Vybojované body proti Hlinsku
11.11.2018 Junioři

Autor: Andrea Kaštanova

HHK VM – HC Hlinsko 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Góly a asistence HHK: 12:39 Makovička (Báňa), 19:59 Bednář (Dundálek, Burian M.), 47:52 Bednář (Dundálek), 54:06 Burian M. (Dundálek, Havliš).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Pestr (Svoboda) – Karásek, Báňa, Kameník, Doležal – Dundálek, Burian M., Bednář P. – Šandera, Havliš, Bednář D. – Procházka, Strádal, Makovička – Zacha.
Rozhodčí: Čuňočka – Brzobohatý, Kráľ
Delegát: Jeřábek
Vyloučení: 2:5, navíc: Bříza (HLI) 10 + 20 + 25 za nesportovní chování
Využití: 1:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 28:34 (11:11, 9:12, 8:11)
Diváci: 42

Hodnocení utkání hlavním trenérem Štěpánem Oberreiterem:

Chtěli jsme od začátku utkání hrát nátlakový hokej, což se nám v první třetině dařilo, až na dvě střídání. Dobře jsme napadali v útočné třetině a dostávali jsme soupeře pod tlak a výsledkem byly dvě branky v síti soupeře. Druhou třetinu jsme začali špatně, ustoupili jsme od náročné nátlakové hry a soupeř toho využil a po dvou prohraných buly v naší třetině soupeř srovnal. Ve třetí třetině jsme se vrátili ke hře z první třetiny. Přesto šel soupeř po naší hrubce do vedení. Následně jsme dokázali dobrou hrou v předbrankovém prostoru nejen vyrovnat, ale jít do vedení. To jsme udrželi až do konce utkání. Ještě jedna perlička, soupeř se v poslední minutě odhodlal k power play, my jsme se dostali do jeho třetiny a mohli jsme dát další branku, ale náš nejmenovaný střelec ze dvou metrů netrefil prázdnou branku. Všichni hráči podali bojovný výkon a zasloužili se o první body v nadstavbové skupině a hlavně v brance máme od obou brankářů jistotu, kterou potvrdil Míra Pestr.

Ostatní výsledky třetího kola: HC Strakonice – HC DDM České Budějovice 0:12, HC Chotěboř – HC Slavoj Český Krumlov 5:2.