7. Šedý (Lesonický, Fiala), 15. Fišer (Šedý, Provaz), 39. Lesonický (Šedý, Bednář), 54. Lesonický (Kliner, Fiala), 54. Bednář (Mikule, Stromecký), 60. Mikule (Bednář, Stromecký)
5. Chlubna (Štěpánek, Bernat), 41. Štěpánek (Martinec, Chlubna), 55. Barák (Martinec, Štěpánek), 60. Martinec (Buďa, Barák)
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
32
Suchý – Mareček, Kouba

Meziříčské béčko odjelo do Rosic v konkurence schopném stavu jenom díky čtyřem juniorům. A nutno dodat, že svým výkonem se v „mužském„ hokeji vůbec neztratili. Spíš naopak.

Hosté se dostali do vedení v páté minutě zásluhou Chlubny, když mu přihráli Bernat se Štěpánkem. Po dvou minutách už bylo ale zase srovnáno po střele Šedého. Domácí pak převzali iniciativu a byli do konce třetiny lepším týmem. Jejich jednoduché kombinace tlačily soupeře před vlastní bránu a nutily jej k chybám. Hráče HHK naopak puk příliš neposlouchal. Buď chybělo správné najetí anebo přesnější přihrávka a tak se do útočného pásma dostávali pouze díky nahazování. Všechno špatné se sešlo v 15. minutě, kdy při svojí mizerné přesilovce nechali ujet Fišera, jenž dal druhý gól domácích.

V prostřední části mezi 24. a 30. minutou nejprve meziříčští ubránili tři po sobě jdoucí oslabení. Hru poté opticky vyrovnali a dostali se i do několika slibných akcí, ale žalostná koncovka je všechny pokazila. Zastávka hrála to, co potřebovala. Její hokejisté se nikam nehnali a spoléhali na rychlé kontry. Minutu před koncem jeden z nich využil Lesonický a upravil tak na 3:1.

Hned po přestávce snížil po nahrávkách Martince a Chlubny Štěpánek na jednobrankový rozdíl a odstartoval tím nejhokejovější část zápasu. Pěkné akce se střídaly na obou stranách, ale až do 54. minuty bez využití. V ní se podařilo slepenými góly Lesonického a Bednáře domácím odskočit už o tři branky. Vzápětí však vrátil hosty do hry Barák snížením na 5:3. Asistrovali mu Martinec a Štěpánek. Na začátku poslední minuty odvolali hráči Mezu gólmana a po vyhrané Barákově buly a střele Budi úspěšně tečoval Martinec. Co to však bylo platné, když místo další zteče nechali opět díru ve vlastním pásmu a Mikule zavěsil pošesté.

Další výsledek 17. kola:
Náměšť - V. Bíteš „B" 5:0
Bystřice - volno

Výsledky 16. kola:
V. Bíteš „B" – Zastávka 0:6
Bystřice – Náměšť 2:5

V příštím kole, v sobotu 16.2.2019, k nám zavítá lídr soutěže Náměšť nad Oslavou. Začátek utkání je v 17.15 hodin.