5. Utkání s Opavou jsme rozhodli v přesilových hrách
Utkání s Opavou jsme rozhodli v přesilových hrách

6:2
( 2:1, 2:0, 2:1 )
HC Slezan Opava
Jekel (Juda J.) - Kochánek, Trnka - Slabý, Ambrož - Vlašín P., Lašák - Orsech, Svoboda - Dolníček, Křenek, Juráň - Stnad, Juda M., Doležal - Vedral, Burian V., Šantora - Broža, Kuba, Kotrba
Slíž (od 41. minuty Nowak) - Šindelář, Backa, Štěpánek, Ludvík, Ervasti, Thiel, Lehotský - Kadula, Stuchlík, Dobša - Vojtovič, Káňa, Štindl - Häring, Beránek, Vašenka - Kotásek, Hendrych, Krupa - Buršík
03:13 Doležal, 10:03 Juráň (Trnka, Křenek), 30:07 Juráň (Křenek), 37:43 Slabý (Doležal), 54:38 Juráň (Kochánek), 58:05 Strnad (Juda M.)
17:47 Dobša (Kadula, Stuchlík), 50:53 Kadula (Stuchlík, Šindelář)
Jekel - 92,59% - 25 zásahů - 60 min.
Slíž - 80,95% - 17 zásahů - 40 min.; Nowak - 85,71% - 12 zásahů - 20 min.
Michal Kohoutek - Marek Tichý, Jaroslav Štěrba

Utkání 16. kola mezi domácím Velkým Meziříčím a Opavou rozhodly přesilové hry. Velkomeziříčští třikrát udeřili v přesilové hře, dvě branky potom přidali ve vlastním oslabení!

Velkomeziříčští vstoupili do utkání ve slušném tempu a od začátku měli více ze hry. Nezbrzdila je ani přesilová hra soupeře, ve které naopak Jiří Doležal obral hostujícího hráče o kotouč a v samostatném úniku nedal Slížovi v brance Opavy šanci - 1:0. V 11. minutě se meziříčští prosadili v přesilové hře, Marcel Juráň nadvakrát dorazil puk za záda gólmana hostí - 2:0. V 18. minutě hosté vybojovali kotouč v útočném pásmu a David Dobša prostřelil Pavla Jekela - 2:1.

Do druhé části Opava vstoupila aktivněji, se snahou srovnat stav. Šanci hosté dostali v polovině zápasu v přesilové hře. Do brejku se ale dostal Marcel Juráň s Davidem Křenkem, kteří situaci dvou na jednoho sehráli ke spokojenosti domácího publika - 3:1. Následně měli domácí k dispozici přesilovou hru pěti proti třem, tu ale nevyužili. Čtvrtá trefa přišla v závěru třetiny, kdy Petr Slabý v přesilové hře vymetl šibenici Slížovy branky - 4:1.

Ve třetí třetině nahradil v opavské brance Slíže Nowak, který Slezan několikrát podržel. V 51. minutě opavský Kadula tečoval střelu Stuchlíka, ta zaplachtila za záda bezmocného Jekela - 4:2. Meziříčští ale pokračovali v aktivní hře a v 55. minutě Marcel Juráň další přesilovkovou trefou zkompletoval hattrick - 5:2. Konečnou podobu dal výsledku Milan Strnad, který v 59. minutě od modré prostřelil clonící hráče a trefil přesně horní roh - 6:2.

OHLASY K UTKÁNÍ

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Proti našemu neoblíbenému soupeři jsme v první třetině nastoupili aktivně a agresivně a neslo to své ovoce. Poměrně rychle jsme se dostali do dvougólového vedení. V závěru první části jsme dostali zbytečný gól. Od druhé třetiny jsme opět diktovali tempo hry. V přesilových hrách jsme definitivně rozhodli o našem vítězství. Utkání jsme zkušeně dohráli a chci kluky pochválit za výborný výkon a odmakané utkání. Máme důležité tři body a chystáme se na Hodonín.

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): Utkání se hodnotí těžce. Budeme si muset sáhnout všichni do svědomí a začít šlapat tak jako na začátku sezony, kdy jsme si vážili každého bodu a vstřeleného gólu. Zdá se mi, že jsme si začali hrát na hokejisty. Někteří hráči si asi myslí, že by měli dostat více prostoru a převzít roli klíčových hráčů, kteří jsou na marodce. Dopadlo to takto. Když dostanete z prvních čtyř gólů dva ve vlastní přesilovce a dva v oslabení, tak není o čem diskutovat. Na každém předzápasovém tréninku se minimálně dvacet minut věnujeme přesilovkám. Hráči si to musí srovnat v hlavách. Nemyslím si, že bychom soupeře podcenili. Už ve středu jsme odehráli s Kopřivnicí špatné utkání s dobrým výsledkem. Řekli jsme si k tomu, co dělat a jak se chovat. Jsme pod dekou, musíme z toho ven. Budeme i s asistentem pracovat na tom, aby se to podařilo už ve středu venku proti Šumperku. (zdroj: https://www.hcslezan.cz/)

Velkomeziříčští tak po dobrém výkonu celého týmu, podpořeného spolehlivým Pavlem Jekelem v brance porazili Opavu a dobře se naladili na venkovní zápasy v Hodoníně a v Šumperku v příštím týdnu.