HHK VM - Hokej Uherský Ostroh  6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Šoustal (Juda) - Šerý, Burian V., Kochánek, Strnad, Rašner, Pokorný - Křenek, Matov, Sobotka, Rozmarín, Bula, Pejchal, Maštera, Střecha F., Střecha T.

Sestava Hokej Uherský Ostroh:

Valúch (od 23. minuty Lekeš) - Stuchlík, Vaněk, Andrýsek, Žabčík, Rauš D., Zalubil L., Zalubil J., Hendrych, Beneš, Galuška, Stránský, Rauš M., Machálek, Flora, Mika

Branky: 11:03 Matov (Sobotka, Rašner), 17:36 Maštera (Střecha F., Střecha T.), 19:53 Rašner (Pokorný, Střecha T.), 22:48 Bula (Pejchal), 43:38 Křenek (Matov, Maštera), 57:42 Rozmarín (Strnad).

Rozhodčí: Netopil, Reich - Brzobohatý, Kacetl
Delegát: Cambal
Vyloučení: 8:8
Využití: 2:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 36:26 (13:8, 13:9, 10:9)
Diváci: 282

V osmém kole krajské ligy na sebe narazily dva celky z čela tabulky. Výhodu domácího prostředí měl tým Velkého Meziříčí. Hokejisté Uherského Ostrohu doposud nepoznali hořkost porážky a ve statistikách krajské ligy jednoznačně vévodili v počtu obdržených branek – průměr dvou obdržených gólů na jedno utkání. Naproti tomu domácí tým se mohl pyšnit drtivou ofenzívou, kdy v sedmi mistrovských utkáních nastřílel soupeřům nejvíc branek, s průměrem více než osmi gólů na jedno utkání. Před utkáním museli trenéři obou mužstev řešit několik absencí. Poprvé v základní části řídili utkání dva hlavní a dva čároví rozhodčí.

Od úvodního buly bylo k vidění parádní hokejové představení. Ostrožští do utkání doslova vlétli. Do sedmé minuty se na naši bránu valil jeden útok za druhým. Roman Šoustal si během této části hry připsal šest zákroků. Tlak soupeře zastavilo až vyloučení Andrýska v polovině sedmé minuty. V přesilové hře si první střelu domácího týmu připsal Tomáš Kochánek. Jeho projektil Valúch vyrazil. Další příležitost měl Kamil Šerý. Jeho nahození do brankového prostoru ukryl Valúch ve výstroji. Na začátku 12. minuty se domácí dostali do vedení. Lukáš Sobotka parádně naservíroval kotouč Patriku Matovovi, který prostřeli Valúcha – 1:0. V 15. minutě fauloval Filipa Střechu Zalubil. V přesilovce se do největší šance dostal Lukáš Sobotka, který před Valúchem tečoval projektil, který od modré lajny vyslal Viktor Burian. Puk jen těsně minul pravou tyčku soupeřovy branky. V 18. minutě viděli diváci parádní akci třetího útoku HHK. Tomáš Střecha vyvezl z obranného pásma puk, který poslal na Filipa Střechu. Ten si po pravé straně najel do útočného pásma a z kruhu poslal křižnou přihrávku na Vojtu Mašteru. Ten tvrdou střelou bez přípravy nedal brankáři Ostrohu žádnou šanci – 2:0. V 19. minutě se do šance dostal Patrik Matov, který blafákem překonal Valúcha. Kotouč však zůstal v brankovišti, odkud ho poslal do středního pásma ostrožský obránce. V samém závěru první třetiny si mohli fanoušci zakřičet gól ještě jednou. V obranném pásmu si od Davida Pokorného převzal kotouč Tomáš Střecha a po levé straně ho vyvezl až do útočného pásma, kde křižnou přihrávkou našel Adama Rašnera, který tvrdou střelou k pravé tyčce překonal Valúcha – 3:0.

