>> Sobota 10.11. v 17:30 | HHK VM - HC Lvi Břeclav <<
» A tým » II. liga ve VelMezu příští sezónu nebude!

HHK PŘIHLÁŠKU DO II. LIGY ČR NEPOSLAL, V PŘÍSTÍ SEZONĚ BUDE OPĚT HRÁT KRAJSKOU LIGU.

Více uvnitř článku.Na základě dosažených sportovních výsledků v uplynulé sezóně 2015/2016, kdy tým „A“ mužů vyhrál kvalifikaci, získal Horácký hokejový klub právo postoupit do vyšší soutěže, tj. do II. ligy ČR.

Postup do II. ligy na základě skvělých sportovních výkonů celého týmu se stal velice lákavým, a to i s ohledem na neoficiální zprávy o reorganizaci této soutěže.

Po předložení návrhu modelu II. ligy ČR pro sezonu 2016/2017, který jsme obdrželi 12. května, se naplno rozjela jednání o účasti prvního mužstva HHK ve II. lize. Model II. ligy, který svazoví funkcionáři představili naznal zcela zásadních změn. Více se zaměřil na regionální derby, zmenšily se dojezdové vzdálenosti a soutěž tím získala na atraktivitě, což by jistě fanoušci přivítali.

Současně však účast ve vyšší soutěži přinesla i zcela zásadní komplikace a problémy. Velkým problémem je zde počet utkání v základní části, kterých je plánováno celkem 42. Což představuje pravidelná utkání 2x v týdnu (středa a sobota). Pro většinu hráčů, kteří chodí do práce, často i na směny, je tento návrh soutěže těžko řešitelný. A postup do vyšší soutěže, kde je více zápasů s sebou nese i zvýšené finanční náklady na činnost týmu. A právě ekonomická otázka zůstala v rozhodování o účasti či neúčasti ve II. lize nevyřešená, protože i přes snahu všech zúčastněných se nepodařilo předpokládaný rozpočet pro II. ligu naplnit.

Na základě těchto důvodů a po zralé úvaze správní rady, partnerů a jednatelů HHK bylo v pátek 20. května na svaz ledního hokeje, Ing. Vladimíru Schiefnerovi, zasláno oznámení o naší neúčasti ve II. lize ČR.


Jaroslav Juda, HHK Velké MeziříčíP.S. Hrát II. ligu, kdy postupu bylo dosaženo skvělým sportovním výkonem, bylo lákavé nejen pro hráče, ale nabízelo i nové sportovní zážitky všem hokejovým divákům, zvláště když naposledy se zde II. liga hrála před deseti roky. Model soutěže pro sezónu 2016/2017 se navíc jevil jako sportovně atraktivní, se spoustou derby (Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice) ale „na dluh“ se hrát nedá a předpokládaný rozpočet, který je oproti současné soutěži minimálně o 50% vyšší se nepodařilo naplnit. Jistou možností zvýšení rozpočtu týmu je vedle získání nového významného partnera, i vyšší podpora soutěží dospělých ze strany Města Velké Meziříčí. O tom je ale nutno jednat již při přípravě rozpočtu na následující období. Věřme tedy, že v budoucnu dojde ke zlepšení ekonomické situace natolik, že II. liga ČR ledního hokeje ve Velkém Meziříčí bude!Autor: zARM :: Dne: 24.05.2016 v 15:00:07

Tým: A tým


Kalendář zápasů


Tabulka 2017/2018
1. SK Minerva Boskovice 47b
2. HHK Velké Meziříčí 43b
3. Hokej Uherský Ostroh 42b
4. HC Spartak Velká Bíteš 35b
5. HC Orli Uničov 32b
6. HK Kroměříž 31b
7. HC Spartak Uherský Brod 28b
8. HC Uherské Hradiště 28b
9. HC Lvi Břeclav 25b
10. Dynamiters Blansko HK 15b
11. HC Štika Rosice 4b
12. SHKM Hodonín 0b
13. HC Brumov Bylnice 0b
14. TJ Sokol Březina 0b
podrobnější tabulka


Administrace
Login:

Heslo:

Copyright © 2006 - 18 HHK Velké Meziříčí, všechna práva vyhrazena
Tvorba webových stránek NightWorkers.cz
Redaktor hokejvm.cz: zARM ~ Jiří Mráz ~ zarm@centrum.cz