( 1:0, 1:1, 4:0 )
HC Štika Rosice
Juda J. (Slavíček) - Ambrož, Kadela, Báňa, Burian V., Vlašín P., Kochánek - Strnad, Bula, Rozmarín, Křenek, Střecha T., Sobotka, Maštera, Vlašín M., Matov, Pejchal, Burian M., Střecha F.
Skoupý (Čížek) - Rafaj, Úlehla, Dobiáš, Kučera, Varholík, Pospíšil, Gonos - Heža, Kůst, Malý, Říčka, Dufala, Čtvrtníček, Kazlepka, Svatuška, Strakoš, Švarcberger
14:34 Střecha T. (Strnad), 33:53 Pejchal (Vlašín P., Matov), 48:19 Střecha T. (Křenek, Kadela), 53:43 Bula (Maštera), 54:43 Burian M. (Matov, Pejchal), 59:05 Strnad (Kadela, Matov)
Maťašovský - Chramosta, Olšar

V sobotu začala druhá polovina základní části krajské ligy. V domácím utkání jsme hostili hráče Rosic, kteří v této sezoně trápí nejednoho favorita. A nebylo tomu jinak ani v tomto utkání.

Od úvodního buly viděli diváci kvalitní hokejové představení, ve kterém rosické Štiky naše mužstvo opět pořádně potrápily. K první změně stavu došlo v polovině patnácté minuty, kdy z hloubky obranného pásma přišla přihrávka na Milana Strnada, který protečoval kotouč na Tomáše Střechu. Ten si po levé straně najel do útočného pásma a blafákem překonal brankáře Rosic. V závěru první třetiny nastřelil Patrik Matov  z bezprostřední blízkosti tyčku Skoupého branky.

Druhá třetina začala naší příležitostí, kdy tvrdou střelu zápěstím z hole Davida Křenka vyrazil Skoupý betonem. Poté měli několik slibných šancí rosické Štiky. Ve 24. minutě napřáhl z pravého kruhu Honza Bula. Kotouč z jeho hole skončil urytý ve výstroji brankáře. Ve 26. minutě měly Rosice výhodu přesilové hry. V té se do obrovské příležitosti dvakrát dostal David Křenek a jednou Tomáš Střecha. Jejich šance však gólem neskončily. Ve 27. minutě si do útočného pásma vybruslil Milan Strnad. Kotouč z jeho hole zasáhl brankáře do masky. Ve 29. minutě se ke střele dostal rosický Heža. Jeho tvrdou střelu ukryl Jarda Juda ve výstroji. V polovině utkání to byl soupeř, který měl více ze hry a několikrát zaměstnal našeho brankáře. Ve 33. minutě se po špatné rozehrávce dostali do přečíslení dva hráči Rosic. Kotouč mířící do horní části branky ukryl strážce naší branky do lapačky. O minutu později viděli diváci akci, která vedla ke gólu. Patrik Matov přenechal kotouč Petrovi Vlašínovi. Ten si zajel až za soupeřovu branku a poslal puk před branku, kam si sjel Martin Pejchal, který střelou z první zavěsil – 2:0. Po této brance začal narůstat tlak domácích. Přesto ke gólu nevedl. Naopak v samém závěru druhé třetiny Rosice využily přečíslení a snížily – 2:1.

Na začátku třetí části se do obrovské příležitosti dostal rosický Strakoš, který ve vyložené šanci přestřelil úplně odkrytou branku. Hostující mužstvo si vytváří tlak. Ve 47. minutě mají hosté přesilovou hru. V přesilové hře střílel kapitán hostů Pospíšil. Kotouč z jeho hole ukryl Jarda Juda v lapačce. Ještě v téže minutě se k odraženému kotouči dostal David Křenek, který si nabruslil do útočného pásma. Jeho střela ještě gólem neskončila. V nastalém zmatku se však zmocnil kotouče Tomáš Střecha, který si vybruslil až před brankáře a střelou mezi betony skóroval – 3:1. V 51. minutě se po krásné kombinaci na jeden dotek dostal do obrovské šance Martin Pejchal. Brankář Rosic ho však vychytal. V 53. minutě střílel rosický Čtvrtníček. Puk z jeho hole končí v lapačce našeho gólmana. V 54. minutě se do velké příležitostí dostali hráči Rosic. Střelu od modré tečoval u levé tyčky připravený útočník Rosic. Kotouč z jeho hole prošel brankovištěm ven. Následně vyvezl puk do útočného pásma Vojta Maštera, který krásnou přihrávkou našel Honzu Bulu. Ten střelou bez přípravy překonal Skoupého – 4:1. Přesně o minutu později si připsal premiérový gól v seniorské soutěži junior Martin Burian – 5:1. V poslední minutě utkání stanovil konečnou podobu výsledku Milan Strnad, který poslal kotouč golfem do soupeřovy odkryté klece – 6:1.

V tomto týdnu čekají velkomeziříčské hokejisty dvě velmi těžká utkání. Ve čtvrtek zajíždí na horký led boskovické Minervy a v sobotu se doma představí loňský finalista, tým SHKM Hodonín.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Po dvou prohrách jsme chtěli doma uspět. Udělali jsme několik změn v sestavě a věřili, že to bude správná cesta. Hosté hráli bojovně a nadšeně. My jsme se dlouho nemohli prosadit v zakončení, vedli jsme hubeně 1:0, výborně chytal Jarda. Na konci 2. třetiny jsme si za stavu 2:0 situaci zkomplikovali, když jsme nechali 3 vteřiny před koncem třetiny volného hráče před brankou a ten snížil. Ve 3. třetině byl rozhodující moment za stavu 3:1, když soupeř netrefil prázdnou branku a my z protiútoku dali gól na 4:1. Pak už jsme hru zcela ovládli a dokráčeli jsme k výraznému vítězství.