Na začátku druhé části hráli hráči Uherského Ostrohu v šesti. Následovala přesilovka. Hned po vyhraném buly se k puku dostal Tomáš Střecha, který střelou zápěstím dal Valúchovi „teploměr". Ztlumený kotouč se zastavil na brankové čáře. V samém závěru přesilové hry, se po přihrávce Martině Pejchala, prosadil Honza Bula – 4:0. To již neunesl brankář Valúch, který se nechal vystřídat Lekešem. Ve 24. minutě se vyznamenal Roman Šoustal, který vychytal samostatný nájezd soupeře. Následné vyčištění brankoviště Kamilem Šerým bylo posouzené jako hrubost. Následovala první přesilovka soupeře. Očekávaný tlak hráčů Uherského Ostrohu nepřišel a tak se po jedné rozehrávce dostal ke kotouči David Křenek, který první střelou vyzkoušel Lekešovu pozornost. V rozmezí 26. až 28. minuty viděli fanoušci drtivý tlak domácího mužstva. Vyložené šance Petra Rozmarína a Tomáše Kochánka zůstaly nevyužity. Ve 31. minutě vyvezl do útočného pásma kotouč Petr Rozmarín. Přesně načasovanou přihrávkou vyzval ke skórování Honzu Bulu, který byl na poslední chvíli zahákován. Následovala další přesilovka. Několik šancí domácích vychytal pozorný Lekeš. V závěru druhé třetiny měli hosté dvě přesilové hry, které také zůstaly nevyužity.

Na začátku třetí periody měli opět početní výhodu hráči Uherského Ostrohu, když šel po sporném zákroku na trestnou lavici Vojta Maštera. Oslabení domácí mužstvo zvládlo na výbornou. Soupeře prakticky do žádné šance nepustilo. Z trestné lavice se Vojta Maštera zapojil rovnou do hry. Zpracoval přihrávku od Patrika Matova a zavezl kotouč do útočného pásma. Přihrávkou vyzval ke střele Davida Křenka, který vymetl horní růžek Lukešovy brány – 5:0. V 50. minutě špatně střídali i naši hráči. V přesilové hře ostrožští stříleli za všech pozic, ale ne a ne se prosadit. V 53. minutě naše hráče zavřeli ostrožští v obranném pásmu. Obětavými zákroky se prezentoval Tomáš Kochánek, který nejprve přišel o hůl a pak několikrát padl do střel obráncům soupeře. Za tyto zákroky si vysloužil potlesk fanoušků. V 58. minutě se strhla v brankovém prostoru šarvátka, za kterou šli na trestnou lavici dva hráči Ostrohu a Filip Střecha na naší straně. Početní výhodu hráči HHK dokázali využít. Střelu Milana Strnada tečoval částí výstroje Petr Rozmarín. Na tuto změnu dráhy puku byl Lekeš krátký – 6:0.

Utkání o průběžné první místo v tabulce KL tak jednoznačně ovládli domácí hráči. Za předvedenou hru je početná divácká kulisa vyprovodila potleskem a skandováním VelMez.

V dalším kole zajíždí první mužstvo HHK do Brumova- Bylnice. Utkání se na žádost našeho týmu bude hrát v sobotu od 17 hodin.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Utkání jsme začali moc lehkovážně, soupeř hrál v lepším pohybu a byl i důraznější. Naštěstí nás podržel, Roman Šoustal, který jejich šance pochytal. Postupně jsme se dostali do tempa, hra se vyrovnala a my jsme byli lepší v koncovce a vypracované šance jsme proměnili. Od druhé třetiny jsme byli hokejovější, lépe jsme bránili a připravili jsme si i další šance. Z nichž některé se podařilo proměnit a postupně skóre navyšovat. Do poslední části jsme šli s tím, nedovolit soupeři korigovat, což se povedlo, a když jsme udělali vzadu chybu, tak vše pochytal výborný Roman, který si dnes tu vytouženou nulu opravdu zasloužil. Utkání se nám povedlo po všech stránkách, klukům gratuluji a jsem na ně patřičně pyšný.