Juda Petr – Orsech, Buchal - Střecha Libor, Smejkal – Viskot, Němec - Sobotka, Broža, Střecha Filip - Burian Martin, Štěpánek, Milotinský – Karásek, Havliš, Chlubna
Bartošek (Kovář) - Urbánek, Šidák Adam, Dittrich, Novák, Trnka, Žalud, Pospíšil, Sedláček, Budín, Sokolík, Jarolím, Říčka, Kazlepka, Čoupek, Svatuška
33. Sobotka (Střecha F., Broža), 39. Střecha F. (Orsech, Broža), 55. Štěpánek (Burian M.), 59. Střecha F. (Broža, Sobotka)
40. Jarolím (Novák), 43. Budín (Říčka, Jarolím), 59. Šidák A. (Svatuška, Pospíšil)
31:35
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
47
Sibera – Kotačka, Mareček

Průběh hry mezi dvěma „Velkými" nijak nevybočil z tradice těchto derby. Zvlášt v prvních dvou třetinách bojovnost většinou nahrazovala plynulost akcí a diváci tak mnoho hokejové krásy neviděli. O urputnosti zápasu nakonec svědčí i poměrně značný počet vyloučení.

Prvního gólu jsme se tak dočkali až po polovině utkání, kdy domácí Sobotka zužitkoval akci Broži a Filipa Střechy. Ve 39. minutě zvýšil na 2:0 Filip Střecha, který proměnil svůj výpad při vlastním oslabení. Asistence si připsali Broža s Orsechem. Hosté ale tuto svoji přesilovku nakonec využili, když se v předposlední minutě druhé části trefil Jarolím po přihrávce od Nováka.

V závěrečné třetině oba týmy zlepšily svůj herní projev, ubraly na tvrdosti a tak se hrál celkem pěkný hokej. Ve 43. minutě se podruhé prosadili hráči Bíteše. Kombinaci Jarolíma a Říčky úspěšně zakončil Budín a začínalo se odznovu. Následujících deset minut se hrálo pouze na neproměněné šance. Až v 55. minutě prostřelil Bartoška Štěpánek a tím dostal HHK opět do vedení. Podíl na jeho brance si připsal Martin Burian. Když se už zdálo, že svůj jednogólový náskok domácí udrží, vyrobili v 59. minutě zbytečný faul. Spartakovci Adamu Šidákovi pak stačilo 12 vteřin na vyrovnání. Přihrávali mu Pospíšil se Svatuškou. Radost hostům však vydržela necelou minutu. Sobotka s Brožou vyslali před hostující bránu Filipa Střechu, jenž povedeným blafákem strhl vítězství na domácí stranu.

Telč – Chotěboř 2:4

Zápas 19. kola KLMV odehrajeme v neděli 4.2.2024 na domácím ledě proti mužstvu Ledče nad Sázavou. Začátek utkání je v 17.15 hodin.