Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Mládež
 3. 1. třída
 4. Novinky v týmu
 5. Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců
Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců
19.1.2024 1. třída

Hokej si ve Velkém Meziříčí vyzkoušelo 38 malých sportovců

Autor: Jiří Mráz
Foto: Dagmar Křížová

 

Tak jako v jiných městech v republice proběhl i u nás Týden hokeje. Ve čtvrtek 18. ledna jsme se těšili na účastníky akce zaměřené na děti ve věku od 4 do 8 let, které by si rády vyzkoušely zábavu na ledě, a případně se v budoucnu věnovaly lednímu hokeji.

Musíme říct, že letošní účast nás opravdu mile překvapila. Snad za to mohla zima, která nám přichystala zamrzlé rybníky, a tím vtáhla děti do kouzla bruslení. Nebo snad svou roli sehrálo nedávné Mistrovství světa juniorů, kde naši reprezentanti získali úžasné třetí místo? Ať už tak nebo tak – na zimním stadionu jsme přivítali 38 malých sportovců! Na ledě se téměř celou hodinu prohánělo 34 kluků a 4 děvčata.

Průběh akce byl tradiční. Po nutné registraci děti obdržely drobné dárky s tematikou ledního hokeje. Poté jsme využili zázemí Sport Baru a hlavně rodičům představili Horácký hokejový klub. Rodiče i děti si zároveň prohlédli hokejovou výstroj nezbytnou pro bezpečnost dětí na ledě.

A pak už rychle do kabiny, obout brusle, nasadit helmu, rukavice, a pak už hurá na naši novou ledovou plochu! Díky novým dresům s logem klubu a jmény významných hokejistů, byl najednou náš zimní stadion plný Jágrů, Pastrňáků, Hertlů a Nečasů.

Na ledě se děti věnovaly různým dovednostem – mohly si vyzkoušet slalom mezi kužely, podjíždění hrazdiček nebo střelu na branku, ve které překonávaly zkušeného brankáře. Nebo jezdily za pomoci hrazdičky a zdokonalovaly se v bruslení. Většina dětí se do hokejových disciplín pouštěla s velkou vervou a dokázala aktivně využít celý čas na ledě. Dětí, které už měly s hokejem nějakou zkušenost, bylo letos minimum, o to víc nás potěšilo, s jakým nadšením vše zvládly.

V průběhu akce probíhala na ledě i ukázka minihokeje, za kterou děkujeme hráčům 3. a 4. třídy. Doufejme, že svým výkonem nalákají alespoň část dětí, které přijdou rozšířit naše hokejové řady. Kdo by chtěl, může přijít hned v sobotu ráno a vyzkoušet si trénink s hokejovou přípravkou (tréninky pro nejmenší hokejisty probíhají vždy ve čtvrtek a v sobotu – aktuální časy sledujte na www.sportovistevm.cz).

Za dnešek děkujeme všem, kteří se na akci nějakým způsobem podíleli. V první řadě ale rodičům, kteří jsou ochotní své děti v jejich aktivitách podpořit – a to jste Vy, kteří jste dnes přišli, dokázali.

Co říci závěrem? Podle úsměvů na společné fotografii snad můžeme říct, že se dětem akce líbila. A bylo moc pěkné pozorovat, jak se některé děti těší i z toho, že se zde potkaly se svými kamarády (třeba ze školky, kde chodí pravidelně bruslit s našimi trenéry). Je důležité naučit se něco nového, posílit tělo a tím utužit své zdraví – ale úplně nejvíc je, když při tom všem zažijeme spoustu zábavy s partou kamarádů. A o tom všem lední hokej je.

Dagmar Křížová

 

 

 

Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru