Juda (Šoustal) - Šerý, Burian V., Kochánek, Rašner, Pokorný, Vondráček - Matov, Vlašín M., Sobotka, Střecha F., Maštera, Střecha T., Roupec, Peschout, Pejchal, Rozmarín, Strnad.

Alexa (Bartošek) - Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka, Bednář, Biolek, Šidák M., Michálek, Račický, Florek, Štěpánek, Grmela.

Branky: 34:41 Burian V. (Střecha T., Střecha F.), 59:42 Střecha T. (Šerý).

Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 28:31 (9:10, 12:11, 7:10)
Diváci: 311

V neděli se na našem zimním stadionu odehrálo první okresní derby a to před největší letošní diváckou návštěvou.
Po úvodním buly se do první šance dostal Patrik Matov, který se řítil na soupeřovu branku. Místo kotouče se v brance ocitl sám. Ve 2. minutě Martin Pejchal přihrál do prostoru před brankou volnému Vaškovi Vondráčkovi. Jeho pohotovou střelu Alexa vyrazil. Ve 4. minutě byl závar před naší brankou. Následně byl za držení vyloučen Filip Střecha. Hráči Spartaku si vypracovali několik šancí, které pochytal brankář domácích Jarda Juda. V rozmezí následujících tří minut si hráči HHK vytvořili trvalý tlak, který vystupňovalo vyloučení Grmana. V přesilovce se do největší šance dostal Martin Pejchal, kterého však vychytal Alexa. Ve 13. minutě měli dvě obrovské šance hosté. Nejprve z levého kruhu a následně z nájezdu Jarda Juda střely vyrazil. V 15. minutě byl vyloučen hráč Velké Bíteše. V přesilovce se naši hráči dostali do několika šancí, ale střely od modré lajny nebyly pro Alexu nebezpečné. V 18. minutě si nabruslil do útočného pásma Jirka Roupec a z mezikruží zápěstím vystřelil. Jedovatou střelu vyrazil velkobítešský gólman maskou nad branku.

Vstup do druhé části začal tlakem našeho týmu. Šance Lukáše Sobotky, z otočky Jirky Roupce a tvrdá střela Davida Pokorného nechaly vyniknout gólmana hostů. Ve 25. minutě šel domácí tým do oslabení. Hosté se usídlili v našem obranném pásmu. První tvrdá střela doslova ustřelila brankáři HHK masku. Hlavní rozhodčí následně přerušil hru. Po úpravě masky a vhozeném buly se do obrovské šance dostal bítešský útočník. Jeho blafák Jarda Juda vleže vyrazil. Ve 28. minutě se do samostatného nájezdu dostal útočník Spartaku. Jeho střelu ukryl brankář HHK v lapačce. O minutu později zavezl touš do útočného pásma Adam Rašner, přenechal puk Tomáši Střechovi, který bez přípravy vyslal tvrdou střelu na Alexu. Ten kotouč bezpečně ukryl v lapačce. Ve 31. minutě se do šance dostal Vojta Maštera. Střelu zápěstím Alexa vyrazil do ochranné sítě. Ve 35. minutě na ledě úřadovala druhá formace HHK. Filip Střecha přenechal kotouč Tomáši Střechovi. Ten přihrál po mantinelu na volného Viktora Buriana, který střelou k tyčce překonal brankáře Velké Bíteše – 1:0. Ve 40. minutě se uvolnil ve středním pásmu Tomáš Střecha, kterého přidržel obránce Spartaku, který putoval následně na trestnou lavici.

Třetí část začala přesilovou hrou HHK, která gólovou pojistku nepřinesla. Ve 46. minutě se do šance dostal Petr Rozmarín. Jeho střelu zblokoval bránící hráč do ochranné sítě. Ve 49. minutě zavezl kotouč do útočného pásma Michal Vlašín. Z pravé strany mu sjížděl před branku Lukáš Sobotka, který dostal přihrávku. Tečovaný puk končí těsně mimo branku. V 55. minutě se po špatné rozehrávce Spartaku dostal k puku Lukáš Sobotka. Jeho střela končí nad horním břevnem Alexovy branky. V 57. minutě si připsal další zákrok Jarda Juda, který vyrazil ramenem tvrdou střelu Michálka. V čase 59.01 zamířil na střídačku Alexa, soupeř hrál se šesti hráči v poli. V čase 59.23 si vzal trenér hostí Zdeněk Pirochta oddechový čas. Po vhazování v našem obranném pásmu se kotouče zmocnil Tomáš Střecha, jeho vyhození skončilo mimo branku. Následovalo další vhazování v našem pásmu. K puku se opět dostal Tomáš Střecha, který tentokrát mířil přesně do středu opuštěné velkobítešské svatyně – 2:0.

První letošní derby tak skončilo vítězstvím hráčů HHK. Gólman Jarda Juda si připsal první vychytanou nulu v této sezóně.
V tomto týdnu zajíždí první mužstvo HHK do Rosic, kde bude bojovat o další mistrovské body. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Zpočátku se vyčkávalo a hrálo opatrně. Dál jsme udělali více chyb než soupeř, ale bezchybně chytal Jarda Juda. Postupně jsme si i my vypracovali velké šance, které jsme však spálili. Čekalo se na první branku, kterou jsme naštěstí dali my. Závěr byl dramatický, soupeř sáhl ke hře bez brankáře a Tomáš Střecha to napodruhé trefil. Poslední zápasy se nám nedaří tak, jak bych si představoval. Ale vítězství 2:0 v derby je důležité a cenné.