5. Vítězstvím v Brně jsme stáhli ztrátu na Techniku
Vítězstvím v Brně jsme stáhli ztrátu na Techniku

( 1:0, 1:2, 0:1 )
Šurý (Nešpůrek) - Úlehla, Dufek, Fajmon, Holík, Remta, Kališ, Fornál - Račický, Benýšek (C), Martinec - Pospíšil (A), Handl, Pigl T. - Bartes, Harmim, Vach - Masař, Trögner, Čermák
Juda J. (Juda P.) - Slabý (A), Ambrož (C), Chvátal, Vovsík, Dolníček, Trnka, Kochánek - Brož, Juda M., Doležal - Michalčuk, Juráň (A), Paleček - Švejda, Lašák, Báťa - Kuba, Burian V., Vedral
10:47 Pigl T. (Pospíšil), 23:11 Bartes (Remta)
26:28 Burian V. (Vovsík, Vedral), 30:40 Juda M. (Brož), 43:15 Brož (Slabý, Juda M.)
2:4
0:0
33:35
(8:13, 16:14, 9:8 - 0:0)
123
František Held - Tomáš Kučera, Dominik Viskot

Velkomeziříčští hokejisté zvládli utkání týmů ze spodní části tabulky a z Brna vezou tříbodové vítězství. V komorní atmosféře brněnské Hokejové haly dětí a mládeže dokázali hokejisté Velkého Meziříčí otočit z nepříznivého stavu 0:2 a stáhli ztrátu na Techniku na 5 bodů.

Meziříčští do utkání vstoupili aktivně a hned od úvodu si vytvořili souvislý tlak, hráči Techniky museli několikrát vyhazovat na zakázané uvolnění. Z převahy ale branku nevytěžili a tak udeřilo na druhé straně. Před Judovou brankou zůstal nekrytý Pigl, kterého zpoza branky našel Pospíšil - 1:0. Největší šanci na srovnání měl v poslední minutě první třetiny Adam Paleček, jeho střelu ale zastavila tyčka Šurého branky.

Do druhé části vstoupili lépe domácí, ve 24. minutě si za obranu VelMezu najel Bartes, který dostal přesnou přihrávku od Remty a v samostatném úniku se nemýlil - 2:0. V 26. minutě měl další velkou šanci Adam Paleček, který ujel do přečíslení s Matějem Vovsíkem, Šurý si ale zakončení pohlídal. Snížení přišlo ve 27. minutě. Viktor Burian se na modré čáře zbavil tří hráčů Techniky a střelou pod víko přiblížil svůj tým soupeři - 2:1. Ve 31. minutě bylo vyrovnáno, Miroslav Juda si sjel mezi kruhy a střelou přes obránce vymetl horní roh Šurého branky - 2:2. V závěru druhé třetiny velkomeziříčští ubránili čtyřminutové oslabení. V poslední minutě potom Tadeáš Kuba nastřelil tyčku domácí branky.

Rozhodující moment utkání přišel ve 44. minutě. Vítězslav Brož si na pravém kruhu dobře počkal na přihrávku od Petra Slabého a do odkryté části branky neměl problém skórovat - 2:3. Následovaly nevyužité přesilové hry Velkého Meziříčí a v závěru další ubráněné čtyřminutové oslabení. Tři body z Brna znamenají odpoutání se od posledního Valašského Meziříčí na 5 bodů. Stejný počet bodů potom ztrácíme na dnešního soupeře.

OHLASY K UTKÁNÍ

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Od začátku zápasu, si myslím, že jsme udávali tempo zápasu my. Měli jsme spoustu šancí, bohužel žádnou jsme neproměnili. Domácí proměnili dvě, ale za tohoto stavu jsme kluky nabádali, že to otočíme. Což se potvrdilo. Byl to těžký a důležitý zápas, ale myslím že jsme zaslouženě vyhráli a podali jsme celkem dobrý výkon, na který chceme samozřejmě navázat už v dalším kole v Kopřivnici.

Další utkání hrajeme v sobotu 10. února od 17:00 v Kopřivnici.