6. HHK Velké Meziříčí - vítěz základní části!
HHK Velké Meziříčí - vítěz základní části!

( 0:0, 4:0, 3:0 )
HK Kroměříž
Slavíček (Juda J.) - Ambrož, Salát, Kadela, Vondráček, Burian V., Vlašín P., Báňa - Vlašín M., Paták, Rozmarín, Barák, Sobotka, Bula, Maštera, Střecha T., Juda M., Strnad, Matov, Střecha F.
HK Kroměříž
Fajgl (od 28. minuty Svoboda) - Šťastný, Omelka, Vávra, Gazda, Vaněk, Zavřel, Laciga, Málek, Jelínek, Knápek
20:17 Strnad (Vlašín P., Střecha T.), 23:04 Barák (Matov, Strnad), 25:41 Paták (Ambrož), 27:30 Báňa (Rozmarín), 43:21 Rozmarín (Kadela, Barák), 45:19 Střecha F. (Paták), 57:19 Barák (Ambrož, Matov)
HK Kroměříž
Slavíček - 100,00% - 28 zákroků – 60 min.
HK Kroměříž
Fajgl - 78,95% - 15 zákroků – 28 min.;  Svoboda - 83,33% - 15 zákroků – 32 min.
2:4
0:0
37:28
(13:9, 14:7, 10:12 - 0:0)
293
Slavka - Polesný, Smetková

Vysoké vítězství nad soupeřem z Kroměříže znamená pro velkomeziříčské jistotu vítězství v základní části Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Do play-off vstoupíme z nejvýhodnější pozice, čtvrtfinále zahájíme ve středu 26.2. na domácím ledě. V pátek 28.2. se bude hrát druhé utkání na stadionu soupeře. Případné třetí, rozhodující utkání by se potom hrálo v neděli 1.3. ve Velkém Meziříčí.

V první třetině diváci branku ani na jedné straně neviděli. Přesto byl k vidění z obou stran rychlý, kombinační hokej. V 5. minutě se do příležitosti dostal Milan Strnad. Kotouč z jeho hole vyrazil Fajgl mimo branku. V 8. minutě dostal přihrávku mezi kruhy kroměřížský forvard Jelínek. Jeho příležitost zneškodnil Zdeněk Slavíček. V následující minutě zachytil naší špatnou rozehrávku Vávra. Kotouč mířící do brankového prostoru domácí brankář vyrazil ramenem. V 15. minutě se dostal do brejku Zavřel, kterému znemožnil přesnější zakončení vrátivší se domácí hráč. V 19. minutě měli naši hráči přesilovou hru, která se přesunula do druhé části.

Druhá třetina konečně přinesla i góly. Po skončení přesilové hry vymetl šibenici Milan Strnad, který převzal pas od Petra Vlašína a z levého kruhu mířil přesně – 1:0. Ve 23. minutě se do brejku dostal Zavřel, který si obloukem najel před našeho brankáře. Střelu zápěstím Zdeněk Slavíček ukryl ve výstroji. Ve 24. minutě si Milan Strnad vyměnil kotouč s Patrikem Matovem. Ten s pukem zajel po levé straně do útočného pásma. Z pravé strany si do předbrankového prostoru sjížděl Martin Barák, který kotouč poslal za Fajglova záda – 2:0. Ve 26. minutě převzal v útočném pásmu puk Lukáš Paták, najel si mezi kruhy a střelou zápěstím nedal brankáři šanci – 3:0. V polovině 28. minuty poslal Petr Rozmarín přihrávku na obránce Michala Báňu, který měl dost času na střelu přes hradbu clonících hráčů před Fajglem – 4:0. Po tomto gólu se Fajgl poroučel z branky a nahradil ho Svoboda. Ve 36. minutě si po levé straně najel do útočného pásma Vojta Maštera. Po jeho střele se rozezněla branková konstrukce. O minutu později zavezl Mirek Juda kotouč až za soupeřovu branku. Následovala přihrávka před branku na Martina Baráka, který střelou z první nechal vyniknout Svobodu. V závěru prostřední části střílel od modré kroměřížský bek Vávra. Kotouč z jeho hole ukryl náš brankář v lapačce.

V třetí třetině viděli diváci ještě další tři góly. A k radosti domácích fanoušků všechny v soupeřově síti. Nejprve ve 44. minutě při akci na jeden dotek střílel gól Petr Rozmarín, který byl dobře postavený u levé Svobodovy tyčky – 5:0. Asistenci si připsali Martin Barák a Roman Kadela. Herní pohodu předvedli forwardi druhé formace. Lukáš Paták zajel s kotoučem do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel Filipa Střechu, který najel před brankáře Svobodu a bekhendem poslal touš pod horní víko – 6:0. V 53. minutě byl vyloučen, za hráčskou lavici první domácí hráč. Na soupeři byla vidět snaha o vstřelení čestného gólu. Několik střel v tomto oslabení zneškodnil Zdeněk Slavíček. V 58. minutě střílel od modré lajny Pavel Ambrož. Před brankou byl dobře postavený Martin Barák, který tečí poslal kotouč za soupeřova brankáře – 7:0.