5. Kroměříž se držela ve hře dvě třetiny

HHK Velké Meziříčí - HK Kroměříž  11:4 (2:1, 3:2, 6:1)

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda (Šoustal) - Šerý, Kochánek, Ambrož, Burian, Rašner - Křenek, Matov, Sobotka, Peschout, Bula, Pejchal, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Rozmarín, Strnad.

Sestava HK Kroměříž:

Fajgl (Svoboda) - Osina, Vávra, Jergl, Andrysek, Zavřel, Jelínek, Merta, Vaněk, Apolenář, Laciga, Kudlička, Hubík.

Branky: 09:27 Peschout (Burian, Bula), 13:42 Střecha F. (Maštera, Střecha T.), 24:40 Křenek (Matov, Sobotka), 25:42 Peschout (Pejchal, Bula), 35:35 Střecha T. (Šerý, Maštera), 48:01 Rašner (Střecha T., Střecha F.), 51:29 Matov (Křenek, Šerý), 51:46 Bula (Ambrož, Peschout), 53:55 Rozmarín (Strnad, Vlašín M.), 56:30 Střecha T. (Ambrož, Šerý), 57:17 Strnad (Vlašín M., Šerý).

Rozhodčí: Maťašovský - Bačák, Nechvátal
Vyloučení: 7:4
Využití: 2:0, v oslabení 1:0
Střely na branku: 46:28 (17:9, 13:11, 16:8)
Diváci: 146

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Utkání jsme od začátku diktovali, hráli jsme s pukem, kontrolovali jsme hru a soupeř se soustředil na urputnou obranu, která se zpočátku jen těžko překonávala. Z tlaku jsme vyprodukovali dvě branky. V závěru první třetiny jsme udělali individuální hrubou chybu a soupeř vyloženou šanci využil. V prostřední části jsme měli rovněž více ze hry, proměnili jsme šance a navýšili vedení na 5:2. V poslední třetině jsme už jednoznačně dominovali, hráli jsme s chutí, předvedli jsme několik hezkých kombinací, prosadili jsme si i individuálně a vedení postupně navyšovali. Divákům se utkání muselo líbit, poněvadž padlo hodně gólů, hrál se ofenzivní hokej se spoustou šancí. Na dobrý výkon a střeleckou pohodu se budeme snažit navázat i v dalším mistrovském utkání v Uherském Brodě.