Diváci
80
Rozhodčí
Jančí – Souček, Křivohlavý

Téměř celý zápas tlačili hosté svého soupeře před Benovu bránu a kdyby využili více svých přesilovek, mohl být rozdíl ve skóre ještě vyšší. Už od konce 2. do 7. minuty hrálo Meziříčí v početní výhodě, z toho téměř čtyři minuty 5:3, ale nic z ní nevyužili. Až v 10. minutě dostal puk do branky Orlů Orsech díky odrazu od brusle domácího obránce. Přihrávku si připsal Buchal.

Na další gól se čekalo do poloviny druhé třetiny. Až šestou přesilovou hru béčka HHK konečně zužitkoval Smejkal po asistencích Milotinského a Viskota. Domácí hráči se po celou dobu dostávali pouze do ojedinělých protiútoků. Jeden z nich, ve 36. minutě, zužitkoval Jiří Burian, jenž po nahrávce Daniela Bednáře snížil na 1:2. Odpověď meziříčských však na sebe nenechala dlouho čekat. Do té doby velmi jistý Beno pustil na konci třetiny za svá záda dvě střely. Ve 39. minutě Sobotka a o minutu později Smejkal prakticky rozhodli o výsledku utkání.

V poslední části hosté poněkud ubrali ze svého tlaku a soustředili se na co nejdelší držení kotouče. Bystřice, jejíž hokejisté měli v nohách dohrávku s Pelhřimovem z předchozího dne, neměla dost sil aby svého protivníka nějak přehrála. S ubývajícím časem tak bylo jasné, že o dělbě bodů je už rozhodnuto. Na konci zápasu hráči HHK pouze upravili skóre. V 59. minutě prostřelil v přesilovce od modré vše před sebou Milotinský. Přihrávali mu Vondráček a Smejkal. 0,1 vteřiny před sirénou jej ještě okopíroval Richard Orsech po asistencích Buchala s Brožou.

Bystřice nad P. – Pelhřimov 4:7

K zápasu 17. kola k nám v neděli 21.1.2024 přijede Humpolec. Utkání začne v 16.15 hodin.