5. Hodonínu ve VelMezu zvlhl střelný prach

HHK Velké Meziříčí - SHKM Hodonín  15:3 (3:1, 9:2, 3:0)

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda (Šoustal) - Šerý, Vlašín P., Kochánek, Rašner, Vondráček, Burian, Pokorný - Křenek, Matov, Sobotka, Peschout, Bula, Pejchal, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Rozmarín, Strnad.

Sestava SHKM Hodonín:

Luner (od 30. minuty Zollpriester) - Polesný, Rákoczy, Lidák, Crlík, Veselský, Výmola - Venclík, Peš, Janás, Sajdl, Tomi, Kučera, Chalupa, Jajcay, Lindner, Vacula, Svoboda.

Branky: 6:17 Vlašín M. (Strnad, Pokorný), 8:44 Maštera (Střecha T., Burian), 9:33 Vlašín M. (Strnad, Rozmarín), 24:16 Sobotka (Matov, Křenek), 25:50 Střecha T. (Střecha F., Maštera), 29:34 Sobotka (Šerý), 30:23 Maštera (Bula, Vondráček), 30:51 Střecha F. (Střecha T., Šerý), 31:09 Rozmarín (Vlašín M., Kochánek), 31:43 Strnad (Sobotka), 33:39 Maštera (Rašner, Kochánek), 36:48 Střecha T., 43:37 Křenek (Matov, Sobotka), 44:00 Peschout (Bula), 50. Peschout (Bula) – 19:12 Tomi (Lidák, Sajdl), 27:44 Kučera (Sajdl, Crlík), 39:39 Venclík (Jajcay)

Rozhodčí: Kohoutek - Bernard, Piskoř
Delegát: Křivský
Vyloučení: 11:8, navíc Peš (HOD) 10+OK nesportovní chování, v čase 36:48 nařízeno trestné střílení ve prospěch domácího týmu - proměněno.
Využití: 2:1, v oslabení 1:0
Střely na branku: 49:27 (14:9, 23:8, 12:10)
Diváci: 213

V sedmém kole krajské ligy na sebe narazily dva nejproduktivnější týmy a tak se dalo čekat, že bude v utkání padat hodně gólů. Hodonínský trenér Prčík si k utkání přivezl téměř kompletní družstvo. Na straně domácích měl trenér Karel Vejmelka do zápasu připravené téměř celé mužstvo. Chyběli pouze zranění Michal Krča a Pavel Ambrož. Při rozbruslení se v plné rychlosti srazili Filip Střecha s Petrem Vlašínem. Druhý jmenovaný po odehrané první třetině odstoupil z utkání.

Od začátku utkání byl k vidění oboustranně rychlý hokej. První šanci utkání si vypracovali hodonínští Drtiči, kteří v početní výhodě několikrát prověřili pozornost brankáře HHK. První střelu na soupeřovu branku vyslal v 6. minutě Tomáš Střecha. Gólman Luner byl pozorný. O minutu později již tolik štěstí neměl. Na útočné modré zachytil kotouč David Pokorný, který vyslal střelu na Lunera. Ten kotouč pouze vyrazil před sebe. První u odraženého puku byl Milan Strnad, který vyzval přihrávkou ke skórování Michala Vlašína. Ten střelou bez přípravy vstřelil úvodní gól – 1:0. V 9. minutě se dostal do šance Filip Střecha, který střelou rozvlnil boční síť. Ještě v téže minutě se domácí radovali z druhého gólu. Viktor Burian poslal puk po mantinelu za branku na volného Tomáše Střechu, který přihrál před branku na Vojtu Mašteru, jenž střelou bez přípravy překonal Lunera – 2:0. Neuběhla ani minuta a brankář Hodonína lovil puk ze sítě znovu. Přihrávku Petra Rozmarína a Milana Strnada zužitkoval Michal Vlašín – 3:0. Po této brance si vzal trenér Hodonína oddechový čas. Ve 13. minutě vyslal střelu do předbrankového prostoru Viktor Burian, kde nahození tečoval Vašek Vondráček. Kotouč se odrazil od pravé tyčky. Ve 14. minutě měli hráči HHK přesilovou hru. Do největší šance se dostal Honza Bula, který tečoval touš z hole Richarda Peschouta. Puk skončil vysoko v ochranné síti. V 16. minutě měli hosté početní výhodu, kterou nevyužili. V závěru první třetiny se do těžké situace dostala třetí formace HHK. Na ledě byla již více jak minutu a dvě vyhození skončila na zakázaném uvolnění. Po vyhraném buly již hráči Hodonína tečovanou střelou překonali brankáře domácích.

Ve druhé třetině postupně narůstal tlak domácích a s góly do hodonínské sítě se doslova protrhl pytel. Diváci v prostřední periodě viděli celkem 11 gólů, z toho 9 do sítě Drtičů. A nutno podotknout, že to byly góly opravdu očím lahodící. Po šestém gólu se nechal vystřídat Luner, kterého nahradil Zollpriester. Ale ani tato změna v brankovišti nepřinesla klid na Hodonínské hole. Po 40 minutách tak svítil na světelné tabuli stav 12:3. V posledním dějství viděli spokojení diváci ještě další tři góly v soupeřově síti. Šanci na vstřelení gólu měli Drtiči ve 48. minutě, kdy měli přesilovou hru čtyři na tři. V této početní výhodě měli několik velmi dobrých příležitostí, které pochytal Jarda Juda. V závěru utkání se již zápas pouze dohrával. Domácí mužstvo si připsalo jednoznačnou výhru a upevnilo si druhou příčku v krajské lize.

V dalším utkání čeká svěřence Karla Vejmelky další těžká výzva. V sobotu se na našem zimním stadionu představí soupeř s nejlepší defenzivní činností v soutěži. Hokejisté z Uherského Ostrohu obdrželi za sedm utkání pouze 14 gólů a bez porážky vedou tabulku Krajské ligy Jižní Moravy a Zlínska. Utkání se hraje na našem zimním stadionu v sobotu od 17.30 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Utkání jsme zvládli na výbornou a potvrdili jsme, že máme v současné době střeleckou pohodu. Zápas byl vyrovnaný pouze na začátku. Pak jsme ale využili nabídnuté šance a ještě v 1. třetině jsme soupeři odskočili na 3:0. Ve druhé třetině jsme v rozmezí 12-ti minut excelovali, když jsme dali 9 branek a musím říci, po krásných kombinacích, nebo pěkných individuálních akcích. Prosadili se všechny útoky a to je velká devíza tohoto týmu, neboť máme dostatek šikovných hráčů, kteří jsou schopni dát branku a dnes to předvedli. Myslím si, že jsme udělili soupeři lekci z produktivity a jednoznačně jsme ho dnes přehráli. Diváci se určitě přišli na své a odcházeli spokojeni, neboť viděli spoustu krásných gólů.