Diváci
26
Rozhodčí
Fiksa – Balcar, Kašpar

Úvodní část patřila domácímu týmu. Mnohem více se dostával do útočného pásma a svého soupeře i jednoznačně přestřílel. První gól mu jeho aktivita přinesla v 10. minutě, kdy Štěpánek zužitkoval přihrávku Libora Střechy. Tři minuty na to pak úspěšně zakončil kombinaci Tichého s Chlubnou Šoukal a zvýšil na 2:0. Zastávka po celou třetinu jakoby čekala na mezery v obranné hře HHK a také se dočkala. 40 vteřin před koncem snížil Bednář na jednobrankový rozdíl, když mu asistovali Šedý a Lesonický.

Už v první minutě prostřední třetiny si však vzali meziříčští svůj náskok zpět. Střelou od modré se o to postaral Pokorný po nahrávkách Dundálka a Smejkala. Přetahovaná o skóre dále pokračovala ve druhé desetiminutovce. Nejprve ve 31. minutě, při hře 4:4, znovu snížil Fišer s přispěním Fialy a Lesonického. O pět minut později ujel ve vlastním oslabení soupeřově obraně Štěpánek a tak béčko HHK znovu odskočilo o dvě branky. Jeho hráči se ovšem ze závěru první části vůbec nepoučili, ba naopak. V posledních dvou minutách vyrobili hrubé chyby v rozehrávce, kterých hosté dokonale využili. Nejprve to byla dvojice Vyhnalík – Stromecký a vzápětí vyrovnal Lesonický po přihrávkách Šedého s Fišerem.

Domácí hokejisté se na začátku poslední části ani nestačili vzpamatovat ze ztráty vedení, když je Zastávka nekompromisně dorazila. Její hráči do závěrečného dějství vstoupili mnohem důrazněji a dvěma slepenými brankami rozhodli zápas. Ve 42. minutě to byl Vyhnalík s asistencí Provaze aby o minutu později upravil na konečný stav Sedláček s podíly Roubala a Provaze. Meziříčským sice na zvrat zbývala skoro celá třetina, ale ke gólům nevedly ani změny v sestavě ani stažení hry na dvě pětky. Hosté je k většímu ohrožení Vybíralovy brány nepustili a zaslouženě si tak z Mezu odvezli všechny tři body.

Ostatní výsledky 17. kola:

Bystřice – Polička 4:10
V. Bíteš „B“ – Telč 2:21
Náměšť – volno

V tomto týdnu odehrajeme dva zápasy. Nejprve ve středu 12.2.2020 přivítáme od 18.00 hodin v odloženém utkání lídra soutěže z Telče. V sobotu 15.2. pak zajíždíme do Náměště, kde de od 17.00 utkáme s domácím týmem.