny před koncem rozjásal početnou výpravu našich fanoušku. Obrovskou radost z dokonalého obratu měla celá naše střídačka. Zaslouženě a se štěstím si náš tým odváží z Rosic všechny body. V tabulce se náš tým posunul před Šternberk a Velkou Bíteš. Ta doma těsně prohrála s Uherským Ostrohem.

V Dalším kole KL se náš tým střetne s týmem Uničova. Utkání se hraje na našem ZS v sobotu 17. ledna od 17.30 hod.