5. Výborný výkon celého týmu přinesl první vítězství
Výborný výkon celého týmu přinesl první vítězství

( 2:1, 1:0, 1:0 )
Hokej Vyškov
Juda J. (Juda P.) - Slabý, Ambrož, Dudycha, Trnka, Vlašín P., Kochánek, Svoboda - Strnad, Juda M., Doležal - Juráň, Křenek, Šantora - Švejda, Dolníček, Střecha F. - Kuba, Burian V., Hrnčíř
Šarman (Synek) - Žižka, Hefka, Hohl, Mikulík, Studený, Holemý, Dluhoš - Komínek, Sebera, Tomajko - Janeček, Ramert, D. Vašíček - Kořenek, Lehečka, Krejčiřík
15:07 Juda M. (Doležal, Slabý), 16:35 Strnad, 30:33 Ambrož (Doležal, Strnad), 44:23 Strnad (Doležal, Ambrož)
Maršálek - Kučera, Štěrba

Hokejisté Velkého Meziříčí ve 4. kole II. ligy změřili síly se silným celkem Vyškova. Loňský semifinalista vstoupil i do nové sezóny velmi dobře, v posledním kole však ztratil body s Opavou a ve VelMezu se chtěl vrátit na vítěznou vlnu.

Porazit Vyškov znamená ubránit Tomáše Komínka. To se velkomeziříčským nepodařilo v 10. minutě, kdy si vyškovský kanonýr počkal na útočné modré a samostatný únik s přehledem proměnil - 0:1. Do té doby byli meziříčští aktivnější, po vstřelené brance ale převzal iniciativu Vyškov. Tlak Vyškova utnula až branka Míry Judy, který prostřelil Šarmana střelou z mezikruží - 1:1. Následovalo velkomeziříčské oslabení, ve kterém se do úniku dostal Milan Strnad, který nadvakrát překonal gólmana hostí a stanovil stav po 1. třetině - 2:1.

Důležitým krokem k vítězství byla ubráněná oslabení v závěru 1. a na začátku 2. třetiny. Po polovině druhé třetiny si po vyhraném vhazování sjel na pravý kruh domácí kapitán Pavel Ambrož a přesnou ranou vymetl levý horní roh Šarmanovy branky - 3:1. Zbytek druhé části nabídl vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, gólmani ale změnu stavu nepřipustili.

Třetí třetina přinesla očekávaný tlak Vyškova. Jarda Juda byl ale pozorný a tak udeřilo na opačné straně kluziště. Přesnou nabídku Jiřího Doležala proměnil ve druhou branku v zápase Milan Strnad - 4:1. V dalším průběhu třetí části Milan několikrát útočil na hattrick, čtyři stovky domácích přiznivců se ale tentokrát nedočkaly. Závěr utkání již domácí zvládli a zaslouženě si připisují první vítězství sezóny!

OHLASY K UTKÁNÍ

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Utkání jsme zvládli dobře ve vysokém tempu ostatně jako vždy se soupeřem jako je Vyškov, který výborně bruslí. Kladem je, že jsme po inkasované brance hráli pořád svoji hru a zápas překlopili na svou stranu a tentokrát jsme zápas kontrolovali až do konce. V důležitých okamžicích zápasu nás podržel gólman Juda. Vítězství si ceníme, ale pokračujeme dál s pokorou a tvrdou prací a už se připravujeme na utkání s Opavou. Vítězství bychom chtěli věnovat Štěpánu Oberreiterovi.

Michal Konečný (Hokej Vyškov): Já mám dojem, že po té loňské sezoně máme nosánky nahoře. Po zápase jsem se s kluky zavřel v šatně a něco jsme si řekli, protože takhle to nemůže fungovat. Musíme opravdu začít makat. Prostě pokud nezačneme hrát, nebát se soubojů, prostě dřít o každý puk, tak to budeme mít složité s každým. (zdroj: www.hokejvyskov.cz)

V příštím kole zajíždíme v sobotu 7.10. do Krnova, kde svá domácí utkání hraje Slezan Opava.