dynamiters blansko_hkHHK VM - Dynamiters Blansko HK 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Šoustal (Juda) - Kochánek, Vondráček, Burian, Vlašín P., Rašner, Pokorný, Vlašín M. - Maštera, Střecha F., Střecha T., Křenek, Matov, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Peschout, Rozmarín, Strnad.

Sestava Dynamiters Blansko HK:
Vlach (Šenk) - Sedláček, Košecký, Hejduk, Pilát, Němec, Antoňů, Hanzlík, Král, Drenčko, Berka, Jílek, Antal, Majola, Jakubec, Šála.

Branky: 04:22 Střecha T. (Střecha F., Vlašín P.), 14:00 Rozmarín (Strnad, Peschout), 39:03 Bula (Pejchal), 57:15 Bula (Pejchal) - 10:00 Antoňů (Drenčko), 52:39 Šála (Antal).

Rozhodčí: Coufal - Kacetl, Strýček
Vyloučení: 4:8
Využití: 2:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 40:18 (8:8, 18:3, 14:7)
Diváci: 122

V prvním mistrovském utkání se na našem zimním stadionu představil tým Dynamiters Blansko HK. Soupeř v přípravě dvakrát těsně prohrál s Boskovicemi a tak se dal čekat vyrovnaný souboj.

První třetina dala předpovědím za pravdu. Od úvodního buly se hrát rychlý kombinační hokej. Blanenští hráči stačili s naším týmem bruslit. První gól sezony viděli diváci v polovině 5. minuty, kdy si první útočná formace dokonale rozebrala bránící hráče Dynamiters. Přihrávku Vojty Maštery a Filipa Střechy poslal za záda brankáře Blanska Tomáš Střecha – 1:0. Přesně v polovině první periody se po střele Drenčka dostal ke kotouči Antoňů, který překonal našeho brankáře – 1:1. Ve 14. minutě se do vedení opět dostalo naše mužstvo. Z obranného pásma vyrazila do útoku čtvrtá formace HHK. Pas Richarda Peschouta vyvezl do útočného pásma Milan Strnad, který našel přesnou přihrávkou Petra Rozmarína. Ten z pravé strany vybruslil před gólmana Blanska a pohotově zavěsil – 2:1. Za tohoto stavu skončila první část.

Ve druhé periodě měl více za hry náš tým. Blanenští se dopouštěli chyb, ze kterých se naši hráči dostávali do šancí. Tyto šance však končily ve Vlachově výstroji. Ve 28. minutě řádila v útočném pásmu první formace HHK. Hráči Blanska již pouze postávali v obranném pásmu a kolotoč, který předváděli naši hráči, zakončil nastřelenou tyčkou Tomáš Střecha. K odraženému kotouči se poté dostal Tomáš Kochánek, který nastřelil druhou tyč Vlachovy branky. Ve 30. minutě si připsal první zákrok druhé části Roman Šoustal. Gól v síti Dynamiters viděli diváci až v samém závěru třetiny, kdy se při přesilové hře prosadil Honza Bula - 3:1.

V závěrečné části viděli diváci ještě dva góly. V 53. minutě hosté snížili na rozdíl jedné branky, když střelu Antala do naší branky dorazil Šála. Konečnou podobu výsledku dal, opět v přesilové hře, Honza Bula – 4:2. Asistenci u posledního gólu zápasu si připsal Martin Pejchal.

První mistrovské body si zaslouženě připsal domácí tým. V dalším utkání zajíždí hráči HHK do Uničova, kde se střetnou s loňským finalistou KL. Utkání na Hané začíná v neděli 23.9. v 17 hodin.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: V prvním mistrovském utkání letošní sezony jsme chtěli doma soupeře od začátku dostat pod tlak. To se povedlo pouze částečně, soupeř měl dost sil na urputné bránění a spoléhal na ojedinělé akce. Z jedné takové také vyrovnal. Ve druhé části náš tlak sílil, vypracovali jsme si řadu šancí, ale v koncovce jsme dnes nebyli šikovní, navíc jim chytal výborně gólman. Pokud jsme ho překonali, tak puk skončil na tyčkách. Rozhodla až poslední třetina, kdy jsme odpor soupeře zlomili druhou využitou přesilovkou na 4:2 a závěr už jsme kontrolovali.

Ostatní výsledky 1. kola: Uherské Hradiště – Hodonín 2:14, Kroměříž – Boskovice 3:4PP, Uherský Brod – Uničov 2:3, Břeclav – Březina 3:4PP, Uherský Ostroh – Rosice 3:1, Brumov-Bylnice – Velká Bíteš 5:7.