HHK VM „B“ - HC Spartak V. Bíteš "B" 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

HHK Velké Meziříčí „B“:

Šeba (Hladík) – Kučera, Střecha Libor – Peterka, Bradáč – Smažil, Burian Martin – Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Chlubna, Frühauf, Smejkal - Tichý, Barák, Vrána

HC Spartak Velká Bíteš „B“:

Loukota Jan (Škoda Miroslav) – Škoda Jiří, Budín, Burian Pavel, Dvořák, Komínek David, Nič, Zelinka, Urbánek, Odvářka, Fischer Tomáš, Frantl, Marek, Fischer Ondřej

Branky: 1. Smejkal (Šoukal, Štěpánek), 36. Kudláček J. (Střecha L.), 39. Štěpánek (Střecha L., Kudláček J.), 48. Smejkal (Bradáč, Frühauf), 49. Chlubna (Frühauf) – 32. Odvářka (Budín, Dvořák), 43. Marek

Rozhodčí: Fiksa – Krátký, Balcar
Vyloučení: 5:3
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Střely na branku: 39:25
Diváků: 68

Domácí šli do vedení už v první minutě. Postaral se o to Smejkal po přihrávkách Šoukala a Štěpánka. Do konce třetiny se pak hrál jen málo pohledný hokej se spoustou nepřesností na obou stranách. Hosté napadali rozehrávku HHK už v jejím zárodku a když k tomu přidali svoji tradiční bojovnost, tak měli meziříčští se svými kombinacemi značné problémy. Ani Bíteš v útoku nic nevymyslela a tak to zůstalo po úvodní části 1:0.

Nic podstatného se nedělo až do 32. minuty. V ní se podařilo Spartaku využít přesilovku zásluhou Odvářky po asistencích Budína a Dvořáka. O čtyři minuty později na to odpověděli domácí při stejné výhodě. Po chytré přihrávce Libora Střechy zasunul do prázdné brány Jiří Kudláček. Stejní hráči měli podíl i na třetím gólu. Svými nahrávkami vyslali do nájezdu Štěpánka, jenž minutu před koncem upravil na 3:1.

Po třech minutách závěrečné třetiny snížil po samostatné akci na rozdíl jediné branky Marek. Žádné drama ale hráči HHK nepřipustili. Dvěma slepenými góly před polovinou třetí části rozhodli o výsledku utkání. Nejprve Smejkal dorazil střelu Bradáče od modré na níž mu „nabil“ Frühauf. A Aleš Frühauf byl i u pátého úspěchu HHK. Tentokrát vyzval ke skórování Chlubnu, který ve 49. minutě uzavřel stav zápasu. V poslední desetiminutovce měli ještě bítešští výhodu dvou přesilových her, ale přes pozornou obranu domácích hokejistů se už neprosadili.

Další výsledek:

Zastávka – Bystřice 8:5

Náměšť - volno

Další zápas odehrajeme až po Novém roce v sobotu  5.1.2019, kdy od 17.30 hodin hostíme tým Zastávky. V posledním letošním kole máme volno.