Vybíral (Ševčík) - Vyhnalík, Burian Josef, Fišer, Soběský, Barák Jakub, Švestka, Mikule, Šedý, Provaz, Stromecký, Gejdoš, Lesonický, Jelínek
6. Štěpánek (Rašner, Kudláček J.), 13. Peterka (Chlubna, Smejkal), 25. Rašner (Šoukal, Kudláček J.), 60. Rašner (Štěpánek, Pokorný)
16. Mikule (Stromecký, Jelínek), 34. Fišer  (Lesonický, Mikule), 34. Mikule (Soběský)
29:38
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
34
Fiksa – Krásný, Štětina

V úvodní části měli více ze hry hostující hráči a také svého soupeře přestříleli. Na skóre ji však vyhráli ti domácí. Snad z první kloudné akce HHK dal jejich úvodní gól Štěpánek. V šesté minutě mu nahrávali J. Kudláček a Rašner. Ve 13. minutě využili domácí hokejisté přesilovku 5:3 zásluhou Peterky. Asistovali mu Smejkal a Chlubna. Při této pokračující početní výhodě si však nechali ujet hráče Zastávky a po faulu na něj měli hosté výhodu trestného střílení. Jeho exekutorovi však při pokusu o zakončení sjel kotouč z hole. V 16. minutě už byl střelec Zastávky přesnější. Po přihrávkách Jelínka se Stromeckým snížil na 2:1 Mikule.

Přesně opačný průběh měla prostřední třetina. Lepším týmem byli ti z Meziříčí, jenž se častěji dostávali před Vybíralovu bránu, ale výsledný efekt z toho nebyl žádný. A tak přišel zákonitý trest. Ve 34. minutě, kdy se podařilo hostům na delší čas zatlačit domácí do vlastního pásma, dvěma slepenými brankami srovnali stav zápasu. Úspěšnými střelci byli Fišer a Mikule, přihrávali Lesonický s Mikulem a Soběský.

V poslední části se pak hrál vyrovnaný hokej, kdy se už oba týmy více věnovaly obranné činnosti a vyložených příležitostí ubývalo. Každý ze soupeřů však jednu vynikající přeci jenom získal. Nejprve meziříčští dostali ve 48. minutě možnost trestného střílení, ale naložili s ním stejně špatně jako hosté. Ještě lepší možnost k rozhodnutí zápasu měla Zastávka. Od poloviny 57. minuty hrála 90 vteřin přesilovku 5:3, ale domácí se zuby, nehty ubránili. Vyrovnané utkání tak spělo k vyrovnanému konci. 8,5 sekundy před závěrem však vyhráli hokejisté HHK v útočném pásmu buly. Puk se od Pokorného přes Štěpánka dostal k Adamu Rašnerovi, který v poslední vteřině šťastnou střelou zavěsil.

Výsledek 2. semifinále:
Bystřice – Náměšť n. O. 3:6

Odvetné semifinálové utkání  odehrajeme v Rosicích v sobotu 16.3.2019 od 17.30 hodin.