Autor: Jiří Mráz

HHK Velké Meziříčí „B“ – HC Zastávka  4:3 SN  (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Rozhodčí: Sobotka - Mejzlík,Mezlík

Diváků: 48

Branky: 4. Štěpánek (Kudláček J., Střecha L.), 31. Barák (Smejkal, Vrána), 51. Štěpánek  (Pokorný, Střecha L.), rozhodující nájezd Střecha L. – 33. Stromecký, 47. Lesonický (Bednář, Provaz), 50. Lesonický (Vyhnalík, Šedý)

Vyloučení: 5:6
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0

V.M. „B“: Štourač (Šeba) – Pokorný, Střecha Libor – Peterka, Bradáč - Buďa, Kučera –  Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Barák, Vrána – Chlubna, Tůma Martin, Bernat – Tůma Libor

Zastávka: Ševčík (Vybíral) - Fiala, Vyhnalík, Burian, Fišer, Soběský, Šedý, Stromecký, Gejdoš, Bednář, Švestka, Jambor, Provaz, Lesonický

Domácí hokejisté se ujali vedení už ve čtvrté minutě. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Štěpánek, když mu nahrávali Střecha L. a Kudláček J. Hosté, kteří postupně od polovimy třetiny přebrali iniciativu, vyrovnat nedokázali. Proti byl nejenom Štourač v bráně HHK, ale v jednom případě i jeho horní tyčka.

Skóre zápasu se pak měnilo až v polovině prostřední části. Nejprve ve 31. minutě zvýšil na 2:0 Barák díky šťastnému odrazu od hole gólmana Zastávky. Asistence si připsali Vrána a Smejkal. O dvě minuty později snížil po samostatné akci Stromecký a stanovil tak stav po dvou třetinách na 2:1.

Hostují hráči v poslední části vše podřídili obratu v utkání. A ten se jim také podařil. Ve 47. minutě vyrovnal Lesonický po přihrávkách Provaze a Bednáře. O tři minuty později pak stejný hráč dostal Zastávku do vedení. Na jejím třetím gólu měli podíl Šedý a Vyhnalík. Naštěstí pro domácí se jim vzápětí podařilo využít přesilovou hru. Po přihrávce Libora Střechy střílel od modré Pokorný a před bránou tečoval Lukáš Štěpánek.

K rozhodnutí zápasu pak nepomohlo ani prodloužení a tak přišly na řadu nájezdy. V nich byli o branku úspěšnější domácí a tu rozhodující si připsal Libor Střecha.