Vybíral (Ševčík) - Vyhnalík, Burian Josef, Fišer, Soběský, Barák Jakub, Švestka, Mikule, Šedý, Provaz, Stromecký, Gejdoš, Lesonický, Jelínek, Kliner, Kozárek, Bednář
Štourač (Šeba) – Pokorný, Rašner – Peterka, Bradáč – Smažil – Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Tichý, Smejkal, Chlubna – Tůma Martin, Malec
47:19
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
72
Kubát – Fiksa, Stehlík

Zápas se odvíjel přesně podle toho, co obě mužstva potřebovala, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Domácí, kteří museli zvítězit se neustále tlačili před Štouračovu bránu. Hosté, jimž stačila k postupu i remíza pozorně bránili už od středního pásma. A to se jim, až na výjimky i dařilo. A když už vyrobili nějaký kiks, tak to vzadu jistil vynikající Jiří Štourač. Není proto divu, že úvodní část skončila bez gólů.

Nejvíce jich padlo v té druhé. Nejdříve ve 26. minutě zakončil pěknou kombinaci Šoukala s J. Kudláčkem Lukáš Štěpánek. Ve 34. minutě zvýšil na 2:0 pro HHK Luboš Chlubna, jemuž nahrával Pokorný. O dvě minuty později se dočkali i hokejisté Zastávky. Po nevydařeném vyhození z obranného pásma se přes Lesonického ocitl puk na modré a Barák pak využil zakrytého výhledu gólmana hostí. Odpověď meziříčských však přisla vzápětí. Na soupeřově modré se zmocnil puku Martin Bradáč a když jej domácí nechali projet až mezi kruhy, tak nekompromisné zavěsil.

Až do 47. minuty pak drželo béčko HHK svůj pohodový dvoubrankový rozdíl. Než našel  Vyhnalík za beky Šedého a ten sólový nájezd proměnil. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku a často mačkali svého soupeře před jeho bránou. Hra se vyostřila a obě trestné lavice byly neustále obsazené. Hlavně ta Velmezu. Od 57. minuty, po odvolání brankáře, měla Zastávka dokonce výhodu 6 proti 3, ale ani to nepomohlo. Bránící hráči se překonávali v obětavosti a za nimi vše jistil Šťoury.

Výsledek 2. semifinále:
Náměšť nad Oslavou - Bystřice nad Pernštejnem 6:1

Béčko HHK si tak zajistilo postup do finálové série proti vítězi základní části z Náměště. Hrát se bude na dvě vítězná utkání a to první odehrajeme doma, v sobotu 23.3.2019 od 18.15 hodin.