HC UNIČOV_logo-klubuHC Orli Uničov - HHK VM 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)

Sestava HC Orli Uničov:
Sedlář (Axmann) – Paška, Kolovratník, Fryč, Murla, Navrátil L. - Čuřík, Duba, Beier, Sršeň, Vrána, Korhoň, Navrátil J., Žajgla, Dobrý.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Šoustal) - Kochánek, Ambrož, Burian V., Vlašín P., Pokorný, Maštera, Střecha F., Střecha T., Křenek, Matov, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Rozmarín, Vlašín M.

Branky: 05:33 Čuřík (Paška, Duba), 09:15 Sršeň (Korhoň, Duba), 14:47 Duba (Korhoň, Sršeň), 16:42 Sršeň (Duba, Korhoň), 46:11 Fryč (Dobrý, Čuřík) - 18:41 Krča (Pejchal), 21:55 Střecha T. (Střecha F.), 29:13 Střecha T. (Střecha F.)

Rozhodčí: Volf - Kozák, Zapletal
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 34:28 (13:4, 8:15, 13:9)
Diváci: 207

Ve druhém kole krajské ligy zajíždělo první mužstvo HHK do Uničova. Náš loňský semifinálový přemožitel doplnil mužstvo o několik mladých hráčů a hlavně o zkušeného útočníka Lukáše Dubu, který byl v utkání téměř u všech gólů domácích.

Od úvodního buly byl k vidění velmi rychlý hokej. Do první šance se ve 4. minutě dostal domácí útočník, kterému znemožnil zakončit beton brankáře HHK. Na začátku 5. minuty putoval na trestnou lavici hráč HHK. Nabídnutou přesilovku domácí v samém závěru využili. Tvrdou střelu z hole Pašky brankář HHK vyrazil betonem do prostoru pravého kruhu, kde byl připraven k pohotové střele Čuřík, který nedal brankáři HHK šanci. Po obdržené brance působilo naše mužstvo zakřiknutě. Domácí se několikrát dostali do přečíslení. V 9. minutě zavezl kotouč do útočného pásma Vojta Maštera. Přihrávku na střed hřiště dostal do jízdy Filip Střecha, který nepřekonal gólmana Uničova. Prakticky z protiútoku se dostal do šance útočník Uničova. Jeho tvrdou střelu ukryl Jarda Juda v lapačce. Na konci 9. minuty se po špatné rozehrávce domácích dostal ke kotouči Pavel Ambrož. Jeho střelu vytěsnil ramenem nad branku Sedlář. V 10. minutě se do přečíslení dostala útočná formace Orlů. Po přihrávce Korhoně se ke kotouči dostal Sršeň a zvýšil na 2:0. V 15. minutě po špatné rozehrávce naší obrany zvýšil Duba na 3:0. Po stejné chybě domácí potrestali naše hráče i v 17. minutě – 4:0. V závěru první části se dopustili chyby i domácí. Špatnou rozehrávku tečoval mezi kruhy Martin Pejchal. Ke kotouči se dostal Michal Krča, který překonal Sedláře – 4:1.

Jak končila první, tak začala druhá třetina. Souvislý tlak první formace HHK přinesl snížení. Za soupeřovou brankou důrazným napadáním vybojoval puk Filip Střecha, který přenechal kotouč Tomáši Střechovi. Ten si vybruslil mezi kruhy a střelou zápěstím vymetl pravou šibenici Sedlářovy svatyně – 4:2. Ve 24. minutě byl za brankou domácích faulovaný Patrik Matov. Tento zákrok však hlavní rozhodčí nepotrestal. Ve 27. minutě se do přečíslení dostali domácí, jejich zakončení znemožnil obětavým zákrokem Petr Vlašín. V polovině utkání se opět prosadila první formace HHK. Dobrým pohybem v útočném pásmu opět připravili domácí o puk. Tomáš Střecha střelou zápěstím k levé tyčce snížil -4:3. Ve 33. minutě mohlo být vyrovnáno. Střelu Tomáše Střechy z mezikruží zastavila levá tyč uničovské branky. V té samé minutě se do šance dostali i domácí. Střelu obránce tečoval jeden z uničovských útočníků. Kotouč mířil do protipohybu brankáře HHK, který puk v poslední chvíli přikryl lapačkou. 37. minuta přinesla hned dvě velké šance HHK. Nejprve Viktor Burian vyslal tvrdou střelu do připravené lapačky Sedláře. Poté se po průniku do útočného pásma dostal k tvrdé střele Vojta Maštera. Jeho střela skončila ve výstroji domácího gólmana. V samém závěru druhé části napadl Sršeň v útočném pásmu Martina Pejchala. Nabídnutou početní výhodu naše mužstvo nevyužilo.

Ve třetím dějství se měnilo skóre na světelné tabuli pouze jednou. A to ve 47. minutě, kdy tvrdou střelou přes našeho clonícího útočníka stanovil konečnou podobu výsledku Fryč. Ještě několikrát v průběhu poslední části měli naši hráči šanci na snížení, ale proti byl gólman Uničova. V závěru si vzal trenér Vejmelka oddechový čas a při hře se šesti hráči v poli se pokusit téměř o nemožné. Blízko ke vstřelení gólu byl David Křenek, který z úhlu prostřelil Sedláře mezi nohama. Kotouč se však odrazil od tyčky zpět do hřiště.

První měření sil s velice zkušeným mužstvem tak skončilo prohrou našeho týmu. V tomto týdnu jsou na pořadu hned dvě mistrovská kola. V pátek přivítáme na našem ledě loňského mistra kraje, tým Boskovic a hned druhý den odcestuje první mužstvo do Uherského Hradiště. Zde se hraje netradičně již ve 14.30 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Věděli jsme o síle Uničova, ale v první třetině jsme neplnili dobře obranné úkoly, soupeř nás přehrával ve všech směrech a vytěžil z toho čtyři branky a tím se zdálo, že je utkání rozhodnuté. Pak jsme dali branku a začali jsme hrát aktivně, dostávali soupeře pod tlak a postupně jsme využili i vypracované šance a dotáhli jsme na rozdíl jednoho gólu a vyrovnání bylo na spadnutí. Zápas byl opět otevřený. V poslední části se hrálo opatrněji a čekalo se na chyby. My jsme bohužel vypracované šance neproměnili, dali jsme snad tři tyčky. Soupeř pak využil chybičky v obraně, jejich obránce vše propálil a domácí dali pátý gól. Když to mám shrnout, tak jsme prospali první třetinu a domácí ji s jejich zkušenostmi využili dokonale. Vstřelili čtyři branky a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Musím uznat, že jsme si body za výkon v první třetině nezasloužili.