HHK VM 'B' - HC Zastávka 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Sestava HHK Velké Meziříčí 'B':
Štourač (Šeba) – Pokorný, Střecha L. – Buďa, Chlubna – Smažil, Martinec – Kudláček J., Štěpánek, Šoukal – Smejkal, Frühauf, Vrána - Tichý, Barák, Malec - Bernat

Sestava HC Zastávka:
Ševčík (Vybíral) - Fiala, Vyhnalík, Burian, Fišer, Kliner, Soběský, Šedý, Stromecký, Kozárek, Gejdoš, Bednář, Jelínek, Švestka, Mikule, Provaz, Lesonický

Branky: 4. Šoukal (Kudláček J.), 35. Střecha L. (Buďa, Šoukal), 59. Střecha L. (Šoukal) - 28. Gejdoš (Bednář, Kozárek), 49. Šedý (Provaz), 50. Bednář, 54. Provaz (Lesonický, Fišer)

Rozhodčí: Dostál – Sibera, Mezlík
Vyloučení: 0:3
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Diváci: 31

Prvních deset minut zápasu patřilo domácím hokejistům. Vytěžili však z toho pouze jediný gól – ve čtvrté minutě skóroval Šoukal po přihrávce Jiřího Kudláčka. Po polovině třetiny začali více tlačit hráči hostů, ale jejich snaha o vyrovnání končila většinou u Štourače v bráně HHK.

Ve druhé části utkání ztratila hra na tempu a útočné akce na obou stranách k ničemu nevedly. Až ve 28. minutě z ojedinělého protiútoku vyrovnal Gejdoš. Asistence si připsali Bednář a Kozárek. Meziříčští pak zvýšili aktivitu ve hře, vypracovali si i vyložené šance, ale jejich zakončení bylo žalostné. K brance jim pomohla teprve přesilová hra. Ve 35. minutě, těsně po jejím skončení, se ještě udrželi v útočném pásmu a Libor Střecha po kombinaci Budi se Šoukalem, opět dostal domácí do vedení.

O výsledku utkání se rozhodlo v polovině poslední třetiny. Ve 49. minutě nejprve srovnal na 2:2 Šedý po příhře od Provaze. Hned o minutu později využil kiksu domácích na útočné modré Bednář. Nájezd dvou na jednoho vyřešil trefou pod víko. Hráči HHK se pak několik minut nemohli z tohoto obratu probrat. Hra se jim úplně rozpadla a není divu, že toho Zastávka ještě jednou využila. V 54. minutě dává Provaz čtvrtý gól, který mu připravili Lesonický s Fišerem. Poté už jejím hokejistům stačilo narušovat rozehrávku soupeře a držet ho tím co nejdál od Ševčíkovy brány. Béčku HHK se tak podařilo výsledek pouze zkorigovat. Minutu před koncem zápasu s asistencí Šoukala střílel Libor Střecha.