HHK VM 'B' - HC Veverská Bítýška
3:5
(1:3, 1:1, 1:1)

Sestava HHK Velké Meziříčí 'B':
Šeba (od 21. minuty Štourač) – Kudláček M., Bradáč – Peterka, Pokorný – Kučera, Invald – Střecha T., Maštera, Malec – Šoukal, Barák, Hubl – Navrátil, Štěpánek, Musil Š. - Bernat.

Sestava HC Veverská Bítýška
Švaříček (Hofírek) – Živný V., Živný P., Kadlec, Slanina, Jaroš, Hakl P., Hajný, Vacek, Hrbáček, Dudák, Šoukal, Žofka, Němec, Hauzner, Krupička.

Branky: 20. Maštera (Střecha T., Malec), 24. Maštera (Bernat), 45. Hubl (Pokorný) – 5. Krupička (Hajný), 7. Krupička (Hajný, Vacek), 13. Šoukal (Živný V., Krupička), 25. Krupička (Živný V.), 41. Krupička (Slanina).

Rozhodčí: Sobotka – Kotrba, Tichý.
Vyloučení: 8:12, navíc Barák (HHK) 2 * 10 minut za nesportovní chování
Využití: 1:2, v oslabení 0:0
Střely: 52:26
Diváci: 34

V první části se hrál vyrovnaný hokej. Rozdíl byl pouze v tom, že hráči z Bítýšky měli daleko lepší mušku než domácí. Poprvé se trefil v 5. minutě z přesilovky Krupička a o dvě minuty později to zopakoval i za normálního počtu lidí na ledě. Na 3:0 pak přidal v další početní výhodě Šoukal. Hokejisté HHK korigovali až 16 vteřin před koncem třetiny zásluhou Maštery.

Když po čtyřech minutách prostřední části tentýž hráč snížil na 2:3, vypadalo to, že se meziříčští vrátili do zápasu. V následující minutě je však okamžitě schladil svým třetím gólem Krupička a bylo to zase o dva. Zbytek třetiny se pak vyznačoval marným dobýváním útočného pásma domácími hráči, které jejich soupeř do žádné větší akce v podstatě nepustil. Pokud už se dostali před Švaříčkovu bránu, tak je zklamala bídná koncovka.

O výsledku zápasu se prakticky rozhodlo hned v 1. minutě závěrečné třetiny. Hokejisté HHK se okamžitě vrhli do útoku. Přehlédli ale najetého Krupičku na modré a ten svůj nájezd bez problému proměnil. Poté už se jenom opakoval scénář předchozí části. Domácí útočili a hosté zkušeně bránili prostor před Švaříčkem. Svému soupeři tak povolili už jenom jeden gól, o nějž se postaral v přesilovce Hubl. Bylo to zasloužené vítězství Veverské Bítýšky, která byla po většinu utkání lepším týmem. A na rozdíl od béčka HHK měla Krupičku.

Další výsledky 8. kola:
Zastávka – Telč 4:6
Náměšť – Bystřice 3:4
V. Bíteš „B“ – volno

Příští utkání odehrajeme v sobotu 5.12.2015 v Bystřici nad Pernštejnem. Začátek je v 17.30 hodin.