Bednář Václav (Sázavský Aleš) – Strnad Miroslav, Kejda, Krčál Jiří, Ošmera, Němec, Sklenář, Bednář Miroslav, Kohút, Bednář Petr, Strnad Tomáš, Kalhotka, Sázavský Michal, Špaček, Vysloužil, Bauer, Tóth
Svoboda David (Šeba) – Pokorný, Chlubna – Peterka, Burian Martin - Dundálek, Štěpánek, Malec – Kudláček Jiří, Barák, Hubl - Bernat, Smejkal, Vrána
12. Tóth (Bednář M., Sázavský M.), 22. Kejda (Bauer), 32. Vysloužil (Špaček, Bauer), 37. Vysloužil (Bauer)
22. Vrána (Smejkal), 25. Štěpánek (Hubl), 27. Dundálek (Štěpánek), 43. Malec (Štěpánek), rozhodující nájezd Burian M.
52:41
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
91
Sibera – Erat, Mezlík

Nevím už, kdy naposled se podařilo meziříčskému béčku zvítězit v Náměšti. Povedlo se to až nyní, ve 4. kole soutěže Vysočiny.

Úvodní třetina patřila domácím hokejistům. Svojí typickou kombinační hrou si vytvářeli brankové příležitosti a jen díky výbornému Davidu Svobodovi se jim nedařilo skórovat. Povedlo se to až ve dvanácté minutě Tóthovi, jehož našli osamoceného před bránou Michal Sázavský a Miroslav Bednář. Pro Bednáře to byla poslední hokejová akce zápasu. O tři minuty později jej totiž za zbytečné protesty rozhodčí Sibera poslal do sprch.

Po dvou minutách prostřední části zvýšil Kejda po přihrávce Bauera na 2:0 a zdálo se, že Náměšť bude plynule navyšovat svůj náskok. Hned po vhazování ale její hráči vyrobili hrubku před vlastní bránou. Puku se zmocnil Smejkal a z jeho nahrávky hbitě zavěsil Vrána. Hosté z Mezu rázem vycítili problémy v domácí obraně a během dalších pěti minut otočili stav utkání. Ve 25. minutě střílí Štěpánek po asistenci Hubla a ve 26. minutě znovu Štěpánek, tentokrát v roli nahrávače, nabídl gólovou střelu Dundálkovi. Hráče Náměště vrátila do hry přesilovka. Ve 32. minutě ji zužitkoval Vysloužil po přihrávkách Bauera se Špačkem. Vysloužil ještě o pět minut později dostal domácí do vedení, když mu znovu asistoval Bauer, ale byl to, jak se později ukázalo, jejich poslední zásah. Po této brance dostali ještě svého soupeře pod tlak, ale k jeho zúročení jim nepomohla ani početní výhoda na konci třetiny.

Ubráněné oslabení nakoplo hráče HHK. Poslední část začali náporem na domácí bránu a to se jim velmi brzy vyplatilo. Ve 43. minutě vystřelil Lukáš Štěpánek, jeho ránu Václav Bednář vyrazil aby mu ji pohotově vrátil pod víko Malec. Do konce utkání se pak hrál vyrovnaný hokej a šance, které na obou stranách vznikly, úspěšně likvidovali oba gólmani. Půl minuty před závěrem dostala Náměšť ještě početní výhodu, ale meziříčští si svůj bod pohlídali.

A pohlídali si nakonec i ten druhý. Po přečkání přesilové hry domácích, jenž se přenesla do prodloužení, dostali nakonec stejnou výhodu i oni. A když také neuspěli s jejím využitím, musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich pak oproti jednomu proměněnému Náměští skórovali dvakrát. Úspěšní byli Jiří Kudláček a Martin Burian, jenž dal ten rozhodující.

Další výsledky 4. kola:
Polička – V. Bíteš „B“ 6:2
Zastávka – Bystřice 4:5 po nájezdech
Telč - volno

V příštím kole máme volno. Další utkání máme až v neděli 10.11.2019 doma s Bystřicí nad Pernštejnem. Hrát se bude od 15.45 hodin.