8:2
( 2:0, 4:1, 2:1 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Máj (Bednář Václav) – Strnad Miroslav, Kejda, Ošmera, Němec, Sklenář, Bednář Petr, Strnad Tomáš, Sázavský Michal, Špaček, Vysloužil, Tóth, Doležal, Jirák, Janoušek
Pestr (od 36. minuty Šeba) – Peterka, Pokorný – Chlubna, Bradáč – Střecha Libor - Kudláček Jiří, Štěpánek, Hubl – Vrána, Smejkal, Dundálek – Šoukal, Barák, Malec - Tichý
4. Kejda (Doležal, Špaček), 18. Sklenář (Špaček), 29. Kejda (Strnad M.), 31. Kejda  (Vysloužil), 36. Jirák (Ošmera, Strnad T.), 38. Vysloužil (Strnad M., Kejda), 45. Doležal (Kejda), 46. Vysloužil (Strnad M.)
30. Dundálek (Tichý, Střecha L.), 50. Šoukal (Chlubna)
Erat – Sibera, Kotrba

Úvodních patnáct minut zápasu se hrálo v podstatě na jednu bránu. Náměšť, která potřebovala nutně bodovat, se od začátku tlačila do útočného pásma. Ve 4. minutě také otevřela skóre díky Kejdovi. Její soupeř naopak nebyl schopen založit kloudnou akci a to, že dostal jenom jeden gól bylo víceméně dílem štěstí. V závěru třetiny se pak hra opticky vyrovnala, ale z první přesilovky v 18. minutě zvýšil Sklenář na 2:0.

Ve druhé části tlak domácích pokračoval, ale béčko HHK dokázalo deset minut vzdorovat. Až do té doby, než přišla ve 29. minutě další početní výhoda Náměště, kdy Kejda zvýšil na tříbrankový rozdíl. O minutu později se dočkali také hosté. Libor Střecha nahodil puk do jízdy Tichému a jeho přihrávku před bránu šťastně tečoval Dundálek. Místo nadechnutí k lepšímu hokeji však přišly pro meziříčské další tři údery domácích. Ve 31. minutě završil Kejda svůj hattrick a ve 36. a 38. minutě zvýšili až na hrozivých 6:1 Jirák s Vysloužilem.

V závěrečné části se přestala Náměšť tlačit do útoku a už si jenom hlídala stav zápasu. To umožnilo hostujícím hráčům aby se častěji dostávali před Májovu bránu a do šancí. Stačily však dva kontry domácích hokejistů aby se definitivně rozhodlo o výsledku utkání. Ve 45. minutě Doležal a o minutu později Vysloužil definitivně utnuli naděje svého soupeře na přijatelné skóre. Poslední slovo pak mělo béčko HHK, když v 50. minutě vyslal při vlastním oslabení Chlubna do úniku Šoukala, jenž nedal Májovi žádnou šanci. Meziříčští hokejisté tak potvrdili, že prohry se Zastávkou a Telčí nebyly žádné náhody. Momentálně se nacházejí v těžké herní krizi, která přišla v nejméně vhodnou dobu. Na udržení postupu do play–off jim už zbývá pouze jedno utkání a budou to v posledním kole pořádné nervy.

Další výsledky 18. kola:

Polička – V. Bíteš „B“  6:1
Zastávka – Bystřice  8:3
Telč – volno

V příštím kole máme volno. Poslední utkání základní části máme až v sobotu 29.2.2020 doma s Bystřicí nad Pernštejnem. Hrát se bude od 16.30 hodin.