BK Zubři Bystřice n. P. – HHK VM „B“ 6:7 PP (2:3, 1:1, 3:2 -0:1)

BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem:

Beno (Dinga) – Kintr, Ludvík, Šimon, Dudák, Čejka, Škorpík, Jakeš, Peňáz, Jedlička, Jan, Musil, Pavelka, Svoboda.

HHK Velké Meziříčí „B“:

Štourač (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Chlubna, Bradáč - Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Barák, Smejkal, Vrána - Tichý

Branky: 11. Jan, 16. Škorpík (Peňáz), 25. Jan (Kintr), 52. Jan, 54. Peňáz (Škorpík), 60. Peňáz  (Šimon, Ludvík) – 1. Štěpánek (Pokorný), 14. Barák (Střecha L., Vrána), 19. Vrána (Střecha L.), 39. Pokorný (Šoukal, Štěpánek), 43. Střecha L. (Kudláček J., Tichý), 53. Barák (Šoukal, Střecha L.), 63. Štěpánek (Kudláček)

Rozhodčí: Fiksa – Štětina,Balcar
Vyloučení: 5:2, navíc trestné střílení proti HHK (neproměněno)
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Střely na branku: 35:37
Diváků: 60

Výhra, porážka, výhra. Taková je bilance meziříčského béčka z posledních tří utkání, která všechna shodou okolností skončila v nastavení základní hrací doby. Jelikož obě vítězství jsou ze soupeřových kluzišť a prohra sice doma, ale se suverénem soutěže, tak je to vcelku úspěšná série. I nyní, v Bystřici, jsme sahali po třech bodech. Opět jsme však ztratili v poslední třetině dvoubrankový náskok. Tentokrát smolně v závěrečné power-play Zubrů, kdy už došly síly, protože jsme hráli pouze v jedenácti lidech.

Ale popořádku. Do vedení šli hosté už z prvního útoku, kdy Štěpánek zúročil Pokorného přihrávku. Domácí na to odpověděli v 11. minutě zásluhou Janovou, ale o tři minuty později dostává Barák znovu HHK do vedení. Asistovali Vrána a Libor Střecha. V 16. minutě už to bylo 2:2 po střele Škorpíka, ovšem minutu před koncem úvodní třetiny využil přesilovku Vrána po nahrávce Libora Střechy.

V prostřední části vynikali hlavně oba gólmani. Ne že by se na ledě nic nedělo, právě naopak. Hrál se velmi svižný a pohledný hokej, jenom to zakončení vázlo. Zubři sice vyrovnali už po pěti minutách, ale žádný obrat ve skóre se nekonal. Naopak. Znovu před koncem třetiny a zase v početní výhodě dostal hosty do vedení Pokorný po kombinaci Štěpánka se Šoukalem.

Než se domácí hokejisté dostali do závěrečného náporu, tak dostali gól. Ve 43. minutě překonal Bena Libor střecha, jenž zakončil akci Tichého a Jiřího Kudláčka. A ten nápor přišel vzápětí. Bystřice zjistila, že čas utíká hrozně rychle a tlačila svého soupeře před vlastní bránu. Hráči béčka HHK odolávali až do 52. minuty, kdy snížil svým třetím gólem Jan. A pak to šlo rychle za sebou: 53. minuta Barák - 4:6; 54. minuta Peňáz – 5:6 a pak přišla v poslední minutě hra bez brankáře domácích, v níž 13 vteřin před koncem propasíroval puk do brány Mezu Peňáz.

Při hře 3 proti 3 v prodloužení nejprve hosté přežili trestné střílení, se kterým si Jiří Štourač bravurně poradil. A pak přišlo rozhodnutí z hole Lukáše Štěpánka. V čase 62:45 mu přihrával Jiří Kudláček.

Další zápas:
Náměšť – Zastávka – odloženo pro marodku hostů
V. Bíteš „B“ - volno

Příští zápas odehrajeme v sobotu 8.12.2018 doma s béčkem Velké Bíteše. Začátek v 17.15 hodin.