Chvátal (Külzer) - Honzek, Maksa, Dufek, Surý, Vágner, Fabiánek - Václavík, Skácel, Šebek, Hnilička, Šmíd, Karný, Tomaník, Pelikán, Štancl, Klaus
Šoustal (Juda) - Šerý, Vlašín P., Slabý, Burian, Šimka, Ambrož, Rašner - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Bula, Pejchal, Peschout, Rozmarín, Strnad
Branky a nahrávky
38:25 Karný (Pelikán), 59:12 Karný
02:10 Střecha T. (Bula), 12:46 Křenek (Matov, Sobotka), 18:29 Křenek (Střecha T., Matov), 42:23 Ambrož (Bula), 49:42 Maštera (Střecha T., Vlašín P.)
Reich - Bernard, Strýček

V 16. kole krajské ligy na sebe narazili dva soupeři z horních pater tabulky. Velkomeziříčští hokejisté se představili na ledě loňského mistra, týmu Minervy Boskovice. Do utkání mohl trenér Karel Vejmelka počítat s dvěma navrátivšími se obránci. Po půlroční rekonvalescenci se vrátil Honza Šimka a Petr Slabý, který se vrátil po zrušení hostování z druholigového Pelhřimova.

Od začátku utkání byl k vidění rychlý a tvrdý hokej s celou řadou osobních soubojů, které se stupňovaly od druhé třetiny, kdy domácí mužstvo prohrávalo. Ale postupně. Na začátku 3. minuty našel v útočném pásmu Honza Bula přihrávkou Tomáše Střechu, který přelstil domácího brankáře Chvátala – 0:1. Tento Tomášův gól byl zároveň 100. gólem HHK v sezoně. Ve 4. minutě se předvedl dobrým obranným zákrokem Petr Slabý, který zamezil soupeři přihrát na volného spoluhráče. V 5. minutě si připsal první těžký zákrok Roman Šoustal, který před dotírajícím Pelikánem nakonec přikryl puk lapačkou. V 7. minutě zavezl kotouč do pásma Vojta Maštera, následnou přihrávku v mezikruží prohmátl Tomáš Střecha. V 8. minutě měli domácí hráči první přesilovou hru zápasu. A nutno podotknout, že jejich přesilová hra je hodně propracovaná. Domácí bránící čtveřici HHK zavřeli v pásmu a přes obránce posílali do prostoru brankoviště jednu střelu za druhou. Největší šanci měl Tomaník, po jehož střele zazvonila levá tyčka naší branky. V 9. minutě vyslal tvrdou střelu od modré lajny Petr Slabý. Jeho projektil Chvátal ukryl do lapačky. V 10. minutě se při signalizovaném vyloučení domácích ke střele dostal Adam Rašner. Jeho střelu brankář vyrazil do ochranné sítě. V následné přesilové hře dostala první formace HHK pod tlak bránící čtveřici. V samém závěru přesilovky směřoval Patrik Matov přihrávku mezi kruhy na volného Davida Křenka, který střelou zápěstím vymetl levý horní růžek Chvátalovy branky - 0:2. Ve 14. minutě měli domácí druhou přesilovou hru, ve které se několika pohotovými zákroky blýskl Roman Šoustal. V 16. minutě zachytil v útočném pásmu rozehrávku domácích Tomáš Střecha. Následný blafák a pohotová střela orazítkovala tyč brankové konstrukce. V 19. minutě vybojoval Tomáš Střecha kotouč. Následně ho poslal úplně volnému Davidovi Křenkovi, který zamířil k pravé tyčce – 0:3. V poslední vteřině první části se ke střele dostal Pavel Ambrož. Jeho tvrdá střela prolétla těsně vedle Chvátalovy branky.

Ve druhé třetině bylo k vidění několik střel HHK, které končily za brankou na tvrzeném skle. Ve 24. minutě měli domácí další početní výhodu. V oslabení se do šance dostal David Křenek, střela skončila vysoko nad brankou. Ve 26. minutě si připravili velké příležitosti hráči třetí formace HHK. Jejich šance ale gólem neskončily. Ve 30. minutě povolily nervy domácímu Vágnerovi, který za napadení putoval na trestnou lavici. V přesilovce prolétl Tomáš Střecha kolem Pelikána do útočného pásma. Střelu mířenou na zadní tyč gólman Minervy vyrazil betonem. Následný zámek HHK zakončil tvrdou střelou Pavel Ambrož. Ve 34. minutě se ke střele dostal Kamil Šerý. Po závaru před domácí brankou se strhla rvačka. Ve 35. minutě putoval na trestnou lavici Surý, který sekl Tomáše Střechu hokejkou přes ruku. Ani tato přesilovka ke gólu nevedla. Ve 37. minutě se do přečíslení dva na jednoho dostal David Křenek a Lukáš Sobotka. Posledně jmenovaný vyslal na Chvátala střelu. Puk skončil v jeho lapačce. Ve 39. minutě se dočkali domácí. Pelikán přihrál Karnému, který si vybruslil před branku, položil si brankáře HHK a do odkryté branky snížil – 1:3. Na konci třetiny byl za sekání vyloučen Adam Rašner, který do třetí třetiny již nezasáhl. Zbytek jeho trestu odseděl na začátku třetího dějství Petr Rozmarín.

Na začátku třetí periody dostal domácí obránce Maksa vyšší trest, za faul na Vojtu Mašteru - zásah do oblasti hlavy a krku. V následné přesilové hře se prosadil tvrdou střelou z pravého kruhu Pavel Ambrož – 1:4. Ve 45. minutě zavezl Vojta Maštera kotouč do útočného pásma a přes obránce vystřelil na Chvátala, který střelu vyrazil betonem. O 5 minut později se Vojta Maštera z totožné situace prosadil. Střelu poslal přes bránícího hráče Minervy, do Chvátalovy svatyně – 1:5. V 51. minutě nastřelil Filip Střechy brankovou konstrukci. V 56. minutě zlikvidoval Roman Šoustal tvrdou střelu Maksy. V 58. minutě se v obranném pásmu HHK srazil Petr Vlašín s Kamilem Šerým. Po střetu musel z utkání Kamil odstoupit. V 59. minutě zlikvidoval náš brankář další příležitost Pelikána. V poslední minutě domácí dočkali, když Karný projel celým kluzištěm a nikým neatakován vstřelil druhý gól Boskovic.

Poslední venkovní utkání tohoto kalendářního roku skončilo výhrou HHK. V sobotu se hráči HHK představí na domácím ledě. V 17. kole přivítají hráče z Uherského Hradiště. Utkání se hraje tradičně od 17.30 hod.