Svoboda (Fajgl) - Osina, Vávra, Jergl, Šťasný, Holík, Tkadlec - Jelínek, Zavřel, Gazda, Merta, Světlík, Vaněk, Laciga, Apolenář, Hubík
Juda (Svoboda) - Kochánek, Vlašín P., Slabý, Šimka, Vondráček, Ambrož - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Bula, Strnad, Burian, Rozmarín, Peschout
HK Kroměříž
16:07 Světlík (Gazda), 31:43 Světlík (Šťastný), 44:43 Zavřel (Gazda)
38:03 Bula (Vlašín M., Burian), 43:16 Střecha F. (Střecha T., Vondráček), 50:29 Maštera (Střecha F., Ambrož), 52:20 Slabý (Sobotka, Křenek), 59:49 Slabý
Šiška - Kociňák, Šobáň

V prvním utkání po Novém roce zajížděl první tým HHK do Kroměříže. Od úvodního buly začali domácí náporem. V první minutě si připsal brankář HHK, Jarda Juda, tři zákroky. Ve 2. minutě si vybruslil po levé straně do útočného pásma Filip Střecha a z ostrého úhlu prověřil gólmana Svobodu. V 5. minutě si vybruslil do mezikruží kroměřížský forvard Vaněk. Jeho jedovatá střela mířila těsně vedle pravé tyčky. V 6. minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali kroměřížští Zavřel se Světlíkem. Přihrávka a následná střela z první končí mimo naši klec. V 10. minutě vypálil tvrdě od modré Jergl, kotouč mířící do brány vyrazil Jarda Juda vyrážečkou do rohu hřiště. V 11. minutě se ke střele dostal Honza Šimka. Kotouč však míří mimo branku. Ke kotouči se dostal domácí útočník, kterého Honza podrazil. Následuje první vyloučení zápasu. Domácí se při přesilovce usadili v našem pásmu a předvedli pořádný kolotoč na jehož konci byla tvrdá střela Jergla, kterou Jarda Juda ukryl ve výstroji. V 15. minutě předvedl gólman HHK dva těžké zákroky při přečíslení domácích. V 16. minutě zavezl kotouč do útočného pásma Lukáš Sobotka. Přihrávku směřoval na najíždějícího Patrika Matova, který ve vyložené šanci nedal. V 17. minutě se domácí dostali do vedení, když tvrdá střela z hole Světlíka mířila přesně k pravé tyčce – 1:0. V 18. minutě zavezl kotouč až za Svobodovu branku Petr Vlašín, přihrávku před branku nikdo z našich hráčů nedokázal dorazit do volné svatyně. Těsně před koncem třetiny se do útočného pásma dostal Filip Střecha, který si vybruslil až před Svobodu, který kotouč ukryl do výstroje.

Začátek druhé třetiny patřil našim hráčům. Lépe bruslili a byli aktivnější. Ve 23. minutě se do dobré příležitosti dostal Honza Bula, který z mezikruží vyslal kotouč na Svobodu. Ten nadvakrát ukryl kotouč v lapačce. Ve 24. minutě se do šance dostal mladičký kroměřížský útočník Apolenář. Jeho střelu ukryl brankář HHK ve výstroji. Ve 25. minutě přibrzdilo náš tlak další vyloučení. V oslabení se blýskl Tomáš Kochánek, který se položil do tvrdé střely domácího beka. Do šance se ve vlastním oslabení dostal Vojta Maštera s Tomášem Střechou. Ani jeden nedokázal vyzrát na domácího brankáře. Ve 27. minutě se vyznamenal brankář HHK. Křižnou přihrávku a následnou střelu z první vyrazil betonem. Ve 29. minutě se do brejku dostal Světlík, který ve vyložené šanci nepřekonal Jardu Judu, který špičkou betonu zastavil kotouč mířící do branky. Ve 32. minutě se do vyložené šance dostal Petr Rozmarín, kterému skákající kotouč znemožnil zakončení. Ve 32. minutě jdou domácí do dvougólového vedení, když důraz v brankovišti využil Světlík – 2:0. Ve 36. minutě si několik slibných šancí vypracovala první formace HHK, bez brankového efektu. Ve 37. minutě napřáhl v útočném pásmu Tomáš Střecha. Projektil jen těsně minul břevno Svobodovy branky. Ve 39. minutě se konečně dočkali naši hráči. Zpětná přihrávka Viktora Buriana našla připravenou hůl Michala Vlašína. Ten křižnou přihrávkou našel dobře postaveného Honzu Bulu, který vstřelil do odkryté klece první gól HHK – 2:1. V závěru druhé časti byl za vysokou hůl vyločen na 2+2 minuty Vašek Vondráček.

Třetí část začala oslabením, které hráči HHK dokázali ubránit. Naopak skórovat mohl Tomáš Střecha, který sklepl rozehrávku domácích. Gólman domácích byl připraven. Ve 44. minutě poslal Vašek Vondráček pas na Tomáše Střechu, který se prodral do útočného pásma. Následovala přihrávka na Filipa Střechu, který pohotovou střelou překonal Svobodu – 2:2. Z vyrovnání se však dlouho neradujeme. Ve 45. minutě se projel do útočného pásma Zavřel, vyměnil si přihrávku s Gazdou a následnou střelou z první strhl vedení na stranu domácích – 3:2. Ve 49. minutě vybruslil do útočného pásma Vojta Maštera a střelou přes obránce jen těsně minul Svobodovu branku. V 50. minutě poslal Pavel Ambrož pas na Filipa Střechu, který zajel do útočného pásma, mezi kruhy přenechal kotouč Vojtovi Mašterovi, který tentokrát mířil přesně – 3:3. V 52. minutě si vyměnili kotouč v obraném pásmu domácích David Křenek s Lukášem Sobotkou. Druhý jmenovaný poslal kotouč na modrou, kde byl volný Petr Slabý. Ten poslal tvrdou střelu pod horní víko domácí branky – 3:4. V závěru zápasu si vzal domácí trenér oddechový čas a do konce základní části zkusili domácí hru bez brankáře. V té se prosadil střelou z obranného pásma Petr Slabý, který svým druhým gólem v zápase potvrdil vítězství HHK.

V těžkém utkání si hráči HHK připsali další tři body a upevnili si průběžnou první příčku v tabulce krajské ligy.

V dalším kole se velkomeziříčští hráči představí na domácím ledě, kde se střetnou s uherskobrodským Spartakem. Utkání se hraje v sobotu od 17.30 hod.