5. Druhé čtvrtfinálové utkání bez inkasované branky! Jsme v semifinále!
Druhé čtvrtfinálové utkání bez inkasované branky! Jsme v semifinále!

0:5
( 0:2, 0:2, 0:1 )
Alexa (Bartošek) - Věžník, Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka, Bednář, Lang, Biolek, Šidák M., Račický, Vaverka, Florek, Štěpánek, Petrčka, Grmela, Touška
Šoustal (Juda) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Šimka, Šerý, Vondráček - Křenek, Matov, Střecha T., Maštera, Střecha F., Vlašín M., Pejchal, Bula, Sobotka, Peschout, Roupec, Strnad
02:18 Peschout (Matov), 03:31 Křenek (Vlašín P., Střecha T.), 20:56 Vlašín M. (Střecha T.), 29:47 Bula (Sobotka), 51:02 Roupec (Strnad, Peschout)
Alexa - 83,33% - 25 zákroků - 60 min.
Šoustal - 100,00% - 26 zákroků - 60 min.
7:4
0:0
26:30
(8:11, 11:11, 7:8 - 0:0)
172
Brzobohatý, Sofka - Kučera, Tkáč

V pátek byla na programu druhá utkání čtvrtfinále play off krajské ligy. Hráči Velkého Meziříčí měli po prvním utkání mečbol, který chtěli stvrdit druhou výhrou na ledě velkobítešského Spartaku.

Úvod utkání byl jako přes kopírák předposlednímu kolu. Nejprve měli domácí tutovku a poté se hráči HHK dostali do dvougólového vedení. V čase 1:56 střílel od modré lajny domácí obránce Novák. Kotouč, který byl tečován, orazítkoval břevno naší branky. Prakticky z protiútoku se poprvé měnil stav. Po závaru před Alexovou brankou, byl v pravý čas na svém místě Richard Peschout, který poslal kotouč do bítešské svatyně – 0:1. Tribuny zaplněné převážně fanoušky HHK se ještě radovaly z prvního gólu, když nádherným pasem uvolnil Tomáš Střecha Davida Křenka, který se zbavil dvou bránících hráčů soupeře a střelou zápěstím vymetl šibenici – 0:2. V 6. minutě zachytil rozehrávku domácích Kamil Šerý. Následnou střelu tečoval domácí hráč nad Alexovu branku. V 7. minutě si připsal první zákrok Roman Šoustal, který betonem vyrazil střelu Petrčky. V 8. minutě mají domácí výhodu přesilové hry. Přestože se usadili v našem pásmu na téměř celou početní výhodu, jedinou střelou naši branku neohrozili. Mohla za to zejména kvalitní obranná práce bránící čtveřice hráčů HHK, která znemožnila soupeři vystřelit na naši branku. V 15. minutě mířil kolem pravého mantinelu do útočného pásma Richard Peschout, kterého dost nevybíravým zákrokem, zastavil Grman. V 18. minutě fauloval v útočném pásmu domácí Petrčka, který putoval za podražení na trestnou lavici. V 19. minutě se nejprve pokusil z ostrého úhlu překvapit Alexu Milan Strnad. Poté se tvrdou střelou z levého kruhu prezentoval Petr Slabý. Ve 20. minutě byl v držení kotouče za brankou soupeře Patrik Matov, který vyčkal na sjetí Tomáše Střechy před branku. Následná přihrávka a pohotová střela skončila ve výstroji Alexy.

Druhá část opět přinesla rychlou branku. Běžela 21. minuta, když po pravé straně prolétl do útočného pásma Tomáš Střecha, který si vybruslil až na vrchol kruhu, odtud poslal pas mezi kruhy na najetého Michala Vlašína. Následná střela zápěstím mířila přesně k pravé tyčce – 0:3. Domácí hráči mají obrovské problémy s přechodem našich hráčů do útočného pásma. Ve 25. minutě další přesilová hra HHK. Největší příležitost přišla v samém závěru přesilové hry, kdy se na modré tvrdě opřel do kotouče Kamil Šerý. Touš z jeho hole Alexa pouze vyrazil před sebe. K dorážce moc nechybělo. Ve 28. minutě byl u mantinelu nedovoleně atakován Tomáš Střecha. Domácí útočník Račický dostal za tento zákrok 2 minuty a 10 minut osobní trest. S končící početní výhodou si u mantinelu přidržel kotouč Lukáš Sobotka, počkal si na Honzu Bulu, který si sjížděl před branku. Poté poslal přesný pas, do kterého stačilo vložit hůl a poslat kotouč mezi Alexovy betony – 0:4. Ve 32. minutě využil špatného postavení rozhodčího domácí útočník Vaverka, který vyslal kotouč přes clonícího sudího. Tuto střelu zlikvidoval Roman Šoustal lapačkou. Ve 36. minutě měli domácí další početní výhodu, ale naložili s ní stejně jako s předešlými.

V závěrečné třetině stojí za zmínku několik akcí. Nejprve ta ze 46. minuty, kdy se hráči Spartaku mohli dostat do brejku, který přerušila píšťalka čárového rozhodčího. Ten si všiml, že domácí špatně střídali a chvíli hráli s šesti hráči v poli. To se samozřejmě vůbec nelíbilo hráčům ani realizačnímu týmu soupeře. Odnesl to domácí obránce Grman, který dostal za nesportovní chování osobní trest. Ve 49. minutě měl domácí útočník Matěj Šidák šanci na vstřelení gólu. Odkrytou branku HHK však netrefil. V 52. minutě vybojoval kotouč na útočné modré Milan Strnad, po levé straně najel do pásma a poslal pas na Jirku Roupce, který střelou „z první“ vymetl horní růžek Alexovy branky – 0:5. V 56. minutě fauloval Florek, který nesl výrok rozhodčích nelibě. Následoval osobní trest a poté trest do konce utkání.

Závěr utkání se již dohrával za mohutné děkovačky velkomeziříčských fanoušků, kteří svými hlasivkami doprovodili náš tým do semifinále.