5. Mladý velkomeziříčský výběr veze vítězství z Kopřivnice!
Mladý velkomeziříčský výběr veze vítězství z Kopřivnice!

3:4
( 1:2, 1:1, 1:1 )
Kubáň (Bartošák) – Hlaváč, Zeman, Marek, Hrůzek, Petrek, Spurný, Bartošák, Tomeček, Kelnar – Suchý, A. Urban, Brodek – Pargáč, J. Mach, O. Sluštík – Indrst, Kubík, Pindel – Raška, Pastor
Juda J. (Vejmelka) - Slabý, Ambrož, Lašák, Vovsík, Dolníček, Trnka, Číhal - Kuba, Juda M., Peš - Vedral, Báťa, Paleček - Švejda, Burian V., Kotrba - Nesvadba, Šantora, Horký
01:26 Mach (Suchý, Sluštík), 28:13 Sluštík (Suchý, Bartošák), 57:00 Pargáč (Hlaváč, Pindel)
15:17 Peš (Slabý, Juda M.), 16:29 Ambrož (Kuba), 38:04 Slabý (Juda M., Peš), 49:05 Báťa (Vovsík, Paleček)
8:7
1:2
35:33
(8:13, 17:9, 10:11 - 0:0)
633
Viktor Schenel - Jaroslav Peluha, Martin Voznička

Těžko dohledat, zda někdy v české seniorské ligové soutěži zvítězil takto mladý tým! Velkomeziříčským trenérům se rozrostla marodka a první dvě útočné formace se rozsypaly. K zápasu do Kopřivnice jsme tak vyrazili s kádrem, který byl z větší části juniorský! 10 juniorů v poli, dva obránci a hned osm útočníků. Jedenáctým mladíkem byl náhradní brankář Vejmelka.

Vstup do utkání se nám, stejně jako v Brně, nevydařil. Domácí šli do vedení již ve 2. minutě, kdy se z mezikruží trefil k tyči Mach - 1:0. Inkasovaná branka nás ale nepoložila a v průběhu první třetiny se hrál vyrovnaný hokej. V 16. minutě přišlo vyrovnání, střelu Petra Slabého šikovně tečoval Hynek Peš - 1:1. O minutu později meziříčští slavili podruhé, z velkého tlaku před kopřivnickou brankou a z několikáté dorážky využil přesilovou hru Pavel Ambrož - 1:2.

Druhá třetina začala nevyužitou přesilovkou Velkého Meziříčí. Ve 28. minutě dostali možnost zahrát si přesilovku pěti proti třem domácí a v samotném závěru ji brankou Suchého využili - 2:2. Následovala pasáž hry s šancemi na obou stranách kluziště. Tu největší měl ve 37. minutě v úniku Miroslav Juda. Ve 38. minutě měli výhodu přesilové hry velkomeziříčští. Kombinaci trojice Peš - Juda - Slabý zakončil posledně jmenovaný střelou pod víko - 2:3.

I do třetí třetiny jsme vstoupili aktivně a s odhodláním dovést zápas do vítězného konce. Ve 46. minutě ještě domácí brankář Kubáň vychytal ve velké šanci Petra Švejdu. V 50. minutě Šimon Báťa zamířil přesně do horního růžku Kubáňovy klece a rozjásal meziříčské příznivce počtvrté - 2:4. Další průběh přinesl hned několik nevyužitých přesilovek. V čase 57:00 domácí při hře ve čtyřech snížili na 3:4. Poslední minuty jsme ale odehráli zodpovědně a utkání dotáhli do vítězného konce.

OHLASY K UTKÁNÍ

Marcel Kuděla (HC ISMM Kopřivnice): Z výsledku jsem zklamaný, všichni jsme do zápasu šli s cílem získat tři body. Bohužel se nám opět nedařilo přesně zakončovat. Dva body ze dvou domácích zápasů je málo, ale věřím, že se vše pokusíme napravit v nadcházející šňůře venkovních zápasů, kterou startujeme již v pondělí. (www.hcismm.cz).

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Velice vyrovnané utkání, dostali jsme velice rychle gól, ale bylo důležité že jsme do přestávky ještě skóre otočili. 2. třetina byla plná vyloučení. 3. třetina už byla z naší strany opět velice dobrá a kluci to odmakali a odbojovali, důležitý byl gól na 4:2. Důležité 3 body, Kopřivnice hrála velmi dobře. Chci kluky pochválit za velice týmový a bojovný výkon. Jsme pokorní a už se soustředíme na další zápas. Bodů je ve hře ještě spousta.

Ve středu 14. února jedeme k utkání 37. kola do Vyškova.