6. Pět branek zkušené obraně Uherského Brodu, body zůstávají doma
Pět branek zkušené obraně Uherského Brodu, body zůstávají doma

( 1:0, 1:1, 3:0 )
HC Spartak Uherský Brod
Šoustal (Svoboda) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Vondráček, Kochánek, Vlašín M., Šimka - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Roupec, Bula, Pejchal, Peschout, Rozmarín, Strnad
Chovanec (Málek) - Vosátko, Gureň, Kubiš, Mojžíš, Tomek, Surý - Bařinka, Budil, Bujáček, Klusák, Vaněk, Martinec, Podešva, Vaculín, Pavlůsek
05:17 Maštera (Burian, Střecha F.), 37:46 Peschout (Rozmarín, Strnad), 40:35 Matov (Sobotka, Křenek), 52:34 Střecha T. (Burian, Střecha F.), 55:41 Maštera (Střecha F., Střecha T.)
26:35 Bařinka (Bujáček)
Šoustal - 94,74% - 18 zákroků – 60 min.
Chovanec - 84,38% - 27 zákroků – 60 min.
4:7
2:0
32:19
(12:7, 11:6, 9:6 - 0:0)
203
Vepřek - Karpíšek, Kacetl

V sobotu se odehrálo první domácí utkání v tomto roce. Soupeřem domácích byl Spartak Uherský Brod. Před rozbruslením hosté zjistili, že jim chybí dres pro jednoho hráče. Po dohodě s hlavním rozhodčím si vypůjčili dres HHK. Začátek utkání musel být o 10 minut posunut pro problémy s rolbou.

Od úvodního buly se hrál z obou stran poměrně svižný hokej. Ve 4. minutě se v první velké příležitosti ocitli Milan Strnad a Richard Peschout, kteří dvakrát po sobě prověřili soupeřova brankáře. V téže minutě viděli diváci první vyloučení. Na trestnou lavici putoval uherskobrodský útočník Vaněk. V přesilové hře měli naši hráči několik příležitostí. Ujala se až ta ze samého závěru početní výhody. Viktor Burian našel přihrávkou Filipa Střechu, který s kotoučem vybruslil až za Chovancovu branku. Následovala přihrávka do brankoviště. Zde se kotouč odrazil od jednoho z bránících hráčů Spartaku na volného Vojtu Mašteru, který příklepem vstřelil první gól utkání – 1:0. V 8. minutě zachytil špatnou rozehrávku hostí v útočném pásmu Milan Strnad. Střela z jeho hokejky mířila nad branku. V následném protiútoku fauloval Petr Rozmarín. Následovalo oslabení, ve kterém měl největší šanci Tomáš Střecha, který vybojoval puk, uvolnil se přes bránícího hráče hostů a tvrdou střelou zápěstím poslal puk na Chovance. Ten byl pozorný a střelu zlikvidoval. Ve 12. minutě byl za nesportovní chování do konce utkání vyloučen hostující Kubiš. V 17. minutě předvedl dva dobré zákroky Roman Šoustal.

Na začátku druhé části vybruslil do útočného pásma Filip Střecha. Jeho střelu gólman soupeře vyrazil betonem. Ve 26. minutě předvedl famózní zákrok Roman Šoustal, který zlikvidoval tvrdou střelu „z první“. Této střele předcházela přesná křížná přihrávka soupeře. Ve 27. minutě se hosté dočkali. Nahození Bujáčka, tečoval před brankářem Bařinka. Kotouč obloučkem zapadl do naší branky – 1:1. Ve 33. minutě má převahu domácí tým. Několik slibných šancí, které předvedla první formace, končí tvrdou střelou z hole Petra Vlašína. Ve 38. minutě střílel z pravé strany Honza Bula. Chovanec kotouč vyrazil. Následná dorážka z hole Richarda Peschouta skončila mimo branku. V téže minutě se diváci dočkali vedoucí branky. Milan Strnad vybojoval na útočné modré, kotouč a z otočky ho poslal na Petra Rozmarína. Křižná přihrávka na Richarda Peschouta, který nikým nebráněný vstřelil gól – 2:1.

Z třetí třetiny uběhlo pouze 35 vteřin a brankář hostů lovil puk ze sítě znova. David Křenek zavezl kotouč do útočného pásma, přihrávkou našel Lukáše Sobotku, který poslal pas na úplně volného Patrika Matova. Ten nikým nebráněn střílí další branku – 3:1. Ve 45. minutě vyslal na Chvátala tvrdou střelu David Křenek. V 52. minutě se Patrik Matov dostal před brankáře, kde byl faulován soupeřem. V následné přesilové hře se tvrdou střelou od modré prosadil Tomáš Střecha – 4:1. V 56. minutě předvedla kolotoč první formace HHK. Dvě střely z hole Patrika Matova ještě gólem neskončily. Konečnou podobu výsledku dal v téže minutě Vojtěch Maštera, který zaznamenal druhý gól v utkání - 5:1.

Utkání skončilo vítězstvím domácího týmu, který si připsal další body do tabulky krajské ligy.

V tomto týdnu čeká první mužstvo HHK skutečná prověrka. V pátek zajíždí do Hodonína, kde se střetně s aktuálně třetím týmem KL. V neděli pak zajíždí do Uherského Ostrohu, kde vyzve druhý tým KL.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Do utkání jsme vstoupili dobře, brzy jsme dali úvodní branku a měli jsme více ze hry. Ovšem soupeř důsledně bránil a čekal na brejky. Další šance jsme spálili. Ve druhé třetině jsme nezblokovali nahození, které skončilo v naší síti. Pak jsme využili chvilkového zaváhání soupeře a doklepli jsme puk po předchozí střele. Ve třetí části jsme hned v úvodu dali třetí branku, která asi rozhodla. Uklidnili jsme se a začali jsme soupeře kombinačně přehrávat, dávali jsme si včas a přesně puky a postupně navyšovali skóre. Utkání bylo dlouho vyrovnané, museli jsme být trpěliví, pozorní v obraně a čekat na rozhodující branky, což se povedlo a bereme tři body.