HC Lední Medvědi Pelhřimov
7:3
( 3:2, 2:0, 2:1 )
HHK Velké Meziříčí "B"
Zour (Roh) – Vrátný, Bříza, Vácha, Kasalý Dominik, Hadrava Martin, Vysloužil, Votápek, Dvořák, Hadrava Marek, Šulák, Kasalý Filip, Port, Glejtek, Šťáva, Pospíchal, Machovský, Cejpek, Kochrda, Buchta, Březina
Juda Petr – Vondráček, Smejkal – Kuřátko, Hammer – Viskot, Čamek - Sobotka, Střecha Filip, Hrnčíř – Burian Martin, Štěpánek, Milotinský – Rozmarín, Havliš, Karásek – Chlubna, Barák, Pejchal
13. Port (Pospíchal), 16. Hadrava Marek (Hadrava Martin, Port), 18. Hadrava Martin (Kasalý F., Hadrava Marek), 26. Hadrava Martin (Kasalý F.), 37. Vysloužil, 55. Votápek (Dvořák, Vysloužil), 56. Šulák (Vrátný, Cejpek)
3. Viskot (Rozmarín), 15. Burian M. (Milotínský, Hrnčíř), 46. Kuřátko (Havliš)
Doležal – Kuchta, Kukeně

Přestože se od začátku zápasu tlačili domácí před Judovu bránu, první gól vstřelili hosté. Úspěšným střelcem byl na začátku třetí minuty Viskot po přihrávce Rozmarínově. Pelhřimovu se podařilo vyrovnat až ve 13. minutě šťastnou tečí Porta v přesilové hře. O dvě minuty později šli znovu do vedení hráči HHK. Po asistencích Hrnčíře a Milotinského se přesně trefil Martin Burian. Už v následném střídání ale znovu vyrovnal Marek Hadrava a z pokračujícího tlaku vstřelili Medvědi ještě jeden gól. V 18. minutě je dostal do vedení Martin Hadrava.

Druhá část se téměř celá odehrála před brankou meziříčského béčka. Jeho hráči museli odolávat soustavnému tlaku domácích hokejistů a nebýt vynikajícího výkonu Petra Judy v jejich svatyni, mohlo být již po této třetině rozhodnuto. Hráči z Mezu se dopracovali pouze k několika brejkům, ovšem žádný z nich neproměnili. Jejich soupeř sice skóroval pouze dvakrát, ale celkem odskočil už na tříbrankový rozdíl. Ve 26. minutě dal ve vlastním oslabení na 4:2 Martin Hadrava a účet třetiny uzavřel ve 37. minutě Vysloužil.

V poslední periodě nápor domácích poněkud povolil a tak se hosté dostávali více do hry. Nic nevzdávali a využívali každou příležitost k ohrožení Zourovy brány. A tak se jim ve 46. minutě podařilo i snížit na 5:3 překvapivým nahozením Kuřátka od modré čáry. Nahrávkou se na tom podílel Havliš. To ale bylo od béčka HHK všechno. Postupem času znovu převzali iniciativu pelhřimovští a ze svého tlaku vytěžili ještě dva slepené góly. Mezi 55. a 56. minutou uzavřeli skóre utkání Votápek a Šulák.

( 0:0, 3:2, 0:1 - 0:1 )
Juda Petr – Vondráček, Smejkal – Kameník, Karásek – Viskot, Kuřátko - Hammer – Sobotka, Štěpánek, Pejchal - Střecha Filip, Hrnčíř, Broža – Burian Martin, Rozmarín, Milotinský – Havliš, Chlubna
Zour (Roh) – Bříza, Vácha, Kasalý Dominik, Port, Glejtek, Šťáva, Pospíchal, Machovský, Březina, Kasalý Filip, Šulák, Dvořák, Votápek, Hadrava Martin, Vrátný, Cejpek, Kochrda, Vysloužil
24. Sobotka (Pejchal), 35. Hrnčíř (Kuřátko), 38. Hrnčíř (Střecha F., Viskot)
27. Dvořák (Kasalý F.), 33. Kasalý F. (Pospíchal, Hadrava Martin), 53. Kasalý D. (Bříza), 63. Pospíchal
4:3
0:1
21:46
94
Kopeček – Klouda, Křivohlavý

Podstatně vyrovnanější hokej než v úterý v Pelhřimově se hrál ve druhém čtvrtfinále Krajské ligy. Domácí hráči se od začátku tlačili do útočného pásma. Jejich soupeř jakoby vyčkával, co na ně bude béčko HHK hrát. Nicméně využíval každou příležitost na ohrožení Judovy brány a jak je u Pelhřimova zvykem, jeho útoky končily častou střelbou. Oba týmy si však svoje obranná pásma hlídaly a tak první třetina skončila bez gólů.

Skóre utkání se měnilo až ve druhé části. Nejprve ve 24. minutě zakončil povedenou akci domácí Sobotka po přihrávce Pejchala. O tři minuty později vyrovnal z přesilové hry Dvořák a ve 33. minutě obrátil pro hosty stav zápasu Filip Kasalý. Vedení vydrželo Pelhřimovu pouze dvě minuty. Ve vlastním oslabení vyslal Kuřátko do akce Hrnčíře, který se protáhl až před Zoura a vyrovnal na 2:2. Stejný hráč pak ve 38. minutě poslal znovu do vedení Meziříčí, když úspěšně završil kombinaci Viskota s Filipem Střechou.

Od začátku poslední třetiny postupně narůstal tlak pelhřimovských, protože potřebovali alespoň vyrovnat. Domácí hokejisté nebránili hubený náskok, stále se snažili držet puk co nejdál od vlastní brány, ale postupem času se jim to dařilo stále méně. V 53. minutě po delším závaru před bránou HHK zůstal nakonec před Judou osamocený Dominik Kasalý a nekompromisně zakončil. Do konce základní hrací doby ještě vzniklo před oběma brankami několik šancí, ale do 60. minuty už se stav nezměnil.

Prodloužení pak trvalo málo přes dvě minuty. Druhé vítězství pro Pelhřimov zařídil ze samostatného nájezdu Pospíchal.

Další výsledky 2. zápasů čtvrtfinále:

Náměšť nad O.– M. Budějovice 1:8 ( na zápasy 0:2)
Humpolec - Chotěboř 1:6 (0:2)
Telč – Světlá nad S. 5:4 (1:1)

Třetí utkání čtvrtfinále odehrajeme v Pelhřimově v úterý 5.3.2024 od 19.00 hodin