5. Z Valašského Meziříčí jedeme i podruhé s vítězstvím!
Z Valašského Meziříčí jedeme i podruhé s vítězstvím!

3:4 sn
( 0:0, 1:1, 2:2 - 0:0 - 0:1 )
Ševců (Slovák) - Holiš, Martiník, Hladiš, Sviták, Baroš, Liss, Velikovský, Štach - Stodůlka, Vavřík (A), Vaňo - Gola, Romančík, Lukačka - Finsterle (C), Vávra (A), Kozubík - Urban, Melenovský, Kuchařík
Juda J. (Vejmelka) - Slabý (A), Ambrož (C), Lašák, Dolníček, Trnka, Číhal, Orsech, Kochánek - Švejda, Juda M., Doležal - Vedral, Juráň, Peš - Broža, Burian V., Kotrba - Nesvadba, Kuba, Šantora
21:06 Baroš (Lukačka, Romančík), 35:55 Stodůlka (Vavřík, Vaňo), 55:55 Vaňo (Liss, Vavřík)
34:59 Peš (Lašák, Juráň), 42:57 Kuba (Nesvadba, Kochánek), 59:10 Doležal (Peš, Slabý), rozhodující sam. nájezd Ambrož
6:4
0:0
33:39
(8:13, 10:5, 14:20 - 1:1)
228
Alexandr Kapitanov - Martin Konvička, Dominik Klimek

Rozsáhlá marodka ve velkomeziříčškém kádru zapříčinila, že jsme k meziříčskému derby na Valašsko cestovali se sedmi juniory v poli. Mladý velkomeziříčský tým ale utkání zvládl a z duelu přímých tabulkových konkurentů veze cenné 2 body! Hned v prvním startu za Velké Meziříčí se prosadil jihlavský junior Hynek Peš, naši druhou branku vstřelil další mladík Tadeáš Kuba. První bod pro velkomeziříčskou výpravu zařídil brankou v power-play 50 vteřin před koncem třetí třetiny Jiří Doležal, druhý potom povedenou kličkou alá Peter Forsberg hned v první sérii samostatných nájezdů kapitán Pavel Ambrož. Jarda Juda vychytal všechny samostatné nájezdy!

OHLASY K UTKÁNÍ

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Od začátku utkání bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu a začátek tak byl opatrný. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu, i tak si myslím že jsme dvě třetiny byli lepším týmem. Domácí bych řekl měli víc šancí až ve 3.třetině, kde utkání otočili, ale my jsme v power play zaslouženě vyrovnali a řekl bych že po 60 minutách byla remíza zasloužená. V prodloužení jsme měli dvě přesilovky díky našemu pohybu a bruslení ovšem ani jednu jsme nevyužili a nájezdy to už je loterie a my byli tím štastným týmem který získal druhý bod a myslím že zaslouženě. Každopádně to bylo těžké a vyrovnané utkání. Jsem hrozně rád že jsem podruhé za sebou utkání otočili z nepřiznivého stavu a ukázali charakter. Teď už se soustředíme na Havlíčkův Brod a chceme nějaký bod zas urvat.