Alexa (Stránik) – Věžník, Grman, Rosendorf, Šidák, Novák, Trnka – Bednář,Lang, Biolek, Šidák, Račický, Vaverka, Florek, Štěpánek, Petrčka, Grmela, Touška
Juda J. (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Šimka, Vondráček, Šerý - Křenek, Matov, Střecha T. – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Peschout, Bula, Sobotka – Burian, Rozmarín, Strnad
13:45 Grmela, 52:11 Florek (Lang, Biolek)
01:15 Bula (Šerý), 02:17 Ambrož (Střecha F.), 36:55 Střecha T. (Matov, Křenek)
38:32
(8:9, 16:13, 14:10 - 0:0)
145
Volf – Kučera, Lidák

V předposledním kole základní části na sebe los poslal dva týmy z Vysočiny. V prvním vzájemném utkání na našem zimním stadionu zvítězili naši hráči 2:0. K odvetnému utkání mohl trenér Karel Vejmelka počítat téměř s kompletním kádrem. Týmu z pracovních důvodů chyběl Jirka Roupec. Martin Pejchal reprezentuje v kanadském Torontu v rybníkovém hokeji.

Po 15 vteřinách utkání se do brejku dostal domácí útočník Grmela, jeho střelu z levého kruhu vyrazil Jarda Juda betonem. Na začátku 2. minuty otevřel skóre utkání Honza Bula, který našel nepokryté místo u levé tyčky Alexovy svatyně - 0:1. Ještě v téže minutě putoval za zdržování hry na trestnou lavici domácí hráč. Filip Střecha vyhrál buly, poslal kotouč na Pavla Ambrože, který od modré lajny poslal puk na Alexovu branku. Po teči jednoho z domácích hráčů skončil kotouč v brankové síti – 0:2. V 6. minutě se ocitl sám před brankářem Alexou Filip Střecha. Na zakončení neměl potřebný čas. V 10. minutě se odražený kotouč dostal k Tomáši Střechovi, který „z první“ vyslal touš na soupeřovu branku. Alexa byl v tomto případě pozorný a střelu zblokoval mimo branku. Ve 14. minutě se k puku na útočné modré dostal domácí útočník Grmela, který si vybruslil na pravý kruh. Následná střela vymetla pravý horní růžek naší svatyně – 1:2. Po této kontaktní brance se domácí tlačili do útoku. Do konce první části měli ještě několik příležitostí, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Ve druhé třetině předváděli oba týmy velmi rychlý hokej. Ve 23. minutě domácí mužstvo operovalo v útočném pásmu. Na konci akce pořádně napřáhl Trnka. Puk z jeho hole směřoval na naši branku. Gólman HHK puk vyrazil vyrážečkou do tvrzeného skla za brankou. V rozmezí 25. až 28. minuty sevřeli domácí naše hráče v obranném pásmu. V této části poslali na naši branku několik střel, které obránci zblokovali, nebo je zneškodnil brankář HHK. Ve 36. minutě se dostal do brejku Richard Peschout. Jeho střela skončila ukrytá ve výstroji Alexy. Ve 37. minutě nabil David Křenek Petrovi Slabému, který kotouč poslal nad branku, do tvrzeného skla. Na konci 37 minuty se prosadila první formace HHK. Patrik Matov si vyměnil kotouč s Davidem Křenkem, který poslal puk k pravé tyčce Alexovy brány. Zde byl najetý Tomáš Střecha, který pohotově poklidil kotouč do bítešské branky – 1:3.

Na začátku třetí periody se dostal ke střele Vojta Maštera. Před brankou tečoval Filip Střecha. Po jeho teči kotouč jen těsně minul domácí branku. Ve 44. minutě střílel od modré lajny Tomáš Kochánek. Odražený kotouč doráží jak Tomáš Střecha, tak David Křenek. Gólmana soupeře však nepřekonali. Ve 49. minutě se do brejku dostal Tomáš Střecha, který po pravé straně ujel bránícímu bekovi. Vybruslil si až před Alexu, ale ani na dvakrát brankáře nepřekonal. V 50. minutě se do kotouče opřel domácí obránce Novák. Jeho střelu vyrazil pravým betonem Jarda Juda. V 53. minutě se již mohli domácí hráči radovat z kontaktního gólu. Po špatné rozehrávce se kotouče zmocnil Florek, který střelou zápěstím prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. V této části hry se probudili i fanoušci a do konce zápasu vytvořili na zimáku doslova bouřlivou atmosféru. V poslední minutě odvolal domácí trenér Pirochta brankáře Alexu. Domácí se pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře. Největší šanci na vyrovnání měli domácí 9 vteřin před koncem, kdy v závaru před naší brankou nedokázali dostat puk za záda brankáře HHK.

V okresním derby si připsali vítězství hráči HHK, kteří si tak kolo před koncem  základní části definitivně zajistili první místo v tabulce.

V posledním kole se představí hráči HHK na domácím ledě, kdy se střetnou s týmem HC Štika Rosice. Toto utkání bude zároveň generálkou na play off.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Utkání jsme začali produktivně a poměrně rychle jsme vedli 2:0. Hra se vyrovnala a po zbytečné ztrátě kotouče ve středu hřiště jsme inkasovali kontaktní branku. Hra dostala nový náboj a domácí vycítili šanci uspět. Pak jsme domácím odskočili na 3:1. Měli jsme i další šance, ale puk buď skončil na tyči, nebo jsme netrefili už prázdnou branku. Pak přišel trest v podobě kontaktního gólu. Závěr byl napínavý, zvládli jsme ho a upevnili jsme si tak první pozici, ze které jdeme do play off, což je nesporně výhoda.