(2:1, 2:2, 3:2)

Sestava HC Uničov:
Musil (Řoutil) – Hrdlička, Paška, Vondra, Gerhát, Syrůček, Žajgla, Galuška, Kavulič, Frieb, Peč, Handl, Sršeň, Navrátil, Provaz, Klíč, Skácel, Winkler.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Černý (10.Štourač) – Ambrož, Sláma, Dusík, Šerý, Pokorný, Burian – Krča, Kudláček, Fila – Nekvasil, Hlouch, Střecha – Weiss, Bula, Křenek. Rozhodčí: Vepřek – Markovský, Skokánek.

Branky: 12. Sršeň (Peč, Syrůček), 14. Sršeň (Navrátil), 38. Peč (Vondra), 40. Frieb (Syrůček), 44. Winkler (Handl), 45. Frieb, 55. Handl (Winkler) - 7. Křenek (Bula), 26. Fila (Kudláček J., Krča), 34. Nekvasil, 41. Krča (Sláma), 45. Křenek (Bula).

Rozhodčí: Vepřek – Markovský, Skokánek.
Vyloučení: 7:7
Využití: 1:0, v oslabení 1:0
Střely: 38:31 (13:10, 16:10, 9:11)
Diváci: 152

K prvnímu utkání na ledě soupeře zajíždělo první mužstvo HHK do Uničova, kde se střetlo s místním týmem, který v loňské sezoně hrál KL Severní Moravy. V prvním kole domácí získali plný počet bodů, které si přivezli z Brumova-Bylnice.
Od první minuty se hrálo ve velmi vysokém tempu. Do vedení šli naši hráči v šesté minutě. V desáté minutě při závaru před naší brankou se zranil brankář Jirka Černý, který odstoupil pro zranění kolene. Do svatyně se postavil Jirka Štourač. Domácí hráči ještě více zesílili tlak a během dvou minut otočili stav na 2:1. Tento výsledek svítil na světelné tabuli i na konci první třetiny.
Ve druhém dějství padly čtyři branky. Vše bylo opět jako na houpačce. Nejprve naši hráči v úvodu vyrovnali a ve 37. minutě jsme šli podruhé v utkání do vedení. Hned nato měli naši hráči 41 vteřin výhodu dvojnásobné přesilovky. Přes velký tlak se nám nepodařilo vstřelit další branku. Závěr druhé periody našim hráčům vůbec nevyšel. Ve 38. minutě domácí opět vyrovnali. Po této brance putoval za katr další domácí hráč. Do konce třetiny jsme hráli v početní výhodě. V samotném závěru vyslal nad branku domácích bombu Karel Nekvasil, puk proletěl po tvrzeném skle do středního pásma a tam ho vybojoval domácí útočník, který spěchal na naši branku. Do konce třetiny chyběla jediná vteřina, kdy se domácí opět dostali do vedení.
Ve třetím dějství přestřelka pokračovala. Po odehraných 44 vteřinách naši hráči opět srovnali se soupeřem krok. V čase 43:24 domácí opět vedli. Za 64 vteřin naposledy srovnali skóre naši hráči. Bohužel z vyrovnávací branky jsme se mohli radovat pouze 25 vteřin. To šli domácí opět do vedení. Do konce třetiny se skóre měnilo pouze jednou. V 55. minutě měli domácí přesilovku, kterou velmi rychle využili a definitivně zlomili odpor našeho týmu. V končící 58. minutě si trenér Roman Vondráček vzal oddechový čas a ve hře bez brankáře se náš tým snažil vykřesat jiskřičku naděje na bodový zisk. Bohužel se našim hráčům nepodařilo vstřelit gól a tak jsme se vraceli domů bez bodu.