HHK VM - HC Spartak Uh. Brod "B"
9:1
(4:1, 3:0, 2:0)

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Wolf (od 21. minuty Juda) – Střecha L., Šerý, Vlašín, Sláma, Ambrož, Vondráček - Krča, Křenek, Sobotka, Pejchal, Marek, Bula, Štěpánek, Burian, Střecha F.

Sestava HK Hokej Šumperk 2003:
Obal (Chovanec) – Adami, Mraffko, Ďurica, Vyoral, Fládr, Maršálek, Kovář, Klusák, Bujáček, Pavlůsek, Kociňák, Gahura, Bařinka, Hladiš, Hlavica.

Branky: 2. Štepánek (Marek, Bula), 3. Burian (Střecha F.), 16. Střecha F. (Krča), 19. Sobotka (Křenek), 21. Sobotka (Křenek, Střecha L.), 24. Krča (Šerý, Sobotka), 30. Křenek (Sobotka, Střecha L.), 45. Sobotka (Šerý, Krča), 57. Bula (Křenek, Krča) - 8. Hladiš.

Rozhodčí: Král - Komínek, Lainka.
Vyloučení: 4:3
Využití: 1:0, v oslabení 1:0
Střely: 39:21
Diváci: 190

V sobotu bylo na programu 17. kolo krajské ligy JM a ZL, které bylo zároveň prvním v novém roce. Do Velkého Meziříčí přijel „B“ tým Uherského Brodu, který je složen převážně z hráčů juniorského věku, doplněn o pár zkušených hráčů. Soupeři aktuálně patří poslední příčka v KL s jediným bodem za prohru na samostatné nájezdy z minulého kola.

Od úvodního buly měli naši hráči velkou převahu, kterou dokázali zužitkovat vstřelenými góly. Ve druhé minutě otevřel brankovou kanonádu Lukáš Štěpánek, kterého napodobil o necelou půl minutu později Viktor Burian. Rychlé dvoubrankové vedení vneslo do našich řad herní pohodu a na ledě to bylo opravdu vidět. Jednotlivé formace předváděly pohledný hokej s celou řadou přesných přihrávek. Jediný gól zaznamenali hosté v končící osmé minutě, kdy se do brejku dostal Hladiš. Ten kličkou do backhandu a následnou střelou pod horní víko nedal Adamu Wolfovi žádnou šanci. V posledních pěti minutách první třetiny se naši hráči prosadili ještě dvakrát. V 16. minutě střílí gól Filip Střecha a o tři minuty později se poprvé v utkání prosazuje Lukáš Sobotka. Do kabin odchází náš tým s komfortním náskokem.

Od druhé třetiny se do branky našeho týmu postavil teprve šestnáctiletý odchovanec velkomeziříčského hokeje Jarda Juda, který si úspěšně odbyl premiéru v prvním mužstvu. V úvodu druhé periody se podruhé v utkání prosadil Lukáš Sobotka. Na vstřelení pátého gólu potřebovalo naše mužstvo pouhých 19 vteřin z druhé části. Ve 24. minutě se opět měnil stav na světelné tabuli. To se prosadila opět první útočná lajna. Autorem branky byl Michal Krča. V polovině utkání zvýšil náskok našeho týmu David Křenek. Do konce prostřední části již zůstal stav nezměněn.

Ve třetí třetině viděli spokojení fanoušci ještě dva góly. Nejprve se potřetí v utkání prosadil Lukáš Sobotka, to běžela 45. minuta. Konečnou podobu jednoznačnému výsledku dal na začátku 57. minuty Honza Bula. Skandování fanoušku vytoužené desítky již naši hráči nevyslyšeli, a tak utkání skončilo jednoznačnou výhrou 9:1.

V dalším kole zajíždí náš tým do nedalekých Rosic, kde se v derby utká s místní Štikou. Sobotní utkání začíná v 17.00 hod. na rosickém ZS.

Ostatní výsledky 17. kola:
HC Uherské Hradiště - HK Kroměříž 8:7, HC Spartak Uherský Brod „A“ - HC Štika Rosice 2:1, Hokej Uherský Ostroh - HC Uničov 11:3, SK Minerva Boskovice - HC Spartak Velká Bíteš 3:2SN, HC TJ Šternberk - Dynamiters Blansko HK 4:3 SN.