5. Česká osmnáctka v prvním utkání přehrála Slovensko
Česká osmnáctka v prvním utkání přehrála Slovensko

Česko U18
Vystrčil (Mařík) – Skok, Hlinský, Galvas, Mrtka, Švec, Král – Kos, Benák (A), Titlbach, Lisler, Curran, Jecho (C), Pohludka, Daníček, Kubiesa, Poletín, Heš, Vaculík
Haronik (Lenďák) – Petráš, Zubek, Kupec (A), Šlank, Ličko, Húževka, Kalman – Zálešák, Pitka (A), Chovan, Maruna (C), Vrtiel, Lašš, Tomík, Prokopovič, Straka, Liščinský, Krchňavý, Hazala
Česko U18
43:21 Titlbach (Kubiesa, Král), 55:27 Švec (Curran, Lisler), 59:01 Kos (Titlbach)
Tomáš Mejzlík, Filip Vrba - Patrik Augusta, Pavel Blažek

Do Velkého Meziříčí se po dlouhých šestnácti letech vrátil reprezentační hokej. Národní tým do osmnácti let zde v rámci přípravy na blížící se mistrovství světa ve Finsku sehrál vítězné utkání proti Slovensku. Druhý duel se stejným soupeřem je ve Velkém Meziříčí na programu zítra od 16:00.

V prvním měření sil české osmnáctky se slovenskou měli po celé utkání herní převahu čeští mladící, které přišlo podpořit více než 850 diváků. Slováky ale dvě třetiny držel ve hře bezchybný brankář Haronik. Úvodní a nakonec i vítěznou branku tak Češi vstřelili až ve 44. minutě, kdy po přihrávkách Matěje Kubiesy a Adama Krále skóroval Adam Titlbach. V 56. minutě zvýšil na 2:0 Martin Švec, asistovali Maxmilian Curran a Oskar Lisler. Do prázdné slovenské branky potom třetí trefou pečetil vítězství Ondřej Kos. Vychytanou nulou se blýskl gólman Břetislav Vystrčil.

Bez ohledu na výsledek si týmy zahrály i prodloužení tří proti třem, ve kterém byli úspěšnější Slováci. V samostatných nájezdech poté naopak zvítězili Češi.

Druhé přípravné utkání české osmnáctky se slovenskou je na programu již ve čtvrtek 18.4. v 16:00. Přijďte české mladíky podpořit i zítra!